З міліції „попросять” кожного десятого

У Вінницькій області буде на 500-600 міліціонерів менше. Почали оптимізацію. А експерти RIA всі, як один, кажуть: сьогоднішню міліцію не перевиховаєш, тому треба розігнати всіх і набрати нових. Удвічі менше людей і на вдвоє більшу зарплату.

Мало не в кожному номері RIA герої статей розповідають: міліціонери стояли осторонь, люди у формі нічого не зробили, працівники міліції бездіяли... А на сході – цілими райвідділами переходять на бік росіян...

Українській правоохоронець вивчив напам’ять фразу „міліція поза політикою”. Але, політика, як би він від неї на відсторонювався, його зачіпає. Київ прийняв політичне рішення – найближчим часом переглянуть міліцейські штати і скоротять їх. Не сильно. На 12 відсотків. І це тільки початок.

Вінницькій міліцейські керівники акуратно розповідають про зміни. Говорять, як про оптимізацію. Але суть така: у області найближчим часом, щонайменше, півтисячі працівників попросять з посад, а в місті – поменшає на півтори сотні міліціонерів. Хтось уже збирає речі сам. Переважно ті люди, які мають вислугу, пишуть рапорти на звільнення.

Приблизні підрахунки скорочень озвучив начальник міського відділу міліції Юрій Куций, коли говорив журналістам про втрачену довіру після революційних подій. Мовляв, в інших регіонах ситуація страшна, а от у Вінниці „як поважали міліцію, так і поважають”.

- Я виїжджаю на всі резонансні події і бачу це, - каже він. – Не сказав би, що стало працювати легше чи важче. Просто ще треба достукатися до деяких працівників міліції, щоб добросовісно виконували свої функціональні обов’язки. Тоді все буде в місті гаразд.

Він розповів, що в міністерстві створили новий департамент – з оптимізації та вдосконалення роботи міліції. Готуються запровадити закордонний досвід. Це ще в планах. А в міліцейських колах вже знають: скоротять їхнього брата до 80 тисяч.

- Ми приблизно порахували, що людей 500-600 мають скороти по області. І якщо штат в місті 700 осіб, то десь 150 скоротять, - перевів Юрій Куций на місцевий рівень анонсовані 12 відсотків. – Будуть відбиратися кращі – повторно проведуть атестацію й перевірку на фізпідготовку. Ті, хто в тучній вазі, думаю, вже працювати не будуть.  

- Не йде мова про технічне скорочення, - пояснив начальник обласного управління міліції Олег Школьний. – Йдеться про оптимізацію, і це абсолютно логічний процес. Подивимося, можливо, є в нас такі посади, які можна розатестувати. І посади, які дублюють функції, об’єднаємо. Цей процес не стосується дільничних інспекторів і патрульно-постової служби. Тих людей, роботу яких видно на вулицях. Немає такого: сказали скоротити і все. Одні люди звільняються на пенсію, інші приходять. В червні буде молоде поповнення з навчальних закладів. Відбуваються переходи. І робочий некомплект у нас завжди є. А загальна кількість працівників міліції області – приблизно шість тисяч. Це і атестовані працівники, і цивільні посади.

1172411

„Міліцейські керівники розбещені, а підлеглі – затуркані і боязливі”

1172412Микола Мосін (53), адвокат:

- Міліція, вищий її керівний склад – розбещений, а підлеглі – злякані, забиті, затуркані, тому боязливі. Звідси напрошується висновок: міняти всіх. Але не тепер, а коли „устаканиться” ситуація з Росією. Думаю, коли все заспокоїться, тоді треба притягнути до відповідальності отих зрадників, які цілими райвідділами здавалися. Їх треба судити. Вони мають ходити з тавром зрадника. Це буде правильно. Це підніме відповідальність для їх нащадків у професії, для наступних міліціонерів.

Звісно, є в міліції зараз і професіонали, які повинні залишитися, щоб навчити нове покоління. Але така кількість міліції, як є, не може бути. Від них толку ніякого. Вполовину треба скоротити, то і зарплата одразу підвищиться вдвоє. Безумовно, треба дати хорошу зарплату правоохоронцям, і питати з них за цю зарплату.

„Служба в міліції - це великий привілей, а не можливість заробляти гроші”

Олег Левченко (42), координатор “Опори”:

- Знаю, що зараз дуже багато людей звільняється з міліції. І це погано, бо йдуть професіонали, а лишаються молоді хлопці, які непогані по своїй суті, але життєвий і практичний довід – це дуже важлива річ. Хто може захищати і допомагати людям і хто є баластом міліції - питання відкрите. Я за професійні кадри. Але штат треба зменшувати, і за рахунок цього піднімати міліціонерам зарплати й тоді з них вже щось вимагати.

А якщо говорити про зміну системи, то треба робити дуже просту річ. Поставити завдання створення професійної міліції – поліції. І не просто з перейменуванням, а з наділенням функціями, можливостями і ресурсами для того, щоб професійно виконували поставлені задачі. Другий крок – зробити так, щоб ці хлопці, які прийдуть служити, розуміли: служба в міліції - це великий привілей, а не можливість жезлом, рекетом чи ще чимось заробляти гроші.

„Не може буде, як раніше - кожний щось брав і кудись ніс”

Михайло Ткач (42), підприємець:

- Я бачив бійку під ОДА, і як наші міліціонери стояли в стороні. Нічого не робили. Спостерігали. А потім лежачих позабирали, а всі решта просто розбіглися. Як так, у мене в голові не вкладається! Така міліція нам не потрібна. Всі цивілізовані країни це вже все пройшли і давним-давно забули. Яким чином робили реконструкцію міліції, судової системи, прокуратури, служби безпеки в Німеччині, Чехії, Угорщині, Словаччині, Грузії? Просто вигнали всіх. Без розбору. І набрали нових людей. Нам треба йти таким самим шляхом. Порахувати бюджет, який на них витрачався, і найняти вдвічі менше нормальних адекватних людей на хорошу зарплату.

Міняти треба в першу чергу керівний склад. Він може бути найкращим генералом, найкращим полковником, але потрапляє під звільнення, тому що працював у системі, яка себе дискредитувала повністю. Не може бути, як раніше. Кожний щось брав і кудись ніс. Ми всі в такій системі живемо. Але правоохоронні органи мають бути правоохоронними органами. Всіх мають карати по закону. Кому, як не міліції, за цим слідкувати. Якщо людина винувата, значить її треба карати. Невинна - виправдати. А кого в нас карають зараз? Найбідніших.        

„Люстрація потрібна не тільки працівника міліції, а й всієї його родини”

1172415Сніжана Чубенко (40), адвокат:

- Міліція дійсно потребує серйозний структурних змін. Сьогоднішні кадри настільки забруднилися, що ніколи не зможуть працювати по-новому. Треба набирати нових людей. Навчати їх новому мисленню і ставленню до роботи. Якщо міліціонер на свою зарплату придбав “Мерседес” чи триповерховий будинок, то це підозріло. Так само, якщо його 80-річна мама має яхту. Люстрація більш серйозна потрібна, ніж бажають деякі проводити. І не тільки самих працівників міліції, а й всієї родини.

Потрібне скорочення. Не може бути в нормальній правовій державі штат міліцейський більший від армійського. Тим більше, що зараз Україна потребує захисту від зовнішнього ворога. Армія покликана боронити народ від небезпеки ззовні, має бути більшою, ніж та, що має боротися з власним народом – міліцейська армія. Чому в нас інакше і на сході ми бачимо, як здають райвідділи без бою? Бо міліціонери були керовані особами без патріотичних навантажень у своїх мізках. Вони не переймалися тим, що є творцями держави, її патріотами. Працювали на свою кишеню або на іншу державу. Фактично були чужоземні агенти. В міліцію приймали за принципом „свой чєловєк”. Те саме – з СБУ. В нас Служби безпеки не було. Був підрозділ руської розвідки, тому ми в такій небезпечній ситуації опинилися. Виживаємо тільки на власному патріотизмі, на національному патріотизмі наших людей.

Зараз, однозначно, треба зробити показовий суд. Здав сепаратистам приміщення райвідділу – маєш опинитися на лаві підсудних і отримати строк позбавлення волі від 15 років до довічного ув’язнення, бо зрадив інтересам держави. Зрадництво має бути покаране. І це має бути показовий процес.

„Функції міліції підміняють новостворені громадські формування”

Олексій Гаврилов (35), член Громради при УМВС:

- Щоб відповісти на запитання, чи виконує міліція свої функції, треба зрозуміти, у чому вони полягають. Міліція має захищати людей, дбати про збереження їх життя та майна. Як на мене, сьогодні наша міліція виконує цю функцію, але не справляється з нею. Її функції підміняють різні новостворені громадські формування, які часто дискредитують і себе, і міліцію. Причина – низький рівень довіри до міліції. Аналогічна ситуація була 10 років тому у Грузії. Рівень довіри до міліції складав 5-10%. Не дивно, що реформа органів внутрішніх справ була однією з перших серед реформ Михайла Саакашвілі. Склад міліції скоротили на третину, повністю ліквідувати автоінспекцію (кілька місяців дороги ніхто не контролював і при цьому кількість ДТП не збільшилась), до поліції почали набирати освічену молодь, запропонувавши їм гідні зарплати. Я мав можливість на власні очі побачити прозорі офіси місцевих відділень поліції і поспілкуватись з поліцейськими, які надзвичайно дорожать своєю посадою. І там вже за кілька років рівень довіри до нової поліції зріз до рекордних 87%. Більше довіряють лише церкві.

„Прийом на роботу – через антикорупційне бюро та люстраційний комітет”

1172417Олександр Сарафанюк (36), колишній правоохоронець:

- Міліція не виконує покладених на неї Законом функції. У цьому я пересвідчився у своїй адвокатській діяльності. Потрібні реформи - це факт. Але, реформи не повинні лишень скорочувати штат. Вони мають бути більш глобальними. По-перше, необхідно змінити назву на поліцію і залишити два підрозділи – кримінальну поліцію та патрульну поліцію. Кримінальна поліція має виконувати функції оперативних працівників та дільничних інспекторів. Патрульна - функції ДАІ та патрульно-постової служби. Також, при поліції повинен бути підрозділ швидкого реагування по типу “Сокол”, який буде виконувати функції “Беркута”, ВВ, “Ягуара”, “Сокола”. Слідство повинно бути в єдиному органі, наприклад, в державному бюро розслідувань. Тобто ні в прокуратурі, ні в міліції, ні в податковій, ні в СБУ не має бути слідчих. Їх треба об’єднати в один орган. Управління боротьби з організованою злочинністю необхідно взагалі розформувати, так як це корупційний орган і він не потрібен державі. Його працівниками можна підсилити кримінальну поліцію, СБУ тощо. Необхідно створити фінансову поліцію, яка буде здійснювати функції податкової міліції, відділу по боротьбі з економічною злочинністю тощо.

Крім того, всі діючі працівники правоохоронних органів повинні пройти атестацію, перевірку на фізпідготовку та психологічні тести. Прийом на роботу - прозорий і адекватний. Керівники органів повинні проходити через конкурсну основу. Членами комісії, яка буде проводити конкурс, мають бути представники громадськості, антикорупційного бюро та люстраційного комітету. Зарплату працівникам поліції необхідно піднімати на достойний рівень, тому що інакше нічого не зміниться. Під ці реформи треба розробити відповідне законодавство і вже починати з областей держави, де найспокійніша обстановка. Для цього потрібна воля наших політиків. Ми тільки можемо сподіватися на їх вірність народу України.

20 хвилин
міліція скорочення Вінниця МВС
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
74 просмотра в январе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Происшествия
Вчера, 20 января 2019 года, возле Винницы произошла авария. На место вызвали спасателей.- В 14:50 в службу спасения поступило сообщение о ДТП вблизи аэропорта Гавришовка, - сообщает Руслан Шевчук, главный спасатель Винницкой области.По его словам, бойцы дежурного караула государственной пожарно-спасательной части на месте чрезвычайного происшествия выяснили, что водитель легковушки Suzuki Grand Vitara не справился с управлением.- На скользкой дороге автомо...
Общество
21 января 2019 в г. Тульчин, на площади Героев Майдана состоялся флешмоб «Единая страна» с построением «живого слова» и исполнением Государственного Гимна Украины.Участниками мероприятия были государственные служащие райгосадминистрации, служащие местного самоуправления районного и городского советов. Флешмоб посвящен 100-летию Акта Соединения и Дню Соборности Украины.
Бизнес
В Винницкой области введено в эксплуатацию солнечную электростанцию на территории Бохоницкого сельского совета.Мощность нового объекта составляет 4900,0 кВт, а расчетный годовая выработка электроэнергии - 6393,0 МВт.Общая площадь строительства административно-бытового корпуса достигает 34,5 м / кв.
Происшествия
Несчастный случай произошел в г. Липовец 20 января. Местный житель случайно прижался к включенной газовой плите, в результате чего на нем загорелась одежда.В подсобном помещении на территории соседнего хозяйства погиб 59-летний местный житель.Предварительно установлено, что нетрезвый мужчина зайдя в соседскую хозяйственную постройку, сел на стул и прижался к включенной газовой плите. Мгновенно на нем вспыхнула одежда. Ожоги оказались не совместимыми с жизн...
Общество
С 22 января в Виннице внедряется бесконтактная оплата за проезд в общественном транспорте при помощи гаджетов и банковского счета. В первую очередь, этот вариант должен заинтересовать молодежь. За ней новый способ освоят и люди среднего поколения. А у пенсионеров и так проезд бесплатный.  Как сообщают в департаменте по делам СМИ и связях с общественностью Винницкого горсовета, в трамваях, троллейбусах и автобусах КП «Винницкой транспортной компании» помест...
Общество
В Виннице капитально отремонтируют улицу Данила Нечая. Речь идет об участке от улицы Московской до улицы Федорова. Всего более 1,2 км дороги. Об этом 21 января сообщил в «Фейсбук» городской голова Сергей Моргунов.
Происшествия
Хотя зимой отравления грибами считаются редкостью, все-таки не сезон, но в Виннице зафиксирован случай обращения в больницу с характерными для «грибного» отравления симптомами. На недомогание пожаловались все семеро членов одной семьи. Об этом случае рассказал начальник ГУ Госпродпотребслужбы Григорий Сидорук. По его словам, все пострадавшие находятся в реанимации, а их состояние медики квалифицируют как средней тяжести. Известно, что винничане купили гриб...
Общество
В городе Жмеринка Винницкой области 19 января, на Крещение, из кранов горожан текла освященная вода. Местный водоканал пригласил священника и провел обряд освящения воды на водозаборах, сообщает Жмеринка.city.По словам директора КП «Жмеринкаводоканал» Владимира Воронова, это сделали, чтобы жители города имели возможность получить освященную воду непосредственно дома, прямо из крана.Освященную воду подали Жмеринчанам утром в 8:00. Обряд произвел настоятель...
Общество
После завершения школьных каникул в Винницкой облaсти медленно, но стабильно растет заболеваемость гриппом и ОРВИ. По состоянию нa 18 января она нa 20,8% ниже эпидемического уровня. Между тем, за третью неделю 2019 года этот покaзатель по сравнению с предыдущей неделей вырос нa 5,8%. В течение недели зa медицинской помощью по поводу ОРВИ обратилось более 9 тысяч пaциентов, около 53% из них – дети. Госпитaлизовaны 342 человека, в том числе 223 ребенка. Самы...