Вінниці треба розвивати громадський транспорт та перенаправити потоки через мости, - швейцарські урбаністи

У Вінниці 19 травня відбувся вже другий семінар щодо розробки Комплексної стратегії міського транспорту та просторового планування. В результаті досліджень транспортних потоків та завантаженості доріг і мостів швейцарські урбаністи, які надають допомогу вінницьким фахівцям, радять Вінниці розвивати громадський транспорт та здійснити перерозподіл потоків, щоб розвантажити ділянки біля мостів і збільшити їх пропускну здатність.

11(30).jpg

У серпні минулого року Вінницею було прийнято Стратегію розвитку міста «Вінниця-2020». Одним із пріоритетів якої є збалансований просторовий розвиток, а саме – розвиток Вінниці, як компактного міста. Відповідно до цього пріоритету за сприяння швейцарських урбаністів було розпочато розробку Комплексної стратегії міського транспорту та просторового планування.

Півроку тому у Вінниці було проведено перший семінар за участю швейцарських урбаністів, де розглядалося три варіанти розвитку транспортної системи нашого міста. Після комплексного дослідження існуючої системи та потоків транспорту західні спеціалісти зупинилися на варіанті, який, на їх думку, є найбільш доцільним, і більш детально його пропрацювали. Сьогодні вони представили поточний етап роботи та спільне бачення щодо подальшого розвитку транспортного сполучення у Вінниці.

DSC_0231.JPG

«Ми не говоримо про конкретні остаточні рішення, а розглядаємо стратегію загального розвитку, але ці деталі в подальшому допоможуть зрозуміти, в якому напрямку далі можна працювати», - зазначив швейцарський консультант по транспортному плануваннюМішель Шупіссер, який брав безпосередню участь у дослідженнях і розробці концепції, та презентував її під час сьогоднішнього семінару.

DSC08075.jpg

Сама концепція розроблялася на основі існуючої інфраструктури з врахуванням особливостей Генерального плану міста, а обраний підхід самі ж швейцарці називають раціональним, адже він не потребує великих вкладень на розбудову нової інфраструктури.

1a.jpg

Враховуючи те, що Вінниця розташована на двох берегах річки Південний Буг,  транспортний зв'язок різних мікрорайонів міста так чи інакше пов'язаний з використанням мостів. Тому на початку весни вінницькими спеціалістами спільно зі швейцарськими колегами було проведено моніторинг існуючого трафіку через мости міста. Відповідно до проведеного аналізу зазначається, що Центральний міст вичерпав свої запаси пропускної здатності, Староміський міст – практично запасу не має, а мости по вулиці Чорновола та на об’їзній дорозі мають запас, який варто використовувати в перерозподілі потоків. На думку швейцарців, частину потоку з Центрального мосту необхідно перерозподіляти на міст по Чорновола і, по можливості, через об’їзну дорогу, тим самим збільшуючи можливість пуску більшої кількості громадського транспорту. Якщо ж цього не зробити, то з часом проблема заторів біля мостів тільки загострюватиметься. До того ж швейцарські фахівці зазначають, що хоча у Вінниці є досить значною частка саме громадського транспорту, який пересікає мости, його потрібно і надалі розвивати, тим самим збільшуючи частку громадського транспорту серед всіх видів транспорту, якими користуються вінничани.  Також, як один з можливих варіантів розв’язання проблеми заторів, – рух по Соборній в подальшому залишити тільки для громадського транспорту. Можна врахувати і досвід великих міст Європи, де на околицях створюються великі парковки, що дозволяє залишити автівку і пересуватися територією міста громадським транспортом.

DSC08073.jpg

Результати досліджень свідчать і про те, що через два десятиріччя пропускна здатність мостів міста буде повністю заповнена, тобто перед Вінницею врешті-решт постане питання розширення існуючих мостів або будівництва нового мосту. Щодо будівництва нових доріг, то швейцарські урбаністи зазначають, що в зв’язку із щільною забудовою, в розвинутих районах немає можливості розбудовувати дорожню сітку.

DSC_0556.JPG

В.о. міського голови Сергій Моргунов зазначив, що багато ідей в стратегічному плані є досить цікавими, однак вони потребують фахових дискусій. Протягом сьогоднішнього дня фахівцями департаменту містобудування, архітектури та кадастру Вінницької міської ради та їх швейцарськими колегами буде продовжено  обговорення запропонованої концепції в рамках проведення семінару.

Моя Вінниця
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
23 просмотра в ноябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Происшествия
В Винницкой области легковой автомобиль ВАЗ, за рулем которого находился нетрезвый водитель, съехал в кювет. Пострадали мужчина и его пассажирка, сообщили в пресс-службе ГУНП области. ДТП произошло 12 ноября в Мурованокуриловецком районе. Как выяснилось, 49-летний водитель не справился с управлением автомобиля. В результате аварии водитель получил травму головы и перелом ребра. Также пострадала пассажир легковушки: 47-летнюю женщину с ушибами головы, грудн...
Общество
Бумага, при изготовлении которой ни одно дерево не пострадало, использует в своей деятельности одно из предприятий города. Переформатировать работу решили коллективно, когда подсчитали, сколько деревьев уничтожают, чтобы обеспечить свои потребности. И теперь печатают официальные документы только на бумаге вторичной переработки.Подробнее смотрите в сюжете:
Общество
Сегодня, 13 ноября, специалисты «Винницаводоканал» проводят ремонт на сети водопровода по адресам Гниванское шоссе, 3 и на улице Василия Порика. Вследствие этих работ водоснабжение лишен микрорайон «Академический», об этом сообщает пресс-служба предприятия «Винницаоблводоканал».Также известно, что с понижением температуры воздуха в Виннице наблюдается увеличение утечек.
Общество
В Винницкой области ожидается ухудшение погодных условий. Об этом сообщает Главное управление ГСЧС Украины в Винницкой области. "Днем 14 ноябрь и ночью 15 ноября во Житомирской, Винницкой, Киевской, Черниговской, Черкасской и Кировоградской областях выпадать снег с дождем (временное образование снежного покрова высотой 3-6 см), местами налипание мокрого снега, гололед, на дорогах гололедица." - говорится в сообщении.
Общество
По случаю 130-летия со дня рождения атамана Нестора Махно в Виннице прошел так называемый марш молодых анархистов. В акции приняли участие до 50 горожан. Колонну, которая прошлась по улице Соборной, составили активисты общественных организаций «Черный комитет» и «Автономное сопротивление». Они шли с транспарантами и фаерами. Своим основным лозунгом участники акции выбрали – «Під чорним прапором з вільною Україною в серці». Также они призывали не подчинятьс...
Общество
В этом году винничане несколько раз поднимали вопрос реконструкции и ремонта подземного перехода у рынка «Урожай». Поскольку подземка находится в долгосрочной аренде у частной фирмы, городские власти пояснили, что не могут выделить деньги на объект (это было бы коррупцией), при этом в мэрии рассматривается вариант «возвращения» наземного перехода через улицу Пирогова. Эту идею достаточно неоднозначно восприняли горожане. Новый «этап» дискуссии начался посл...
Происшествия
В Винницкой области застрелили двух лис, у которых диагностировали бешенство.В Винницкой области уже несколько месяцев активно борются с бешенством. Однако это не дает существенных результатов. Так, на днях в Барском районе охотникам пришлось застрелить двух лис, у которых обнаружили опасную болезнь.- В урочище «Матейковская дача» и в водно-болотных угодьях возле села Слобода-Ялтушковская Государственной чрезвычайной противоэпизоотической комиссии при Барс...
Общество
В Виннице утеплили детский сад №17. Фасад заведения отныне выглядит современно и ярко. Об этом сообщает мэр Винницы Сергей Моргунов на своей странице в Фейсбук.Детский сад №17 по улице Чумацкой - один из двух, которые мы утеплили в Виннице этого года.Так он выглядит сегодня - современно и ярко. Теперь в саду - с новой кровлей, утепленными стенами, замененными окнами и дверями - детям гораздо комфортнее
Общество
17 ноября в Виннице будет бесплатный проезд для студентов дневной формы обучения. В субботу проехать без оплаты можно в трамваях, троллейбусах и муниципальных автобусах.Об этом рассказал заместитель директора «Винницкой транспортной компании» Николай Заверуха.Чтобы не покупать билет, студентам училищ, колледжей и университетов нужно будет предъявить кондуктору студенческое удостоверение.Отметим, что бесплатный проезд в День студента 17-го ноября стал уже т...