На Вінниччині відкрили пам’ятник польовій кухні

За розробку кухні на колесах офіцер російської армії Турчанович узявся у 1898-му році. Винахідники мали побудувати похідні кухні двох типів: чотириколісну піхотно-артилерійську та кавалерійську на 2-ох колесах. "Кухню-пекарню-кип’ятильню" - так назвав свій винахід Турчанович - він розробляв п’ять років. У 1908-му запатентував його.

Георгій Турчанович, онук винахідника: "Ніхто від цього нічого не мав. Не мав і не шукав. І не правильно. А може і не скромно користуватися чужими заслугами. Ми й так добре живем. Ми й так добре живем без цього патента. Є кусочок хліба, є кусочок до хліба..."

Про те, що легендарний винахід належить його дідові, Георгій Турчанович дізнався декілька років тому. А місцеві історики нещодавно розшукали його могилу на Брацлавському цвинтарі. За іронією долі, сам конструктор польової кухні помер від голоду в 1943-му році, під час німецької окупації. Проте фронтовики досі вдячні винахіднику за надійну конструкцію.

Дмитро Мельник, ветеран Другої світової війни: "Прекрасно робити на такій кухні. Вона заливається, трошки води заливається. Запалюється. І вона парою виходе. І минут 30 - і вже готовий борщ, суп, ну каша трошки довше. Главноє - що вона вигодна".

Тепер у місті планують увічнити пам'ять не лише кухні на колесах, а й її  конструктора.

Петро Михайленко, голова Немирівської РДА: "Наступний наш крок – ми плануємо зробити тут бюст Турчановичу. Поряд повинен стояти бюст. Тому, що в принципі фотографії, якісної фотографії, щоб її можна було на меморіальну дошку набить, ми її не найшли. А бюст, я думаю що фахівці його зроблять, і ми його з часом поставимо".

Польову кухню Турчановича взяли на озброєння майже всі армії світу.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов