09:38, 4 травня 2011 р.

Вінничани їдуть на заробітки

Кількість бажаючих виїхати за кордон на роботу збільшується. Лише за три місяці цього року понад три тисячі жителів Вінницької, Хмельницької та Житомирської областей отримали відповідні візи та дозволи на роботу в сусідній Польщі

Кількість вінничан, які бажають виїхати на роботу за кордон, збільшується. Найбільше наших заробітчан трудяться у сусідній Польщі. При цьому їх не лякає, що часто вони будуть працювати там не за фахом.

- Середня зарплата вінницького вчителя - 1900 гривень, це з доплатами за вислугу років, - каже вінницька вчителька Олена Нагірна. - В кінці місяця, після усіх вимотаних нервів, постійно зростаючого навантаження, виникає логічне питання: чи варто ходити на таку роботу.

Тим часом у сусідній Польщі українці заробляють не менше 500-700 доларів. До недавнього часу майже вдвічі вище були заробітки в сусідній Чехії, Німеччині, інших країнах Євросоюзу. Звичайно, працювати доведеться не за фахом. Але кількість вінничан, охочих виїхати за кордон, від цього не зменшується.

- Того року ми видали близько чотирьох тисяч робочих віз. При тому що загалом ми видали приблизно 21,5 тисячі віз, - каже Генеральний Консул Республіки Польща у Вінниці Кшиштоф Свідерек. – Цього ж року бажаючих отримати візи все більше і більше. Так в січні ми видали приблизно 700 робочих віз, в лютому - 1050, а в березні - майже 1400. Тобто в сумі - понад три тисячі робочих віз, або більше половини від тієї кількості, що були видані консульством торік. Хоча, можливо, дається взнаки і те, що минулого року ми тільки починали працювати і люди мало знали про таку можливість.

Представники кадрових агентств пояснюють зростання інтересу жителів Вінницької, Хмельницької та Житомирської областей (консульство в м. Вінниці працює на три області) ще й тим, що у минулому році більшість країн закрили свої кордони для українців. І зараз єдиною країною, яка надає офіційне працевлаштування, залишається Польща. Частково - Чехія. Проблеми в українців там якщо і виникають, то швидше через незнання своїх прав.

Якщо людина отримує запрошення на роботу в Польщу і одержує робочу візу, то це означає, що українець має рівні права з громадянами цієї країни. Але незважаючи на це, кадровики зазначають, що буває коли людина приїжджає додому і каже, що їй недоплатили. Хоча в такому випадку наш працівник має право звернутися до прокуратури та міліції, і роботодавець сплатив би штраф за невиконання зобов'язань перед працівником.

Варіанти пошуку роботи за кордоном різні. Найпопулярніші - поради друзів та знайомих, пошук на тематичних сайтах, або через кадрові агентства.

Послуги агентства з працевлаштування за кордоном оцінюються по-різному. Все залежить від розміру майбутнього заробітку. У середньому потрібно викласти не менше 1,5 тисяч гривень. Набагато вище оцінюють свої послуги агентства, які відправляють українців у так зване далеке зарубіжжя. Наприклад, працевлаштування у Фінляндії на зборі лісових ягід оцінюється в 320-350 євро, організація робочого місця в США або Канаді потягне на 5-6 тис. євро. Але гарантій вам ніхто не дасть.

Польща, на цьому фоні хоч і не манить над привабливими заробітками, але набагато ближче.

За даними польського Міністерства праці та соціальної політики українці серед іноземців отримали більше всіх дозволів на роботу - 35% від усіх виданих.

Всього українці отримали 13,2 тис. офіційних дозволів на роботу в Польщі.

При цьому, у 27% випадків дозволи видано на роботу кваліфікованих співробітників і в 26% - для виконання простих робіт.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...