• Головна
  • У водоймах Вінниці розплодились малярійні комарі
13:42, 1 червня 2011 р.

У водоймах Вінниці розплодились малярійні комарі

Біля вінницьких водойм з кожним роком стає все більше малярійних комарів. В Україні, у тому числі у Вінниці, стає тепліше, і відповідно комарів, які можуть переносити небезпечну інфекційну хворобу, все більше. Якщо додати сюди 2-4 випадки малярії, яку "завозять" до Вінниці щороку, то загроза виникнення "місцевої" малярії - зовсім не примарна.

- Щороку у Вінниці фіксується 2-4 випадки малярії, яку привозять туристи або мешканці інших країн, - зазначає головний санітарний лікар Вінниці Олександр Сорочан.
Але поки малярія - не основний головний біль санепідстанції. Найбільша загроза - каналізаційні стоки, які люди зливають у річку.

- Дослідження вказують на превалювання засмічення водойм побутовими стічними водами, - розповідає Олександр Сорочан. - Якщо у 2010 році рівень відхилень від вимог за мікробіологічними показниками становив 45,3%, то на пляжах відхилення виявили у 89,3% проб.

Найчастіше каналізаційні стоки у воду зливають власники приватних будинків, а також підприємства, що розташовані у прибережній смузі. Крім того, вінничани викидають сміття на березі, влаштовують стихійні сміттєзвалища, а потім все це потрапляє у річку, з якої, за великим рахунком, і йде водопостачання Вінниці.

Причому, питома вага відхилень за бактеріологічними показниками виявляється частіше, ніж за хімічними, резюмує головний державний санітарний лікар Вінниці.

Крім того, Буг та його притоки забруднюють фірми, розташовані на території колишнього Хімпрому. Зокрема, одне з підприємств скинуло стічні води у річку Тяжилівку. Спеціальна комісія обстежила мережі каналізації на території заводу, але причину забруднення встановити не вдалося.

Один зі шляхів розв’язання проблеми, за словами Олександра Сорочана, - передача мереж каналізації, що перебувають на балансі відомств, а також мереж колишнього Хімпрому, на баланс та обслуговування "Вінницяоблводоканалу".
За минулий рік підприємству передали 32,3 км мереж.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...