Як продавці пластикових вікон дурят пенсіонерів у Вінниці

Коли вам на вулиці пропонують замовити пластикові вікна чи двері сто разів переконайтеся, з ким маєте справу. Бо саме у ці дні міліція розслідує заяви понад двадцяти вінничан, які купилися на «агітаторів». Тепер не мають ні вікон, ні грошей

Вінничанка Віра Сіденко вийшла у той день з магазину «Гроно» і зупинилася на хвилину, щоб згадати, чи все купила, що планувала. Саме в цей час на неї звернув увагу хлопець, який роздавав рекламу виготовлення пластикових вікон. Запитав, чи вона не пенсіонерка. Для чого? Бо таким фірма надає знижки.

- Спокусилася я на цю знижку, хай би її грець, - каже пані Віра. – Ще одне привабило, що виплачувати можна не одразу всю суму, а частинами. Та ще й кредит дають. Словом, всі умови мені підійшли.  Щоб дітям голову не морочити, вирішила сама оформити замовлення. Тепер гризу лікті і саму себе, бо лишилася і без вікон, і без грошей.

Взяли кредит, то платіть

Офіс фірми, як було зазначено у рекламному буклеті, знаходиться на Островського,  39. Пані Вірі пояснили, що це на перехресті з Ленінградською. Каже, там у двох кімнатах були в одній хлопець і чоловік, в другій дівчата. На комп’ютері однієї з них знак А-Банку. Там же вінничанка оформила всі необхідні документи. Але спочатку до квартири навідався майстер, який заміряв вікна. За роботу заплатила сто гривень. Жодного документа про отримання грошей чоловік не дав. Пояснив, що ця сума не буде включена у загальну вартість. Її вирахують під час складання договору.

Пані Віра, яка звикла вірити людям на слово, підписала  все, що їй пропонували в офісі фірми. 

- Ті документи написані такими буквами, як макові зерня, - розповідає жінка. – Там молоді очі не визбирають їх. Чесно кажу, що не читала, а повірила людям. Запам’ятала, що загальна вартість балконних рам з роботою коштує 9100 гривень. Знижка становить 1820 гривень, тобто платити мала 8960 гривень. Цю суму вони мали розбити на десять місяців. Я попросила, щоб розстрочили на рік. Мені пішли на поступки, ще й подякувала за таке. Кажуть, якщо за цей час сплачуєте всю суму, то не буде жодної гривні переплати. Проценти стануть нараховувати через рік. На цьому ми з ними гарно попрощалися і розійшлися. 

Минув термін виконання замовлення, але ніхто про пані Віру не згадував. У відповідь на її дзвінки пояснювали, що завод з виготовлення вікон знаходиться в Києві, а фурнітура у Тернополі. Тому потрібно ще почекати. Минув місяць. Другий, з банку приходять повідомлення про сплату кредиту, а вікна ніхто не думає ставити.

Пані Вірі не залишалося нічого іншого, як йти писати заяву у міліцію. Там, з’ясувалося, черга до слідчого. У ній стояли люди, які так само попалися на балконно-віконний «розводняк».

Одна з жінок на ім’я Надія Іванівна приїхала з Козятинського району. Каже, у їхньому селі Бродецьке за вікна ходили агітувати хата в хату. Молоді хлопець і дівчина так само наголошували, що для пенсіонерів фірма дає знижку на 20 відсотків.

- Ми з чоловіком якраз поралися на вулиці, - каже співрозмовниця. – Мене одразу зацікавила не тільки знижка, а й те, що можна платити у розстрочку і вікна привезуть за кошти фірми. Коли запитала, як це має бути далі, якщо погоджуюся, вони попросили зачекати, тут же набрали номер по мобільному і хвилин за п’ять у дворі з’явився ще один чоловік. Сказали. Що це той, хто заміряє вікна. Чоловіка така оперативність насторожила і він намагався мене відмовити від цієї затії. Але я не відчувала нічого поганого. Після замірів сказав заплатити сто гривень. Квитанції не видав. Пояснив, що ці гроші вирахують із загальної суми. Тоді чоловік потребував у нього паспорт. Переписав номер і прізвище.

Жінка каже, що оформляти договір треба було у Вінниці. Її заспокоїли. Пояснили, що відвезуть і назад привезуть на машині за рахунок фірми.

- Документи, які дали на ознайомлення, неможливо було прочитати, - каже Надія Іванівна. -  Дуже дрібними буквами написані. Та й світло в офісі було тьмяне. У мене склалося враження, що вони спеціально відтягували час, аби привезти мене в офіс в кінці дня. Чомусь у мене виникли такі відчуття. Це був грудень. Темніє рано. Всі спішать. Підписала все, де показували.

Жінка каже, що їй соромно зізнатися, що вона все життя працювала економістом у господарстві. Постійно мала справу з документами, а тут так дала себе обдурити. За три вікна Надії Іванівні нарахували 5300 гривень. З цієї суми одну тисячу гривень склала знижка. За місяць вона мала сплачувати, в середньому, по 600 гривень. Кредит їй оформили на вісім місяців. 

Дотепер у її будинку в Бродецькому старі вікна. А жінка намагається добитися свого. Тим часом банк щоразу нагадує про кредит. Як і вінничанка Віра, пані Надія так само сплачує, бо не хоче влізти у ще більшу залежність від банку. 

- Коли ми запитали поради у міліції, що нам робити, платити, чи ні, там відповіли: взяли кредит, то платіть, - кажуть жінки. – А ще сказали, що таких заяв у них дуже багато. 

Гроші йдуть не фірмі, а загадковій пані з Донецька

В обох випадках обдурені жінки отримували рекламку від фірми «Корпосистем». Така фірма дійсно є в Інтрнеті зі своїми реквізитами. Пластикові вікна – основний профіль її діяльності. Секрет оборудок в тому, що кошти обдурених вінничан надійшли не на рахунок фірми. Оформлені суми кредиту одразу потрапляють на рахунок фізичної особи-підприємця на прізвище Халаминдик Євгенія. Проживає ця пані, 1994 року народження, у Донецькій області.

- Якби ж нам пояснили, що гроші підуть не на фірму, а якійсь там Халаминдик та ще й з Донецька, ми б сто разів подумали,  підписувати такі документи, чи ні, - кажуть пані Надія і Віра. -  Нас запевнили, що будемо мати вікна високої якості, виготовлені на заводі в Києві.  

Діти Віри Сіденко спробували розплутати цей Гордіїв вузол проблем. Разом прийшли в офіс. 

- Мене одразу насторожив договір на кредит, - каже пан Олександр, зять Віри. - Як з'ясувалося, замість договору банк пропонує підписати інший документ, що має назву «Заява позичальника». Мені доводилося теж оформляти споживчі кредити, але з таким документом зіткнувся вперше. У пункті 16 цієї заяви зазначено, що заявник своїм підписом стверджує, що просить вважати таку заяву договором кредиту. А графік помісячного погашення виписано у довідці позичальника. На цій довідці нема жодного підпису. На заяві позичальника відсутня мокра печатка. Звичайнісінька ксерокопія.

В офісі довести факт, що людей обдурили, звичайно, не вдалося. Там раз-по-раз запитували: «Це ваш підпис? Ви дали згоду на такі умови? То в чому проблема?»

Далі шукати істину відправилися в банк. Пан Олександр каже, що тут з ними теж доволі довго погралися в кота й мишу. Ніяк не вдалося віднайти  головний офіс представництва банку у Вінниці, бо сам банк, за словами співрозмовника, знаходиться в Дніпропетровську. Після мандрів з одного відділення до іншого, врешті-решт, вдалося довідатися, що споживчими кредитами займається одна людина – пан Гаєвський.

- Щоб зустрітися з ним, теж довелося витратити немало часу, - продовжує співрозмовник. – Банківський клерк переконував нас, що такі заяви позичальника практикують у них у банку і нічого особливого в цьому він не вбачає. І те, що кредити видають без мокрої печатки, за словами пана Гаєвського, теж виявляється нормально. А головний аргумент полягав в тому, що, мовляв, клієнти самі погодилися на все це, то які претензії до банку?

Журналісти RIA зв'язався з вінницьким відділенням А-Банку. Менеджер споживчих кредитів Сергій Гаєвський пояснив, що співпробітники банку діяли за іструкціями, не порушуючи закони.

Саме в цьому банку відкрито рахунок пані з Донецької області. Кредит після його оформлення протягом кількох хвилин одразу ж надходить спритному підприємцю. А чому вікна так і не виготовлені, це з’ясовує міліція.

- У слідчому відділу знаходиться 22 заяви відносно фірми, на яку вказують громадяни, перевірку буде здійснено та надано відповідь у встановлені чинним законодавством строки, - каже помічник начальника управління міліції Вінниці Яна Шкляр. - Відкрите кримінальне провадження за ознаками шахрайства. Якщо встановлять, що вина була, справу передадуть до суду.

P.S. Офіс названої фірми з виготовлення вікон “Корпосистем” за вказаною адресою Островського, 39, уже не працює. В цьому особисто переконався журналіст RIA. Зате реклами цієї фірми продовжують роздавати, зокрема, на ринку «Урожай». Тепер там значиться адреса – вулиця Ленінградська, 36/18. 

Завжди все перевіряйте

Оксана Кукуть, 

керуючий партнер юридичної компанії «Право 24»:

- На перший погляд, стався випадок невиконання договірних зобов'язань зі сторони ФОП Халімендик Є.С.  Але, враховуючи системність таких випадків, є підстави для перевірки, чи був намір при укладанні договорів їх виконувати, чи ціллю було заволодіння коштами. Одним з факторів може бути перевірка практичної можливості виконання таких договорів Халімендик Є.С. 

Що стосується банківської установи, то кредити видавали шляхом перерахування коштів безпосередньо ФОП Халімендик Є.С. Банківські установи, як правило, при укладанні подібних договорів мають перевіряти фактичну можливість підприємців виконання ними договірних зобов'язань. Чи була здійснена перевірка в даному випадку, це потрібно з'ясувати.

А взагалі, я б радила людям укладати договори на території самих підприємств, щоб можна було перевірити елементарні речі, чи такі особи здійснюють відповідну діяльність.

20 хвилин
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
50 просмотров в сентябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Криминал
Если раньше аферисты представлялись преимущественно сотрудниками полиции, чтобы выманить у потенциальной жертвы телефонного обмана деньги за свободу якобы задержанного родственника, то теперь называются прокурорами. За последнюю неделю только на Винничине зафиксировано три таки случая. Так, в одном из них 21 сентября шокированная «новостью» винничанка отдала неизвестному 80 тысяч гривен. Как сообщают в пресс-службе прокуратуры Винницкой области, женщине по...
Общество
Вскоре в Украине будет введен тариф на медицинские услуги вторичного и третичного уровня, которые, как ожидается, должны покрыть стоимость всех медуслуг для одного пациента в 90% случаев. Об этом в интервью "Интерфакс-Украина" сообщил руководитель Национальной службы здоровья Украины Олег Петренко, передаёт Бизнес.Медиа. По его словам, оплата по тарифу будет осуществляться по факту выздоровления и проходить через НСЗУ. "Мы будем оплачивать за пролеченные с...
Криминал
Мужчина зарезал свою жену, потому что застал ее пьяной в компании мужчин. Тело молодой женщины с перерезанным горлом нашли на кольцевой дороге под Винницей. В убийстве 32-летней жительницы села Щетки правоохранители заподозрили ее мужа. Во время допроса мужчина рассказал - застал жену пьяной в окружении мужчин и обезумел. Затолкал женщину в легковушку и повез за село. Остановился на объездной дороге близ Винницы. Началась ссора, тогда мужчина схватил нож,...
Происшествия
Сегодня, 25 сентября утром в Службу спасения поступило сообщение о возгорании троллейбуса на перекрестке улицы Келецкой и проспекта Космонавтов. Возгорание произошло в кабине водителя. Спасатели Государственной пожарно-спасательной части №1 в 08:14 пожар локализовали, а в 08:15 ликвидировали. Предполагаемая причина ЧП - короткое замыкание электропроводки. К борьбе с огнем от ГСЧС привлекалось 5 человек личного состава и одна единица техники.
Новости компаний
Умный зонт Up-brella – это обратный зонт или, как многие его называют, зонт наоборот. Он является новинкой этого года.Конструкция очень необычная и удивит многих. Зонт складывается мокрой стороной вовнутрь. Ваша одежда, салон автомобиля, коврик в коридоре всегда будут сухими и чистыми. Благодаря такой конструкции, зонт можно раскрыть сразу же при выходе из автомобиля, а закрыть при входе в помещении в самый последний момент. Вы не должны будете мокнуть под...
Общество
Александр Супрун – винницкий студент из нереальной для большинства людей мечтой: поехать автостопом в Европу, а именно – в Португалию, чтобы увидеть Атлантический океан, сидя на синем стуле. И, несмотря на все проблемы, страхи, препятствия, – свою мечту осуществил. Александр даже не подозревал, что сможет объехать 24 страны за три месяца и еще и заработать 27000 гривен. Как ему это удалось, какие страны посетил и как он преодолевал трудности, а также, поче...
Общество
В эти выходные в Виннице произошло несколько курьезных, но все же противоправных поступков. Одним из таких стала кража дорожного конуса, которую совершила молодая девушка. Инцидент произошел 22 сентября в темное время суток. Тогда камеры видеонаблюдения зафиксировали факт кражи дорожного конуса. Как сообщили работники правоохранительных органов, случай произошел около девяти часов вечера на улице Соборной, 59, а именно на автомобильной парковке под админис...
Новости компаний
Уже совсем скоро, 7 октября, все учителя страны будут праздновать свой профессиональный день – День Учителя. Важно выбрать полезный подарок учителю, который будет приносить пользу и делать жизнь хотя бы немного комфортнее и ярче. Одни из лучших и оригинальных вариантов на сегодняшний день – умный зонт и деревянные часы. Они полезны, удобны, функциональны. Этими подарками учитель будет пользоваться достаточно часто, вспоминая заботливого ученика и будучи ем...
Общество
Октябрь 2018 года удивит теплом. Об этом сообщили европейские синоптики. Второй месяц осени начнется с рекордных +25ºС. В стране воцарится настоящее бабье лето с обилием солнечных дней. Хотя, утренний холод, будет напоминать о приходе осени. Об этом сообщает "Метеопрог". Приятная и солнечная погода будет способствовать отдыху на свежем воздухе и рыбалке. А вот грибников октябрь 2018 разочарует. В связи с небольшим количеством осадков этой осенью, на обили...