• Головна
  • Найменші вінницькі інтелектуали ледь виглядали з-за столу
09:43, 16 травня 2011 р.

Найменші вінницькі інтелектуали ледь виглядали з-за столу

Вінницькі діти дійшли до однієї четвертої фіналу у Всеукраїнському чемпіонаті з інтелектуальних ігор серед школярів. Рівень команди молодшої ліги «Альянс ерудитів» зростав уже в ході змагань – діти грали вперше.

Вінницю представляло п’ять шкільних команд на Всеукраїнському чемпіонаті з інтелектуальних ігор серед школярів по «Що? Де? Коли?», «Брейн-рингу», «Своя гра» та «Ерудит-квартету» - «Альянс ерудитів», ZED зі школи-гімназії №1, "Зорепад" з третьої школи, "Фісташки" и "Фенікс" з технічного ліцею.

- Взагалі за квотою кожен регіон мав представити по одній команді старшої та молодшої ліги в кожній грі. Оскільки, зазвичай, команди на кожну гру одні й ті ж самі, від Вінниці мало б поїхати лише дві команди. Але зважаючи на минулорічні результати, які ми показали, організатори дозволили нам представити усі п’ять команд, - каже завідувач відділу масової роботи Міського палацу мистецтв Михайло Сидорук. – Як і минулоріч наші дійшли лише до четверть фіналу, трохи не дотягнувши до півфіналу. Мені було так шкода, що я навіть не додивився гру до кінця.

Найвищих для вінничан результатів досягнули команди першої школи-гімназії «Альянс ерудитів» та ZED.

- «Альянс ерудитів» – це ще зовсім малята, шостий клас. Вони вперше грали на чемпіонаті і страшенно хвилювалися. Що й казати, їх заледве із-за столу було видно, але разом з тим показали гарну гру. Їх рівень зростав уже у ході змагань. З кожним туром вони набирали на одне очко більше. Діти залишилися задоволеними таким результатом, - говорить Михайло Сидорук. – А от десятикласникам з команди ZED, яка входить у десятку найкращих команд України, і в минулому році уже показувала той самий результат – було прикро.

Інтелектуальна боротьба була складною та тривала два дні у приміщенні санаторію Міністерства з надзвичайних ситуацій, де й проживали юні інтелектуали.

- Вони усі змагалися в одному залі та відповідали на одні й ті ж запитання. Вони були надто важкими, особливо для молодшої ліги. Пакет запитань вважається хорошим, якщо команда-переможець відповідає на 75-80 відсотків з них. Якщо більше – запитання легкі, менше – важкі. Цьогорічні переможці відповіли лише на 46 відсотків, - розповідає Михайло Сидорук.

Не зважаючи на те, що абсолютним переможцями вінничани не стали та те, що за кожного школярика з батьківської кишені довелось заплатити за проїзд, проживання та харчування близько 500 гривень, діти залишилися задоволеними.

- Кошти за участь в чемпіонаті управління освіти повернуло лише школярам з двох команд, які досягли найвищих результатів, така була попередня домовленість, - каже Михайло Сидорук.

Після закінчення чемпіонату до потяга залишався майже цілий вільний день. За цей час школярі, деякі з них в Одесі були вперше, встигли побачити усі знамениті місця міста.

- Я особисто нікуди не ходила, оскільки бачила все раніше, але така можливість була у всіх. Мені більше задоволення принесло спілкування з друзями з інших міст та команд, які приїхали на чемпіонат. Ми уже давно перезнайомилися та кожного року чекаємо на можливість зустрітися знову. Відкритої конкуренції між нами немає, але це гра – а в ній є переможці та переможені. Наступного разу плануємо зіграти краще. Є куди рости, - говорить капітан команди ZED, десятикласниця Оксана Берко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...