Вчителька стала на коліна перед батьками, які вимагають її звільнити

Скандалом завершився навчальний рік у Літинській школі №2 – більшість батьків учнів 1-А класу (13 із 24) вимагають від директора звільнити їхню вчительку Олену Затайдух. Але є й ті, хто став на захист педагога. Вони стверджують, що до конфлікту призвели дії директора школи

- Вона навколішки повзала по класу і просила вибачення у батьків, - каже голова батьківського комітету 1-А Лариса Кравець. – Ми просили її не ганьбити себе і піднятися з колін. Свідками такої сцени були не тільки батьки, а й вчителі, адміністрація. Якби вчителька не відчувала за собою вини, то чого б ставала перед нами  на коліна?

Але є інші версії.
- Олена Миколаївна впала на коліна від  стресу, - пояснює Юлія Мельник, бабуся одного з учнів, яка називає себе цивільним представником інтересів учительки. – Її тоді довели до такого стану, що людина не знала, що з нею робиться. Вона й сьогодні на лікарняному.
- Таку вчительку на руках треба носити, - каже ще одна бабуся першокласника Ганна Заремба. – Одного разу особисто бачила, як вона викликала учня, щоб розповів вірша. Після того похвалила дитину, по голівці погладила, ще й в щічку поцілувала і провела до парти.  Де ви таке ще бачили? До учнів звертається  «мої діти»,  до батьків - «наші батьки».

Героїня скандалу на лікарняному
Дізнатися думку самої вчительки стосовно ситуації журналіст не зміг. На телефонний дзвінок вчителька відповіла. Але сказала лише слабким голосом, що знаходиться на лікарняному і не може говорити. Замість неї до Вінниці спілкуватися з журналістом RIA приїхала ціла делегація - пані Заремба, а також батьки дітей – Ірина Кожухівська, Любов Курочка. За їх версією, конфлікт у класі спровокувала дирекція школи. Мовляв, треба влаштувати на роботу молоду вчительку, недавню випускницю Вінницького педагогічного, тому й шукають причини для звільнення Олени Затайдух.

Батьки, які написали директору скаргу на вчительку пані Затайдух,  справді вимагають  негайно звільнити її. Їхні опоненти, як уже згадувалося, категорично проти цього. Щоб вгамувати пристрасті і розставити крапки над «і», директор школи Михайло Нагорний видав наказ про відкликання вчительки Затайдух з відпустки, а також звернувся до профкому розглянути питання на своєму засіданні.

Претензії до вчительки першокласників ініціатори її звільнення висловили у скарзі, яку підписали 13 батьків. Вони звинувачують вчительку у тому, що постійно вимагає грошей на різні потреби. За їхніми підрахунками, упродовж навчального року  зібрали майже 30 тисяч гривень. Тобто кожному довелося відірвати від сімейного бюджету понад одну тисячу гривень. Автори листа пишуть, що не знають, на що витрачена більшість цих грошей, бо частиною суми розпоряджалася вчителька. Наприклад, вона купувала тумбочку, тюлі для вікон, деякі інші речі.  Пишуть, що після зроблених покупок назвала більшу суму, ніж насправді за них заплатила. 

Щоправда, уточнюють, що в цих тридцять тисяч  включили й кошти, які витратили на подарунки для вчительки. Дивно виходить, спочатку дарують, а потім рахують. Навіщо  такі подарунки?

"Діти просто просиділи весь рік"
Інша частина звинувачень стосується професійних якостей вчительки.
«Діти протягом навчального року нічого не навчилися, а просто просиділи весь рік», - так дослівно сказано у листі. 
- Серед  учнів, яких чотири роки навчала Олена Миколаївна, коли вони стали п’ятикласниками, грамоту за навчання отримав аж один, - каже голова батьківського комітету Лариса Кравець. – В інших п’ятих класах нагороджених значно більше, а в Олени Миколаївни – один учень. Ось вам показник її професіоналізму. Це ж не секрет, що є батьки, які категорично відмовляються віддавати до неї у перший клас своїх дітей.
Одна з учителів школи на правах анонімності підтвердила слова голови батьківського комітету про низький рівень знань вихованців пані Затайдух.

- Я на собі це відчула, коли у свій час прийняла від неї у п’ятий клас учнів, - каже співрозмовниця. – Як людина, Олена Миколаївна хороша,  тут ніде правди діти. Вона гарний організатор, вміє красиво оформити клас, ви ж були у неї в класі, правда гарно?  Їй добре вдається проведення різноманітних заходів, вона компанійська - що є, те є. Але ж вчитель поставлений для того, щоб насамперед давати дітям знання. А ось з цим уже маємо певні проблеми. І це при тому, що в неї великий досвід, що вона вчитель вищої категорії. Я висловлюю тільки те, з чим зіткнулася особисто, тому можу робити такі висновки. 

Не робіть зі школи посміховисько!
Директор школи Михайло Нагорний неприємно вражений ситуацією, що склалася в колективі.
- Я сам закінчував нашу школу, - каже пан Михайло. – Через 35 років після того, як отримав атестат про  середню освіту, знову повернувся, але  вже на посаду директора.  Керував районною адміністрацією, був головою районної ради. Знаю багатьох людей і тепер соромно за те, що маємо таку ситуацію. Найбільш прикро, що батьки, які звернулися із скаргою, не дослухалися до зауваження дирекції про заборону збирати будь-які гроші для потреб школи без погодження з адміністрацією. А тепер вони запрошують журналістів, щоб розповісти їм, як у 1-А збирають і ділять гроші. У жодному іншому класі нема нічого подібного.

Під час розмови журналіста з директором були присутні четверо авторів скарги – голова батьківського комітету класу Лариса Кравець,  Ольга Числова, Світлана Городник та Тетяна Лисецька.

- Скажіть, я попереджував вас про заборону збирати будь-які кошти без погодження з адміністрацією? - запитав директор голову батьківського комітету  Ларису Кравець. Жінка підтверджує, що з нею директор особисто говорив з цього приводу, але тут же додає: 
Вчителька Олена Миколаївна завжди наголошувала, коли збираємо гроші, щоб про це нічого не знав директор.
- Ще в минулому році звернули увагу, що до нашої вчительки Олени Миколаївни адміністрація школи почала пред’являти претензії, - розповідає бабуся першокласника Ганна Заремба. – На нашу думку, вони безпідставні, бо вчителька, як кажуть, на своєму місці. Дійшло до того, що її поставили перед фактом: або йди з роботи, або тобою займеться прокуратура.
Розборки з грошима - привід? 

Пані Ганна каже, що такі слова вона, як і ще деякі з батьків, чула особисто з уст завуча школи пані Вогневенко. 
- Тоді ми зійшлися на батьківські збори, але батьків було мало, зате прийшли інші вчителі, була адміністрація, - продовжує пані Заремба. – Сперечалися за гроші. Вимагали від голови батьківського комітету, щоб вона прозвітувала за їх використання. Та робила це усно, не підтверджуючи квитанціями. Тоді і вчительці згадали, що вона самостійно робила деякі покупки. Слово за слово – і почалася суперечка. У цей момент завуч школи і сказала вчительці, що в неї є три варіанти у цій ситуації. Перший це написати заяву на звільнення, другий оформитися на часткову пенсію, бо вже має вислугу років. А якщо не зробить цього, то нею займеться прокуратура. З цих слів нам стало зрозуміло, що адміністрація уже прийняла для себе попереднє рішення. Ми так думаємо, що наш клас планують передати молодій вчительці. 

Співрозмовниця каже, що не проти того, щоб давати дорогу молодим. Але ж не такими методами. До того ж, за її словами, та, кому хочуть передати класне керівництво, невдовзі піде у декретну відпустку.

- Якщо наш клас будуть передавати, як перехідний прапор, то чому тоді діти навчаться? – каже пані Ганна.
Мати першокласниці Ірина Кожухівська також погоджується, що «розборки» з грішми, це тільки привід для того, щоб прибрати вчительку.
- Я, наприклад, не хочу, щоб забирали з класу Олену Миколаївну, - каже пані Ірина. – Бачу по дитині, що їй подобається вчителька. 

Вчителька не з'явилася
У понеділок на засіданні профкому школи були присутні представники обох конфліктуючих сторін. Вчителька, про яку  мова, не з’явилася.  Незважаючи на те, що директор відкликав Олену Затайдух з відпустки, аби у її присутності розглянути питання, вона передала заяву з проханням не розглядати її справу без неї. Відсутність пояснила тим, що знаходиться на лікарняному.

- Профком взяв до уваги заяву вчительки, - каже директор школи Михайло Нагорний. - Але врахували й те, що обговорити питання виявили бажання багато людей. Крім батьків – і тих, хто «за», і тих, хто «проти», були присутні начальник районного відділу освіти Анатолій Шмигель,  голова райкому профспілки освітян району Оксана Мороз.
Як пояснив директор, прийняти рішення про звільнення вчительки у такій ситуації було б очевидним порушенням закону. 

- У наступному навчальному році дирекція школи не буде пропонувати Олені Затайдух класне керівництво, - каже директор. – Для неї залишиться група продовженого дня. Чи погодиться вчителька на таке? Про це стане зрозуміло тільки після розмови з нею. Крім того, вона ще має дати письмове пояснення з приводу звинувачень, висловлених у скарзі батьків. Олена Миколаївна ознайомлена з скаргою. Я попросив їй надати письмове пояснення. Після цього вона пішла на лікарняний.

20 хвилин
вчителька звільнення Літин школа
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
84 просмотра в ноябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Криминал
Вчера, 19 ноября, около 15 часов на автодороге М-12 за нарушение правил дорожного движения патрульные остановили автомобиль Audi Q7 на чешской регистрации. Инспекторы проверили внедорожник по базе данных и установили, что он находится в международном розыске.Оказалось, что им незаконно завладели в Австрии. Кроме того, патрульные заметили признаки подделки в свидетельстве о регистрации транспортного средства. На место происшествия сразу вызвали следственно-...
Спорт
Заключительный день Кубка Украины по классическому жиму лежа стал щедрым на медали для винницких спортсменов.Среди юниоров в весовой категории до 105 кг победу одержал Лебедь Сергей с результатом 180 кг.В весовой категории до 120 кг первым стал Котощук Вячеслав и вторым Мишенко Руслан, результаты 200 и 195 кг соответственно.Среди женщин в весовой категории до 47 кг победу одержала Шкарапута Ирина с результатом 67,5 кг.В весовой категории свыше 84 кг, с рез...
Общество
Сегодня, 20 ноября, в Виннице устроили акцию протеста против законопроектов # 8487 и # 8488. Активисты ОО "Авто Евро Сила" ограничивают движение несколькими трассами области. Подобные акции протеста проводят по всей территории Украины.Активисты таким образом пытаются привлечь внимание властей к своим требованиям. Так называемые "бляхари" требуют снижения ставок налога на растаможку автомобилей с иностранной регистрации. Ранее активисты отмечали, что готовы...
Общество
В связи с ремонтом сети водоснабжения с 20 по 23 ноября будет перекрыто движение транспорта по улице Максима Шимко от дома №4 до дома №24. Поэтому две «маршрутки» выполнять объезд.Поскольку этим участком проходят автобусы №17 "Железнодорожный вокзал - Тяжилов (СТО)", маршрутные такси № 3А "1-й пер. Киевский - ул. Гонты - ул. Северная" и №17Б "Барское шоссе - ул. Луговая", они временно изменят свои маршруты. Движение будет осуществляться через ул. Чехова.
Происшествия
20 ноября вблизи с. Щетки Винницкого района столкнулись грузовик и «Daewoo» на польской регистрации. В результате аварии травмировались водитель легковушки и трое его пассажиров. На месте ДТП работают следователи.Около 10.20 на Немировской трассе столкнулись фура и легковушка. Предварительно, водитель грузовика выезжая со второстепенной дороги на главную, не предоставил преимущество в движении «Daewoo», который двигался в направлении Винницы. Водитель легк...
Политика
19 ноября начался официальный визит делегации Винничины во главе с губернатором Валерием Коровием в Торонто (Канада). В состав делегации вошли руководители основных бюджетообразующих предприятий области, объединенных в общественную организацию «Винницкий Бизнес-Клуб» и активно ищущих новые рынки сбыта своей продукции, в том числе, и в Канаде. Прямой товарооборот Винничины с Канадой в 2018-ом составил почти 2 миллиона долларов США: продукция машиностроитель...
Культура
Музыкальный коллектив "Фиолет" из г. Киева на винницкой сцене будет выступать 22 ноября! Винницкий концерт группы проходит в рамках всеукраинского тура с представлением альбома «Aurora». Кроме новой программы и свежих синглов, на концертах вы услышите все лучшие и давно известные песни Фиолет. Одна из самых романтичных и одновременно экспрессивный команд страны готовит в каждом городе тура свое неповторимое шоу, с приглашенными гостями и сюрпризами. Не про...
Общество
Винничаны стали участниками программы «Меняю жену». Анна уехала в Ирпень, а Светлана в Винницу.Удастся ли винничанке Ани наладить отношения с временным новым мужем, сможет ли она как следует присмотреть за его собаками? И как будет чувствовать себя Светлана в новой семье, где ей нужно будет позаботиться о двух детях, смотрите в видео.
Происшествия
19 ноября в 20:49 в Службу спасения "101" поступило сообщение о том, что на автодороге Бершадь-Теплик в с. Мягкоход Бершадского района в связи с ухудшением погодных условий рейсовый автобус Винница-Бершадь не смог подняться на повышение.По прибытию спасателей Государственной пожарно-спасательной части №16 выяснилось, что на автодороге находится еще два автобуса, которые не могут самостоятельно продолжить движение. Всего в транспортных средствах находилось...
Эта страница содержит контент для взрослых. Подтвердите, что Вам есть 18.