• Головна
  • Родина загиблого під Слов'янськом Петра Коваленка досі не отримала обіцяний мільйон. Чому?
14:40, 23 травня 2014 р.

Родина загиблого під Слов'янськом Петра Коваленка досі не отримала обіцяний мільйон. Чому?

По мільйону гривень пообіцяв виплатити український олігарх Ігор Коломойський сім’ям військовослужбовців, які загинули у ході антитерористичної операції на Сході України. Але поки що жодна родина загиблих не отримала таких грошей. Чому?

«Кожній родині загиблих в антитерористичній операції військовослужбовців буде виплачено 1 мільйон гривень. Штаб національного захисту Дніпропетровської області спільно з МВС, Міністерством оборони та антитерористичним центром засновує Фонд допомоги пораненим і сім’ям загиблих. Кожен захисник Вітчизни повинен знати, що країна його не кине», – написав у Фейсбуці Борис Філатов, заступник голови Дніпропетровській ОДА Ігоря Коломойського. Тільки грошей немає і взагалі - невідомо чи будуть.
RIA запитала батька загиблого десантника Петра Коваленка, чи відомо йому про мільйонні виплати олігарха.
- Нам з дружиною зараз не до цього, - каже Микола Коваленко. – Журимося іншим - як Петю не вберегли. Гроші теж потрібні, але вони для нас мало щось значать без сина. Бо ніякі гроші не замінять і не вернуть нам його. Якщо знайдете контакти і підкажете, до кого звернутися за тим мільйоном, будемо вдячні. Бо ми не знаємо, хто там що обіцяв, а тим більше, до кого звертатися.

Вперше чую про такі гроші
- Мільйон за вбитого солдата?! Вперше чую про таке. Ви не помилилися з сумою? - так відповів на дзвінок журналіста RIA черговий Штабу національного захисту Дніпропетровської області на ім’я Євген. Саме цей штаб створив Фонд допомоги сім’ям вбитих і поранених військовослужбовців. Розмова відбувалася у понеділок у першій половині дня. Не виключаючи телефон, черговий пішов по кабінетах запитувати, хто з його колег знає щось про Фонд допомоги сім’ям загиблих. У слухавку чути, як здивовано сприйняв його запитання спершу один, потім другий колега. Нарешті третій сказав, що це акція Коломойського, тому треба зв’язуватися з облдержадміністрацією.
- Телефонуйте в ОДА, це наш голова обіцяв платити, - відповів черговий.
В.о. керівника департаменту інформаційної діяльності Дніпропетровської ОДА, яка назвалася Марина Віталіївна, на запитання, до кого звернутися батькам загиблого десантника, не дослухавши до кінця фрази, сказала шукати контакти у… Штабі національного захисту. Журналіст пояснив, що вже робив це.
- Не може такого бути, щоб у штабі нічого не знали, це ж вони створили Фонд, - каже пані Марина. – Ви ж бачили інформацію в Інтернеті? Там чітко сказано, що Фонд створено Штабом національного захисту. Гаразд, я сама з’ясую і повідомлю вам контакти, куди звертатися рідним загиблих солдатів.  
На жаль, чиновниця не подзвонила. На дзвінки журналіста або не відповідала, або «збивала» виклик. Наступного дня, у вівторок, вдалося поспілкуватися з представницею прес-служби штабу. Вона уточнила, що їхню організацію очолює Юрій Береза. Однак він зайнятий, проводить нараду. Але вона точно знає, поки що ніхто не отримав обіцяного мільйона.
- Людям обов’язково виплатять гроші, але пізніше, - каже співрозмовниця. – Я була свідком розмови з нашим керівником дружини загиблого військовослужбовця. Начальник штабу пояснив їй, що поки що не вирішено всі організаційні питання. Коли все з’ясується, тоді буде інформація в Інтернеті, а також повідомлення для ЗМІ. В ньому зазначать і номери телефонів, і прізвища тих, до кого мають звертатися рідні загиблих військовослужбовців. Треба  почекати і слідкувати за повідомленнями Фонду.

Про участь сина в АТО не сказано
Микола Коваленко оформляє документи на отримання допомоги за вбитого сина. Каже, не може зрозуміти, чому в довідці про загибель Петра не вказано, що сталося це під час його участі в антитерористичній операції.
- Мені юристи пояснюють, що є закон, за яким учасникам АТО надають статус учасників бойових дій,  - розповідає пан Микола. -  На підставі цього здійснюють передбачені державою виплати. Але в лікарській довідці про смерть Петі написано, що він загинув не в АТО, а під час виконання завдання.
Батько телефонував командиру військової частини, щоб з'ясувати, чому зроблено такий запис. Той не дав конкретної відповіді. Тільки повідомив, що це залежить не від нього. Додав, що триває розслідування випадку загибелі десантника. Так само не міг це пояснити представник частини, який привозив в село зарплату Петра і допомогу на похорон, допомога у сумі 500 гривень.
- Цікаво було б запитати в батьків хлопців, які так само загинули, як і Петя, що їм написали, - каже батько десантника. – З їхньої бригади потрапила під обстріл ціла група. Я бачив по телевізору, як у Житомирі ховали десантників з 95-ї бригади, де служив Петя. Хотілося б з ними поговорити. Але ж не маю телефонів.
Найбільше бажання батьків вбитого десантника Петра Коваленка зустрітися з ще одним військовослужбовцем на ім’я Олександр. Цей чоловік, резервіст, був очевидцем загибелі нашого земляка. Про це батьки дізналися із сюжету по телебаченню. Олександра тоді поранило. Він лікувався в госпіталі в Харкові. Там давав інтерв’ю журналістам з телебачення.
- По ньому видно, що добра людина, - каже пан Микола. – Дуже хочу з ним поговорити. Але не можу знайти його номер телефону. Просив про це і командира частини, і майора на прізвище Хоменко, який приїжджав на похорон Петі, обидва обіцяли. Розумію, що їм зараз не до мене, але кожна звісточка про ще живого Петю для нас це щастя. Будемо дуже вдячні тим, хто допоможе зв’язатися з Олександром. Може, його знайомі, чи батьки прочитають про нашу просьбу і дадуть телефон.
В облвійськкоматі Микола Коваленко оформив документи на отримання допомоги від держави за вбитого сина. Там сказали, що допомога передбачена у сумі шістсот тисяч гривень.

Сестра похоронила брата, тепер плаче за іншим солдатом
У вбитого десантника Петра Коваленка є трохи старша від нього сестра Крістіна. Батьки кажуть, що діти росли дуже дружними.
- Петя і Крістіна навіть говорили про те, щоб одночасно справити весілля, - розповідає батько. – Спочатку про це було сказано жартома. Пізніше Петя говорив, що заробить трохи грошей і запросить на весілля все село. Бо ж буде два весілля.
Батько схлипує, голос його тремтить:
- Залишив нас без внуків, - каже чоловік. – Навіть подумати про таке страшно – ні сина, ні внуків. Тепер просимо дочку, щоб вона ощасливила. Крістіна зараз плаче. І не тільки за братом.
За словами пана Миколи, у дочки є хлопець, з яким вона має намір одружитися. Дівчина ще до загибелі брата познайомила з ним батьків. Молодята розповіли про свої плани.
- Тепер хлопця забирають в армію, - каже пан Микола. – Йому вже 25, він служив раніше, але ж зараз мобілізація. Вже пройшов комісію. Каже, піде на службу у 95-у аеромобільну бригаду, де служив Петя. Крістіна, як почула про це, не може стримати сліз…

За голову Коломойського призначена нагорода у мільйон рублів
Крім виплат у мільйон гривень сім’ям загиблих військовослужбовців пан Коломойський встановив ще 17 квітня винагороду за спійманих терористів. За кожного з них обіцяв по 10 тисяч доларів.  На запитання журналіста RIA, скільком людям виплатили такі гроші, у прес-службі Штабу національного захисту Дніпропетровської області повідомили, що гроші дійсно виплачують. Однак це справа конфіденційна, тому про неї не поширюють інформації. Але в штабі знають тих, хто, ризикуючи життям, захоплював терористів.
Тим часом після поширення заяви Коломойського про виплату грошей за спійманих терористів, мільйон обіцяють уже за його голову. Щоправда, російських рублів. Це трохи менше 28 тисяч доларів. Таку винагороду за голову українського олігарха призначив бізнесмен з Казахстану Тайчібеков.
У своєму зверненні він назвав Коломойського дніпропетровським гауляйтером.
Тайчібеков пообіцяв перерахувати на банківський рахунок мільйон російських рублів кожному, хто зловить і документально підтвердить факт вбивства чи полону Коломойського. Заповзятливий казах, напевно, проводить свою особисту піар-кампанію, так як він встановив термін, до якого з Коломойським має щось трапитися - це 1 травня 2014 року.

На Донбасі загинув Коваленко і ще двоє вінничан
Як повідомляла RIA, 20-річний десантник 95-ї Житомирської аеромобільної бригади Петро Коваленко загинув другого травня від вибуху гранати. Вона розірвалася біля його ніг. Сталося це під Слов’янськом Донецької області. Постріл з гранатомета терористи здійснили із-за спин мирних жителів, які блокували колону автомобілів десантників. Весь удар хлопець прийняв на себе, тим само захистив семеро своїх побратимів, які зазнали осколочних поранень, але залишилися живі. Поховали Петра Коваленка у його рідному селі Рахнівка Гайсинського району. Крім бійця Коваленка, на Донбасі 5 травня у боях із сепаратистами загинув 34-річний прапорщик Віталій Долинський спецпідрозділу «Ягуар» та вінницький солдат Національної гвардії. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...