Вінницькі студенти завтра підуть на пари чи на мітиг?

Останній етап громадського обговорення законопроекту «Про вищу освіту» може стати черговим «майданом» для студентів. Завтра, 25 травня, громадська організація «Фундація регіональних ініціатив» збирається вивести на майдани великих міст студентство.

- Ми знову змушені оголосити масштабні акції протесту, - говорить один з організаторів всеукраїнських студентських мітингів Антон Делікатний. - Влада не залишає нам вибору – і замість пар доведеться йти протестувати. Цього разу супротив буде сильнішим, адже до нас приєдналися викладачі, абітурієнти і навіть їхні батьки. Закон «Про вищу освіту» погіршує становище усіх.

Заступник начальника обласного управління освіти Андрій Лисак каже, що про акцію протесту вінницьке студентство не заявляло.

- Мабуть, це чергова спроба когось попіаритись за рахунок багато численного студентства адже реальних підстав для мітингу немає, - каже він.

Дискусійні питання

Нагадаємо, що головними дискусійними положенннями законопроекту для студентського активу та громадських організацій став зміст положень законопроекту про контрактне навчання та умови формування конкурсного балу абітурієнта. Активісти наводять положення із 67-мої статті законопроекту «Платні послуги у сфері вищої освіти…», яке регулює встановлення розміру оплати за контрактне навчання: «розмір плати для отримання відповідного освітньо-кваліфікаційного рівня… встановлюється вищими навчальними закладами у грошовій одиниці України – гривні з урахуванням офіційно визначеного індексу інфляції за попередній календарний рік і не може змінюватись протягом строку дії укладеного договору, та підлягає оприлюдненню у друкованих засобах масової інформації та інформаційних джерелах вищих навчальних закладів».

На думку організаторів протестних акцій, таке формулювання уможливлює поетапне підвищення плати за навчання, оскільки ніде не йдеться про те, що договір укладається на весь термін навчання.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов