Каліцтво від збочення. В Іллінцях люди говорять про страшне зґвалтування

Люди розповідають про трьох місцевих бізнесменів, на яких тепер в Іллінцях тикають пальцями. Один, кажуть, раніше судимий. Другий пов’язаний із наркотиками. А третій спокійно працює в центрі міста.

- Я їхав, зупинився в центрі, дивлюся – він морозиво накладає жінкам. А за кілька днів до цього він таке із жінкою зробив... У кожного з нас є дружина, дочка чи сестра. Все місто зірвалося через цей страшний злочин. В нас буде друга Врадіївка, бо міліція сидить і мовчить, - каже 36-річний мешканець Іллінців Олександр Лоївський.

Але судячи з інформації, яку зібрала RIA в телефонному режимі, іллінецька подія не схожа на врадіївську. І на історію Оксани Макар теж не схожа. А почали розходитися страхітливі чутки Іллінцями після того, як вночі 9 травня місцевий сторож знайшов молоду жінку без тями і в крові на березі озера.

- Її покинули там, стікати кров’ю, - думає Олександр Лоївський і каже, так говорить тепер все його невеличке місто.

“Зловили жінку, вивезли і зґвалтували”

Олександр подзвонив у редакцію в понеділок, 12 травня, і розказав про по-звірячому зґвалтовану жінку трьома чоловіками, серед яких були батько й син. Він не знає, як жінку звати, скільки їй років, бо не був з нею знайомий. Але в місті, де мешканців трохи більше 11 тисяч, чув: оперували покалічену шість годин, витягали друзки скла і зашивали статеві органи.

Олександр Лоївський обурюється, що до відповідальності за звірство нікого не притягують, але місто знає, хто це зробив. В чому він бачить схожість з Врадіївкою? У тому, що люди готові піти під міліцію з вимогою покарати ґвалтівників.

- Вони зловили цю жінку, вивезли і зґвалтували на березі ставка, а потім почали знущатися, - говорить Олександр та переповідає деталі зґвалтування в неприродній спосіб, в якому фігурує скляна пляшка. – Її кинули там, щоб вона стекла кров’ю. Але рано-вранці охоронець ставка ішов і побачив жінку. Він викликав міліцію, швидку. Жінку врятували, але мені лікар сказав, який 35 працює гінекологом, що ще не бачив такого...

Олександр також розповів, що нібито троє ґвалтівників домовилися між собою, щоб один взяв все на себе. Решта – лишаться безкарними.

- Вони прибігли дуже бігом під реанімацію. А вона... Шість годин операція йшла, ви уявляєте? Шість годин вибирали з неї скло. Тепер дають їм її залякати. Міліція нічого не робить, бо жінка не написала заяви, - говорить Олександр. - Я не знаю, чому заява на написана. Може тому, що жінці досі не до цього було, і ще напише. Всіх подробиць я не знаю. Що зміг, зробив - до вас подзвонив…

Жінка в хірургії лежить п'ятий день

Набираємо номер того гінеколога, в якого 35 років стажу. Іван Малярчук зрозумів, про яку жінку йдеться. Цього разу, сказав, вона не його пацієнтка. Питаємо, чи правда було зґвалтування зі страшними наслідками, як люди кажуть.

- Я перепрошую, але та жінка страшніша, ніж ті наслідки, - говорить лікар. – В неї дітей повідсуджували. Має цілий букет таких хвороб... Але тим не менше – вона в хірургії. Дзвоніть туди і вам все розкажуть. Запитуйте заввідділенням.

- Ми не можемо вам нічого говорити, - сказали в хірургії іллінецької лікарні по телефону, а на прохання покликати до трубки завідуючого порадили подзвонити пізніше. Його не було.

Дзвонили кілька разів протягом дня 13 травня з перервою в годину-півтори. Завідуючий був зайнятий в операційній. Чергова записала мобільний журналіста і пообіцяла передати лікарю. Він не подзвонив. Ближче до 18.00 інша працівниця хірургії сказала, що заввідленням вже пішов. Чи передали йому контактний номер, вона не знає.

А мер Іллінців особисто відповів на робочий і не відмовився говорити з журналістом на делікатну тему. Питаємо, що правда, а що чутки.

- Я те саме чув, що й ви, - сказав міський голова Сергій Яременко. – Це було не в нас зґвалтування. Цю жінку знайшли зґвалтованою в селі Неменка. Є в нас такий населений пункт, що входить у склад міської ради. Але де саме цю жінку ґвалтували, ще з’ясують. Якщо можна її жінкою назвати... Вибачте, що так кажу.

“Дуже „порядна”. Всім по-порядку віддавалася”

Іллінецький мер розповів, що потерпіла – без постійного місця проживання. І де точно вона мешкала, він не знає.

- В неї шестеро дітей. Всі забрані. Вона не встигла народити, як завагітніла знов. Вела спосіб життя такий „хороший” - легкий. Дуже „порядна”. Всім по-порядку віддавалася, - ось так охарактеризував жінку, що потрапила в місцеву лікарню з підозрою на зґвалтування, міський голова.  

- Я можу розказати, те що я чув, - продовжує Сергій Яременко. – Зґвалтування нетрадиційним способом було. Чому так сталося, люди вже розказують: бо вона когось із цих козаків нагородила болячкою якоюсь...

- Чи правда в місті всі обурені тим, що нікого не карають, і люди готуються до протестних акцій через це? - питаємо.

- Її ніхто не захищає з наших мешканців, тому що вона не наша жителька, - каже мер. – Я в дільничних питав, чи вона з міста, чи з Неменки. Вони кажуть, вона жила деінде і працювала дівчинкою по виклику. Її привозили. Таксиста знайшли того, що возив її на ці всі здибанки. Ще й він получить, видно...

- Яка б не була жінка, хіба це дозволяє безкарність за знущання над нею?

- Так, не дозволяє. І я не впевнений, що не притягнуть нікого за це, бо мені сказали, що один вже зізнався. Це я говорив із людьми з міліції, з дільничними нашими. Займаються не вони, а слідство. Але сказали, начебто один зізнався. Не сказали мені, хто він. Не хочуть розголошувати. Це ж таємниця слідства. Я хоч натякнути просив. Не натякнули.

- Люди кажуть, що троє учасників було, - випитуємо.

- Так. Мені сказали, що вони бізнесмени. Але хто?

Чутки і таємниця слідства  

З власних джерел в правоохоронних органах RIA дізналася, що потерпілій 28 років. Вона народжувала дітей, найменшій - вісім місяців. Не одружена. У тому, що сталося, жінка нікого не винить. Так і сказала, що травмувала себе сама, коли... демонструвала своїм „клієнтам” на квартирі збочення. А в іллінецьку чоловічу компанію її запросили для інтиму. Розсталися, незважаючи на наслідки, полюбовно. Жінка пішла звідти сама. Була п’яною, присіла по дорозі відпочити біля озера і там відключилася. В такому стані її й знайшов сторож. Далі – швидка, лікарня, й поповзли чутки.

- Люди вміють придумувати страхітливі подробиці того, про що їм відкрито не говорять. А тут така ситуація, або нічого не говорити, або розказати все, як є, - кажуть працівники міліції. – А так, як є, не уявляємо, як можна написати в газеті...

І уникаючи подробиць, пишемо те, що пояснює ситуацію: свідчення потерпілої і тих, у кому люди бачать насильників, повністю сходяться. Нижче – інформація офіційна.

У секторі зв’язків з громадськістю обласної міліції підтвердили, що жінку знайшов на березі озера місцевий мешканець та викликав міліцію і швидку. Потім ще й медики з лікарні після огляду госпіталізованої дали знати правоохоронцям про пацієнтку з ушкодженими статевими органами. До речі, пораненій не тільки зашивали рану, а й виводили зі стану алкогольного отруєння.

Підстав продовжувати розслідування немає

Одразу, за фактом, як сказали в міліції, слідство відкрило кримінальне провадження про зґвалтування, і почали встановлювати обставини події. З’ясували, в якій квартирі все відбувалося, хто там був і що сталося. Вийшло - злочину не було. Точніше, підстав продовжувати далі розслідування більше немає. Потерпіла написала заяву з відмовою проходити експертизу та проханням закрити кримінальне провадження.

- Згідно статті 477 Кримінального процесуального кодексу України, правопорушення, визначене статтею 152 Кримінального кодексу (зґвалтування), є злочином приватного звинувачення і розслідується лише за заявою потерпілої, - пояснила Ірина Добровольська із сектору зв’язків з громадськістю обласної міліції. – На сьогодні провадження ще відкрите, але воно буде закриватися через відмову потерпілої.

- Ви знаєте, що та жінка померла сьогодні в лікарні?! Ті нелюди весь цей час сиділи біля неї в платі й не давали написати заяву на них! – подзвонив на другий день після розмови з журналістом той самий Олександр з Іллінців.  

Одразу набираємо хірургію тамтешньої лікарні. Питаємо в чергової, чи правда, що зґвалтована жінка померла.

- Та ні, - чуємо у відповідь.  

- Це нам неправду сказали? Вона жива-здорова?

- Так, все з нею в порядку, вона в палаті.

20 хвилин
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
99 просмотров в ноябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Не так давно в Виннице завершилась реконструкция проспекта Космонавтов, а жители города уже заметили, что некоторые участки уже начали проваливаться.Соответствующие фото разместили пользователи в социальной сети Фейсбук.
Общество
21 ноября в 11:41 в Службу спасения "101" поступило сообщение о том, что в водоеме за пределами с. Метлинцы Гайсинского района ко льду примерзли два лебедя.Спасатели Государственной пожарно-спасательной части №10 с помощью спасательной лодки освободили птиц с ледовой ловушки.
Происшествия
Гололед на дорогах существенно влияет на безопасность дорожного движения и является дополнительным фактором, который может вызвать дорожно-транспортных происшествий и осложнения для движения по дорогам города и области.При гололедице водителям транспорта необходимо быть максимально внимательными и осторожными за рулем, неуклонно соблюдать скоростной режим, отказаться от рискованного маневрирования. Заранее планируйте маршруты поездок, а при возможности воо...
Общество
На устройство и обслуживание городской Новогодней елки, а также праздничного украшения в этом году выделят 1 464 184 гривен. Средства потратят на иллюминацию и другие расходы, связанные с обустройством праздника в городе. Об этом говорится в решении исполнительного комитета Винницкого городского совета. 1 199 235 гривен будут стоить работы по установке новогодней елки в Центральном парке, праздничное оформление площади Независимости, здания городского сове...
Общество
Недавно в Литинском районе Винницкой области задержали нарушителей, незаконно добыли двух косуль. Они заплатят штраф 64 тыс. гривен.Об этом сообщает Винницкое областное управление лесного и охотничьего хозяйства.Нарушителей поймали на горячем во время проведения рейда по охране государственного охотничьего фонда бригадой в составе представителей государственной лесной охраны ГП «Винницкий лесхоз» и общественных инспекторов. Произошло досадное происшествие...
Общество
Соответствующую петицию зарегистрировано в системе местных обращений. Автор публикации отмечает, что маршрутные такси неэффективные и некомфортные."Маршрутное такси (маршрутки) - это крайне неэффективный, некомфортный и неконтролируемый вид транспорта. Они не справляются с пассажиропотоком: заполнены сверх норм, интервалы большие, машины старые и дырявые, кому оседает плата за проезд (билеты не выдаются.) Запретить использование маршруток как вид обществен...
Происшествия
За три дня на улицах Винницы умерли двое мужчин. В обоих случаях, как уверяют в полиции, без признаков насильственной смерти. Утром 21 ноября тело человека винничане нашли на улице Замостянской у поминального кафе. На место прибыла карета скорой помощи и полиция. Констатировали смерть, труп направили на судмедэкспертизу, но внешне медики и правоохранители не увидели признаков того, что человека могли убить. Личность умершего идентифицировали. Ему 76 лет. Д...
Общество
Сегодня в Виннице состоялось возложение цветов и венков к Мемориалу Славы и памятному знаку «Небесной сотни и Героям АТО» на площади Европейской по случаю Дня Достоинства и Свободы. Возложение состоялось при участии руководства области и города, а также представителей структурных подразделений облгосадминистрации, общественных организаций области, участников ООС, военнослужащих, полицейских и священнослужителей. фото сайта: vn.presspoint.in.ua
Общество
Ремонтные работы на аварийном водоводе на углу улиц Немировское шоссе и М. Шимко в Виннице продолжались всю ночь. Об этом сообщили в пресс-службе КП «Винницаоблводоканал». Ремонтники меняют задвижку диаметром 600 мм.«... было проведено успешное переключение из водопровода 1200 мм на водопровод 500 мм. Поэтому в ближайшее время ожидайте восстановления водоснабжения в вашем доме », - говорится в сообщении предприятия. По состоянию на 08:00 утра 21 ноября раб...