• Головна
  • На Вінничині «Детектор брехні» допоміг вивести на «чисту воду»
11:01, 12 травня 2011 р.

На Вінничині «Детектор брехні» допоміг вивести на «чисту воду»

Спочатку вони переконливо розповідали, як їх пограбували, ошукали чи обікрали, але потім, як виявлялось, все було зовсім по-іншому...

СТУДЕНТИ -" МРІЙНИКИ"

17-річний студент, який нещодавно звернувся із заявою до вінницької міліції, виклав у ній цілком детективну історію, що отримала серйозну кваліфікацію – розбійний напад. За словами потерпілого, він поїхав до одного з мікрорайонів Вінниці, де фотографував для курсової роботи рослини. Аж раптом двоє невідомих йому злочинців накинулися на нього ззаду, завдали удару по голові, відібрали дорогий фотоапарат, ланцюжок та каблучку зі срібла. У хлопця й справді на голові був невеликий слід від удару, однак, як з’ясували експерти,  це ушкодження він отримав задовго до  нападу. Невдовзі з’ясувалися і інші обставини  злочину – аби купити собі курсову роботу, студент-невдаха продав і фотоапарат, і срібні прикраси. Щоб якось виправдатись перед батьками та попросити ще грошей, парубок надумав подзвонити на лінію «102». Розставити ж усі крапки над «і» в цій історії  допоміг …  детектор брехні, на якому перевірили «потерпілого».

Майже ідентична історія трапилася у Вінницькому районі.  22-річний студент вигадав розбійний напад на себе: мовляв, їхав додому в с. Сальник, зупинив попутній автомобіль, а там – двоє бандитів, які відібрали в нього  золоті речі,  гроші. Фантазія на кримінальну тему розігралася настільки, що «потерпілий» цілком увійшов в роль. От тільки  в деталях він дещо плутався, та й дивним було те, що розбійники мобільним телефоном погребували. Студента душили та врешті відпустили під чесне слово, що нікому не скаже. От тільки провести детектор брехні  «артисту» було не під силу. В результаті він змушений був зізнатися у власних фантазіях, які вже «тягнуть» на одну зі статей Кримінального кодексу України. Грошей, виявляється, не було зовсім, а золото «потерпілий» сховав, щоб потім продати. Все це було вигадано для того, аби попросити в батьків грошей.

БРЕХНЯ МАЛА ПРИНЕСТИ ПРИБУТОК

Перевірка на поліграфі допомогла вивести на «чисту воду» ще одного бажаючого заробити на брехні. До Могилів-Подільського районного відділу міліції звернувся 38-річний  громадянин Молдови. Він разом з дружиною останнім часом працював в Італії. Там подружжя придбало автомобіль «Тойота»,  на якому їхали  до родичів у Київ. Однак, коли подружжя перетнуло кордон, на території Могилева чоловікові стало погано. Він разом із дружиною звернувся по допомогу до лікарні. Поки  хворого обстежували, залишену поблизу лікувального закладу дорогу іномарку викрали. Міліція на повідомлення відповідним чином відреагувала – орієнтування на викрадену автівку було розіслано усім  екіпажам ДАІ області, проводилися розшукові заходи. Однак згодом з’ясувалося, що іномарка  придбана в Італії в кредит і застрахована. Власник сплатив лише частину вартості машини, а у разі її угону, страхова компанія мала компенсувати повну її ціну. Підозри міліції у правдивості заявника підтвердив поліграф, який поставив «діагноз» потерпілому – брехня.

У квітні цього року  до Могилів-Подільського районного відділу міліції звернулась  місцева жителька із заявою про  крадіжку грошей – 10 тисяч гривень та 800 доларів. Жінка підозрювала у крадіжці свого колишнього чоловіка, з яким перебувала у стадії поділу майна, адже після його візиту пропали гроші. Коли ж міліція почала  розслідувати справу, то виявилось, що екс-дружинапросто оговорила свого колишнього чоловіка, аби  залишити гроші собі. А коли заявницю перевірили на поліграфі, то підозри міліції підтвердилися.

За словами начальника Управління карного розшуку у Вінницькій області Олександра Глянька, відповідно до ст. 383 Кримінального кодексу України (Завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину) передбачено покарання від виправних робіт до двох років до позбавлення волі терміном до п’яти років.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...