• Головна
  • Будинки вінничанам допоможуть утепляти європейці
16:30, 19 травня 2011 р.

Будинки вінничанам допоможуть утепляти європейці

У Вінниці стартує ще один пілотний проект. Цього разу, ми станемо першим містом в Україні, де Міжнародна фінансова корпорація (IFC) буде реалізовувати проект «Енергоефективність у житловому секторі України».

Представники міста та корпорації підписали відповідну угоду про співпрацю.

Основна ідея проекту - стимулювати мешканців багатоповерхівок утеплювати будинки, і таким чином економити на оплаті за теплопостачання.

Економія на опаленні...

Вінниці підфартило з участю в черговому пілоті, через те, що наше місто уже стало на шлях енергозбереження.

- Вінниця уже почала реалізовувати деякі програми з енергозбереження і ми бачимо, що керівництво міста досить прогресивне і мислить у напрямку енергозбереження так само, як і ми, - каже голова Представництва IFC в Україні Олена Волошина.

У проекті Міжнародної фінансової корпорації братиме участь і швейцарська сторона. Заступник директора Швейцарського бюро співробітництва в Україні Віктор Шуткевич каже, що для організації, яку він представляє, було принциповим підтримувати реалізацію цього проекту саме у Вінниці.

- Швейцарське бюро співробітництва планує реалізувати у Вінниці іще один проект, який пов’язаний із модернізацією переважної частини теплоенергетичної системи міста, - каже він. - Якщо ці два проекти будуть реалізовані, то досягнеться основна мета - енергозбереження на шляху від виробника до споживача тепла.

За словами міжнародних фахівців, 60% теплової енергії втрачається на шляху від виробника до споживача, а також через стіни та вікна будинків.

- У цілому утеплення будинків та модернізація мереж дозволить зменшити споживання газу на 30% і електроенергії – на 40%, - каже Олена Волошина.

...але витрати по кредиту

За словами директора департаменту міського господарства міськради Василя Броварника, приблизна мінімальна вартість утеплення одного будинку – три мільйони гривень.

Якщо припустити, що в будинку 150 квартир, то виходить, що кожна сім’я має заплатити по 20 тисяч гривень за те, щоб їх будинок став енергоекономним.

Зрозуміло, що такою сумою володіють не усі. Тому пропонується залучати кошти банків. Кредит, як обіцяє зі свого боку Міжнародна фінансова корпорація, принаймні на даному етапі, буде надаватися під гарантії IFC.

Але, загалом IFC планує в першу чергу надавати інформаційну, технічну і методичну підтримку. Наприклад, фахівці будуть складати проект утеплення будинку, а об’єднання співвласників багатоквартирних будинків із готовим проектом матиме можливість звернутися до банку для отримання кредиту. Відповідний центр, який розміститься у міській раді, має вже скоро почати свою роботу.

Основний акцент IFС робить на об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Щоправда таких у Вінниці нараховується 195 одиниць. Це 10% від загального житлового фонду міста.

Саме вони – потенційні учасники програми. Хоча – обмежень немає. Усі, хто бажають стати учасником програми – можуть це зробити, але попередньо створивши уже згадане об’єднання співвласників.

- Це потенціал для старших по будинках. Коли людям показати розрахунки – по конкретних будинках і показати економію, думаю, інтерес може бути, - каже голова громадської організації «Кредо» Володимир Хорошев. – Від участі в цій програмі виграють усі. В будинках людей буде тепло, в місто – залучаться інвестиції, створяться нові робочі місця. Єдині, хто в даному випадку може бути у програші – це постачальників тепла. Їм це не вигідно. Адже чим більше підприємство продасть тепла – тим більше воно заробить.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...