Конституційний суд України розглядає справу про незалежність Криму

Конституційний Суд України у формі письмового слухання розпочав розгляд справи за конституційним поданням виконуючого обов'язки Президента України, голови Верховної Ради України щодо відповідності Конституції України Декларації про незалежність Криму і Севастополя, передає кореспондент УНН.

На початку засідання один із суддів КСУ Олег Сергійчук заявив про самовідвід у розгляді справи за поданням в.о. Президента О.Турчинова.

"Я особисто вважаю, що бездіяльність голови ВР, по відношенню до суддів КСУ, направлена на дескридетацію та дестабілізацію КСУ", - сказав він.

Суддя нагадав, що постановою ВР від 24 лютого він та інші судді КСУ були звинувачені у порушенні присяги і було дано доручення Генпрокуророві вирішити питання про притягнення суддів до кримінальної відповідальності.

"Як стало відомо, на даний час це доручення ВР витребуване Генпрокурором. Тому хочу наголосити на тому, що відправлення конституційного правосуддя в умовах прямого впливу на суддів, посягання на їхній незалежний статус та загроза у кримінальному переслідуванні майже всього діючого складу КСУ, різко підриває авторитет суду та унеможливлює прийняття об'єктивних неупереджених рішень, що несе загрозу несприйняття суспільством рішень КСУ як легітимних", - наголосив суддя.

За таких умов, на думку О.Сергійчука, вказані дії посадових осіб є прямим втручанням в дії КСУ, загрожують незалежності та недоторканості суду, ставлять під сумнів неупередженість та об'єктивність ішень КСУ.

Водночас судді КСУ, порадившись в нарадчій кімнаті, відмовилися задовольнити самовідвід суддів Олегу Сергійчукові.

Нагадаємо, 16 березня до Конституційного Суду України надійшло конституційне подання голови Верховної Ради України, в. о. Президента України Олександра Турчинова про відповідність Конституції України постанови Верховної Ради Криму "Про декларацію про незалежність АР Крим і міста Севастополя" від 11 березня.

14 березня О.Турчинов підписав указ про припинення дії постанови "Про декларацію про незалежність АР Крим і міста Севастополя".

Також як повідомлялося, на позачерговому пленарному засіданні Верховної Ради АРК 17 березня, прийнято постанову "Про незалежність Криму", за яку проголосували 85 депутатів. У прийнятому документі зазначається, що Верховна Рада Автономної Республіки Крим, "виходячи з прямого волевиявлення народів Криму на референдумі 16 березня 2014 року, яке показало, що народи Криму висловилися за входження до складу Росії і, отже, за вихід зі складу України і за створення незалежної держави.

Вчора представники самопроголошеної держави Крим підписали угоду про входження до складу Російської Федерації. З боку Криму документ підписали голова парламенту Криму Володимир Константинов та голова виконавчої влади Сергій Аксьонов. З боку РФ підпис поставив президент РФ Володимир Путін. Відповідно до угоди, в складі РФ утворилися два суб'єкти Крим та Севастополь.

Як відомо, з кінця лютого Росія фактично здійснює інтервенцію відносно України, коли військові частини РФ без опізнавальних знаків і без будь-яких пояснень з боку російського уряду почали блокувати військові частини ЗСУ, а також об'єкти транспортної інфраструктури, зокрема аеропорти на всій території Криму.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
6 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов