Вінницькі депутати просять уряд заборонити риболовлю в Південному Бузі

Депутати вінницької обласної ради наполягають на забороні промислового вилову риби строком на 3 роки у річці Південний Буг в межах Вінницької області.

Відповідне звернення до Міністерства екології та природних ресурсів і Державного агентства рибного господарства України депутати прийняли на засіданні сесії облради. Як зазначається в документі, метою звернення є "регулювання рибальства та недопущення погіршення стану річки Південний Буг в межах області".

Південний Буг має велике народногосподарське значення, на річці споруджено 13 ГЕС, низку водосховищ, тут ведеться рибництво і рекреаційна діяльність, зауважили депутати. На їхню думку, активна господарська діяльність погіршує екологічний стан водойми. Зокрема, депутати наголошують, що подальша діяльність призведе до зниження природного потенціалу майже 50% цінних природних комплексів і ландшафтів долини Південного Бугу, забруднення його органічними сполуками, інтенсивного замулення водойм.

За висновками експертів, ці негативні тенденції підсилює неконтрольований промисловий вилов риби. "Значно зменшився вилов аборигенних видів риб: сома, ляща, головня, судака, щуки, але при цьому збільшилась кількість риболовецьких підприємств (з двох до чотирьох), а відповідно і кількість рибалок. Доведений план 150-200 кг на одного рибалку є економічно необрунтований (занижений), тому рибалками приховуються вилови цінних видів риб, відтворенням яких користувачі не займаються", - йдеться у зверненні.

Відтак, вінницькі депутати просять урядовців на державному рівні "здійснити науково-біологічне обгрунтування збереження біологічного різноманіття річки Південний Буг та розробити відповідну державну програму". Облрада також пропонує відкликати видані підприємствам ліцензії з промислового вилову риби у Південному Бузі в межах Вінницької області, передає кореспондент УКРІНФОРМу з посиланням на прес-службу Вінницької облради

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
9 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов