До дитячої команди „Піраньї” причепився педофіл

Батьки хлопчиків, які грають в хокейній команді, познаходили непристойні переписки своїх синів з 27-річним чоловіком Вконтакті. Два місяці говорили про це тільки між собою. Зараз кажуть уголос про непристойне, бо дізналися: справу розбещення закривають за відсутністю складу злочину

Постійний відвідувач ковзанки у центральному парку пригощав школярів солодощами та давав їм гроші. Для чого задобрював, здогадалися батьки хлопців із команди „Піраньї” після бійки під Льодовим клубом одного із батьків із дитячим хокейним „фанатом”. Тепер уся команда звинувачує вінницького підприємця-програміста Артема в розбещенні неповнолітніх.

Голова батьківського комітету „Піраній” Василь Мазур 10 березня говорив по-чоловічому з підозрілим чоловіком, який запрошував його 12-річного сина з товаришами пізно ввечері в аквапарк. Перестрів його під Льодовим клубом і спитав:

- Ну, що хлопчиків любиш?

У відповідь Василь мало не взяв ногою в пах. А чоловік, якого він запідозрив у педофілії і хотів завести в міліцію на дачу пояснень, в результаті опинився на лікарняному ліжку зі зламаною щелепою. Після цього інциденту в міліцію були написані дві заяви. Одна надійшла від травмованого юнака про побиття його Василем Мазуром. Друга була проти побитого. Василь Мазур завив, що Артем домагався його сина та інших хлопців із команди „Піраньї”. Підтвердження тому знайшов у переписці в соціальній мережі. Щойно батько прочитав Вконтакті непристойності та побачив картинки - одразу пішов на розмову до збоченця.

Агітував разом дивитися порно

Суть одного з он-лайн діалогів: бери планшет у ванну і будемо дивився Сашу Грей. Що паралельно з переглядом дорослого відео пропонував робити автор повідомлень, ще можна назвати рукоблудством.  

- Я подзвонив ще одному хлопчику з команди і спитав, чи нічого такого йому Артем не скидав, - розказує Василь Мазур. – І він переслав мені дві порнографічні картинки, де дівчинка з дівчинкою і дівчинка з хлопчиком. Я їх потім передав слідчому. Все це в нього було. Але, як мені днями пояснили, поки педофіл ні на кого не кинеться і ще й при свідках, провини його не доведуть.  

Василь Мазур  (справа) першим з батьків знайшов переписку Вконтакті. Тепер він підслідний за нанесення тілесних ушкоджень тому, від кого приходили хлопчикам непристойності

Минуло два місяці після бійки під Льодовим клубом. На каток більше юнака, якого запідозрили в розбещенні хлопчиків, не пускають.

- Льодовий клуб завжди турбується про безпеку відвідувачів, тому після цього інциденту була посилена охорона та заборонений доступ на ковзанку та у кафе цій людині, - сказав про Артема директор Льодового клубу Віктор Вівсюк й запевнив, що ні дорослим, ні дітям у них нічого не загрожує.

Тим часом Василь Мазур каже, що „педофіл” зараз вимагає в нього три тисячі гривень відкупних та публічних вибачень, щоб мати можливість знов повернутися на каток.

Підозри Артему за звинуваченнями батька 12-річного хлопчика не оголошували. Більше того, матеріли справи передали в прокуратуру. Як взнали батьки інших дітей з „Піраній” - для вирішення питання про закриття за відсутністю складу злочину.

З такою інформацією мами і тата хлопчиків-хокеїстів минулого четверга, 24 квітня, прийшли під райвідділ міліції на Пирогова, 4. Вирішили розповісти, що Василь Мазур захищав не тільки свого сина, а й інших членів команди. Ще кілька батьків познаходили непристойні переписки у своїх дітей. Вони планували стати свідками в цій справі, зібралися на колективну зустріч в Льодовому клубі зі слідчим, але той до них не прийшов. От і з’явилися в міліцію самі сказати, що кожний напише заяву про збочення, якщо одного повідомлення міліції було не досить.

Усі його сприймали, як свого

- Він сидів і дивився, коли діти переодягалися, - розказували батьки начальнику міської міліції Юрію Куцому та головному слідчому міста Василю Педосу, які вийшли з райвідділу до людей.  

- Купував дітям солодощі в кафе і давав гроші просто так, то 30 гривень, то 70. Це що за щедрість така? – обурювався Юрій Пилявець, батько наймолодшого гравця команди.    

- Вишукував можливість провести дитину додому. Більший контакт мав з дітьми, які приходили на тренування самі, без дорослих. Комусь сумку проніс від автобуса, когось за попу зачепив, - розказували батьки „Піраній”, яких зібралося більше десятка.

- У мене із сином довірливі стосунки, і він дозволив мені читати його переписку, - каже Марина Лапковська. – Цей чоловік пропонував моїй дитині прийти до нього додому разом ванну приймати. Хіба це норма? В мене склалося враження, що цього юнака акуратненько „відмазують”. А якщо він завтра піде ґвалтувати всіх підряд дітей, тоді що буде?

- І у вашої дитини теж така переписка була? – питали керівники міліції.

- Так! Це у всіх з команди!!! До кожного він по-різному приставав, - здивувалися батьки, що цього досі не зрозуміли в міліції, через два місяці розслідування.  

- Ми думали, що він чийсь старший брат чи дядько, - каже Олена Ратушна. – Всі його сприймали, як свого. Рубаха парень. На каток ходять діти й самі, без батьків, з Кореї і П’ятничан. Він терся коло всіх віком 10-13 років і навіть менших. Ми вважаємо, що Василь правильно вчинив. Він усіх дітей захистити намагався.

Тренер: “Було дико, коли я взнав”

- У мене теж двоє дітей, я теж за них переживаю, тому, повірте, ніхто не налаштований на те, що незаконно, - заспокоював батьків головний слідчий міста Юрій Педос.

Він сказав, що справу, про яку переживають батьки, в прокуратуру передали не для закриття, а на звичайну процесуальну перевірку. Начальник слідчого відділу

Роман Чирка призначив батькам час, коли їх чекатимуть з дітьми слідчі. За перші два дні цю процедуру пройшли три заявника. Інші батьки писати заяви ще будуть.  

Як сказав начальник міської міліції Юрій Куций, кожну заяву „Піраній” внесуть в реєстр досудових розслідувань, а потім об’єднають усі в одне провадження й почнуть розслідування.

- Час не зіграв нам на руку, - зітхає дружина Василя Мазура Людмила.

Був на зустрічі батьків з керівниками міліції й тренер Піраній Віталій Чигиря. Він прямо сказав міліцейським керівникам, бо „цього Артема мало було побити”.

- Одна дитина тепер усього боїться. Щось там було, - розповів потім журналісту тренер. - Я все бачив, але до мене не доходило. За 45 років тренерської роботи з таким не стикався. Було дико, як взнав. Цей хлопець з’явився біля нас десь у лютому. А до березня перезнайомився зі всіма дітьми. Вступив у контакт. Почав давати гроші. Я його не раз відганяв. Коли йде тренувальний процес чи гра, ніхто не має заважати. Так він після тренування підходив до мене з ціллю підкупити. Пропонував випити пива. Я не пішов з ним. Потім бачив його знов, коли ми приїжджали зі змагань - терся біля автобуса... А з хлопчиком, який отримав психологічну травму, я говорив. Йому 13 років і він уже розуміє, що добре, що погано. Спочатку це цікаво, а потім наступає біда. Тут була найбільша біда в нашій команді. Інші батьки вчасно помітили, а тут трохи упустили. Він йому і гроші давав, і купував морозиво-печиво, і проводив навіть додому. У мене внучка 12 років, якби він тільки торкнувся, я б йому щелепи не ламав. Голову відібрав би в момент!

- Було б несправедливо батька покарати за побиття того хлопця. Якщо відверто, по-людськи, його мало було побити, - каже тренер команди „Піраньї” Віталій Чигиря своєму колишньому вихованцю-хокеїсту, начальнику міліції Юрію Куцому

„Мені нічого приховувати” – сказав звинувачений у збоченнях

Артем, якого батьки „Піраній” називають педофілом, не відмовився говорити з журналістом. Він спочатку по телефону розповідав, що не писав нічого непристойного хлопцям. Мовляв, хтось користувався його акаунтом паралельно. Він приносив в Льодовий клуб на продаж планшети і мобільні. Ймовірно, не вийшов на котромусь пристрої зі свого контакту. Потім 27-річний юнак вирішив, що варто прийти в редакцію на розмову віч-на-віч.

- Мені немає, що приховувати, - не раз повторив він, але фотографувати себе не дозволив.

Він назвався підприємцем-програмістом і сам обмовився, що про нього в місті говорять, як про звільненого з фірми за наркотики. Не заперечив, але й не підтвердив свої прихильності до наркотичного курива. А батьки „Піраній” знайшли в мережі відео, де Артем біля акваріуму, заставленого схожими на коноплю рослинами, розказує невпевненою мовою дивні історії. Закінчується промова тим, що вирощувати в домашніх умовах „огірки” треба, бо це весело.

Походження цього ролика Артем пояснив так: відео постановочне і знімалося ще два роки тому для заробляння грошей у Ютубі. Що у вазонах не конопля, сказав він і прирівняв своє несмішне відео до гумористичних передач на кшталт „Наша Раша” та „Камедіклаб”...

По заяві Василя Мазура, як каже Артем, його допитували один-єдиний раз. Ще в середині березня. Більше ніхто не турбував. Але він знає, що справу закривають за відсутністю складу злочину. Про свіжі заяви інших батьків до розмови з журналістом гадки не мав.

- На даний час проти мене особисто жодних звинувачень немає. Є тільки чутки. І чутки ходять різні. Ситуація абсурдна. Спочатку вона виглядала, як чийсь невдалий жарт, - каже про переписку Вконтакті Артем. - Я зробив запит в службу підтримки Вконтакті, щоб дізнатися, хто взагалі міг мати доступ до мого акаунту. Не маю причин щось доводити. Я роблю це для себе.

Переписку, з якої вся історія з „Піраньями” почалася, Артем говорить, бачив частково. Він не помітив там нічого злочинного. Коли журналіст розповіла про картинки, прислані редакції батьками хлопчиків, він розсміявся.

- Мультяшне порно? В 27 років? Я мультики не дивлюся вже давно, - каже Артем, в акаунті якого, до речі, повно мультфільмів.

Чому ж у 27 років Артем товаришував зі школярами? Він пояснив, що спілкувався з тими, хто ходить на каток. Старших там мало. А чому гроші дітям давав і пригощав?

- Мені вже моя знайома пояснила, що люди зараз не розуміють такої простоти, - каже він. - Мені не було шкода позичити гроші. Я знав, що зароблю більше.

"Яких дорослих варто стерегтися? Всіх!"

Лариса Петрова (45), психолог:

- Яких дорослих варто стерегтися? Всіх! Навичкам відповідальної та безпечної поведінки потрібно вчити змалечку, аби не спровокувати небажаних сексуальних контактів, які можуть стати таємницю. Треба навчити дитину уникати необачних дій, що можуть призвести до насилля. Коли залишаєшся наодинці з малознайомими, вживаєш з ними спиртне, не відхиляєш натяки на сексуальне зближення, допускаєш жарти сексуального характеру, дотики - така поведінка називається віктимною і означає схильність стати жертвою злочину.

20 хвилин
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
31 просмотр в сентябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Политика
Коллективу прокуратуры Винницкой области исполняющий обязанности главы ведомства Сергей Сухоребрый 20 сентября представил нового заместителя прокурора области. На эту должность назначен Андрей Шпортун. Напомним, вакантной должность стала после увольнения Александра Попеско, который является фигурантом уголовного производства по факту получения неправомерной выгоды. По делу проходит также адвокат. Следствие продолжается. Поскольку место освободилось, генпро...
Общество
Калиновский городской совет Винницкой области дал согласие на присоединение к своей объединенной общине села Корделевка, расположенного в 7 км севернее Калиновки на международной трассе “Могилев-Подольский – Винница – Житомир – Выступовичи”. Как сообщает советник по децентрализации Винницкого центра развития местного самоуправления Евгений Шаповалов, за такое решение 20 сентября проголосовали 17 из 25 депутатов Калиновского горсовета. По его словам, принят...
Общество
Мастер на все руки - именно так можно сказать о жителе Винницкой области, который создает просто невероятные работы из металла. К слову, именно за это его признали лучшим в Украине. Речь идет об известном винницком кузнеце Руслане Бойчуке. Именно он победил на VII Международном фестивале кузнечного искусства "Металлическое сердце Украины". Мужчина получил сразу две награды - первое место по результатам голосования кузнецов и приз зрительских симпатий. - Мн...
Происшествия
20 сентября в Погребищенском районе водитель «семерки» съехал в кювет и перевернулся. В результате ДТП погиб пассажир легковушки. Авария произошла около 18.30 возле села Павловка. 28-летний житель одного из сел района, управляя автомобилем «ВАЗ 2107» в состоянии алкогольного опьянения, съехал в кювет, где его машина перевернулась. В результате ДТП 48-летний пассажир легковушки погиб на месте происшествия. Водитель задержан в процессуальном порядке. Сейчас...
Общество
В 2018-ом государственное Шендеровское лесничество обзавелось десятком самок пятнистых оленей, которые уже на Винничине родили молодняк. А теперь для стада привезли первого взрослого самца. В лесничестве пятнистые олени живут в вольере для полусвободного содержания диких охотничьих животных площадью 163,2 га. Также здесь содержится и восстанавливается поголовье дикого кабана. Чтобы животные удачно адаптировались к новым условиям проживания, на территории в...
Новости компаний
Лучшие студенты украинских транспортных и железнодорожных вузов посетили ведущую отраслевую выставку мира InnoTrans 2018 в Германии. Поездка была организована благотворительным Фондом Бориса Колесникова в рамках проекта «Железнодорожник», который он реализует для творческой и активной молодежи. Проект длился полгода, в нем приняли участие около тысячи конкурсантов. После нескольких этапов отбора жюри определило 70 победителей, в том числе из учебных заведе...
Происшествия
В ночь на сегодня, 21 сентября, в Осиповке Казятинского района Винницкой области, умер младенец. Об этом сообщает "Вестник Коазятинщины ". Селом распространяется слух, что месячного мальчика задушила мать. Утром она прибежала к соседке, сказала, что малыш не дышит и убежала. Правоохранители ищут женщину. Супруги не местное, в мае перебралось в Осиповку из Киевской области. Сняли жилье с правом последующего выкупа. У женщины это уже шестой ребенок, на старш...
Происшествия
В Винницкой области прогремел взрыв в одном из жилых домов. Об этом сообщает пресс-слжуба ДержНС.Как уточняется, спасателей вызвали сегодня около 6:52 до частного жилого дома в пгт Турбов Липовецкого района. Там произошел взрыв без последующего горения."Во время проведения разведки под обломками было обнаружено травмированного мужчину, им оказался 71-летний владелец домохозяйства", - подчеркивается в сообщении.Пострадавшего госпитализировали в ближайшую бо...
Происшествия
Сегодня, 21 сентября 2018 года, в Виннице на пешеходном переходе произошла авария. Авария произошла около половины десятого утра. Девушка переходила дорогу на регулирующем пешеходном переходе и попала под колеса такси. По предварительной информации, такси на евро номерах. Обстоятельства выясняются. Фото сайта 20минут