• Головна
  • З Вінниці на столичний Майдан привезли пам’ятник Шевченку
09:23, 11 березня 2014 р.

З Вінниці на столичний Майдан привезли пам’ятник Шевченку

Напередодні 200-річного ювілею Тараса Шевченка скульптор з Вінниччини Володимир Заєць привіз на Майдан Незалежності в Києві незавершений пам’ятник поету. До процесу закінчення роботи долучилися понад сім тисяч шанувальників творчості поета.

RIA першою розповіла торік про ідею Володимира Зайця виготовити до ювілею поета народний пам’ятник. Скульптор взяв незвичний матеріал – дерево. Ним стала 200-річна осика, яку знайшов у лісі в Барському районі. Пан Володимир проживає у селі Затоки цього ж району. Він власноруч виготовив основні деталі пам’ятника – обличчя, шапку, кожух. Інші штрихи додавали бажаючі, які підходили на Майдані до Кобзаря. Пам’ятник встановили якраз навпроти сцени, де збирається найбільше людей. 

- Щоб завершити роботу, дерево треба тесати й тесати, - розповідає пан Володимир.  – От я й подумав, чому б не долучити до цього тих, хто бажає це зробити. Я показував людям, де саме слід зробити надріз, і вони брали до рук стамеску та молоток. Осика незвичайне дерево, воно здавна вважається в народі оберегом від злих духів. Тому надрізи деревини пропонував не викидати, а  взяти з собою і тримати в себе як оберіг, а також на згадку про участь у створенні пам’ятника.

З Вінниці на столичний Майдан привезли пам’ятник Шевченку, фото-1

На окремому аркуші паперу кожен, хто долучався до роботи, залишав свої координати. Частину людей скульптор фотографував, записував процес на відео. Загалом на закінчення святкування ювілею, увечері 9 березня, скульптор нарахував понад сім тисяч осіб, чиї руки торкалися постаті поета, втіленій у дерев’яній скульптурі. 

Народний пам’ятник Великому Кобзареві створювали протягом майже двох років. Батькові у всьому допомагав син Богдан. Одними з перших торкнулися дерева дочка Алла із зятем Сергієм, які приїхали в гості з Одещини. Було це на самому початку роботи над пам’ятником. Тоді ж нагодився у село шкільний товариш скульптора - Юрій Бажаско, нині він мешкає в Естонії. Юрій із захопленням поставився до задуму. Зробив фото майбутньої скульптури. Сказав, що покаже його естонцям. Залишили свій слід на дерев’яній скульптурі багато односельців. Після цього Володимир перевіз роботу у Бар. Там до створення скульптури долучилися студенти гуманітарного коледжу імені Михайла Грушевського та автодорожнього технікуму.

З Вінниці на столичний Майдан привезли пам’ятник Шевченку, фото-2

Напередодні Шевченківських днів 2013-го скульптуру доставили до Києва. Спочатку вона знаходилася на території літературно-меморіального будинку-музею Тараса Шевченка. Скульптор вдячний перевізнику з Вінниці Олександру Слободянюку за наданий транспорт і допомогу в перевезенні пам’ятника. З літа минулого року і до березня нинішнього скульптуру тесали  у музеї під відкритим небом, що в селі Пирогово, на околиці Києва

- Володимир Заєць провів акцію, якої до нього ніхто робив не тільки у нас в Україні, а й у світі, - каже завідувач літературно-меморіального будинку-музею Тараса Шевченка у Києві Надія Орлова. – Ми із задоволенням підтримали ідею вашого земляка. Кожен наш працівник залишив тепло своїх рук на скульптурі. А скільки людей зробили це під час Шевченківських днів! Були серед них і відомі вчені, політики, депутати. Навіть темношкірі африканці з інституту «Крок» тесали дерево, додаючи свої штрихи у майбутній пам’ятник.

За словами скульптора, представники Книги рекордів України мають намір зафіксувати факт найбільш масової участі людей у виготовленні одного пам’ятника. 

- Планували зробити це 9 березня, під час святкування ювілею поета, безпосередньо на Майдані Незалежності, -  каже Володимир Заєць. – Але саме в той день до пізнього вечора люди продовжували працювати над пам’ятником. Сподіваюся, найближчим часом рекорд все-таки зафіксують.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Київ #Вінниця #Шевченко
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...