• Головна
  • Виплати на дітей урівняли, а по догляду до трьох років скасували
11:09, 14 липня 2014 р.

Виплати на дітей урівняли, а по догляду до трьох років скасували

Рятуючи країну від фінансової катастрофи, уряд вирішив зекономити на дітях. Збільшивши розмір допомоги при народженні першої дитини, Кабмін одночасно скасував виплати по догляду за дитиною до досягненню трирічного віку

Відтепер батьки дітей, які народилися після першого липня, незалежно від кількості малюків, отримуватимуть стандартну суму допомоги в 41,2 тисячі, замість 30,9 тисячі, які держава платила за першу дитину, 51,5 – за другу і 113,5 - за третю.

Правда, стосується така новація тільки батьків дітей, які народилися до першого липня.

- Допомога, яка була призначена до 1 липня 2014 року, не буде переглядатися, а виплачуватиметься в тих же розмірах та термінах, - каже перший заступник директора департаменту соцполітики міськради Наталія Паламарчук.

У випадку, якщо ж дитина народилася після першого липня, виплата збільшується з 30,9 до 41,2 тисячі. Незалежно від кількості дітей в родині.

При цьому одноразово батьки, як і раніше, отримуватимуть 10,3 тисячі. Решту мають виплачувати щомісячно протягом наступних трьох років по 860 гривень в місяць. Раніше термін виплат і розмір залежав від того перша, друга чи третя дитина народилась в родині. Так за первістка платити 24 місяці, другого – 48, допомога на третю дитину розтягувалась аж шість років.

При цьому, за перше маля платили 860 гривень в місяць, друге – 1075, а за третє - 1576 гривень.

Втім, навіть останньої виплати, за словами матері чотирьох дітей Олени Соловей, вистачало з натяжкою.

- Добре, коли дитину можна годувати грудним молоком, в мене ж він харчується сумішами. Однієї банки, за 120 гривень, вистачає на тиждень. На стільки ж вистачає і упаковки підгузників за 250 гривень, - каже вона. - Таким чином цієї допомоги вистачає лише на підгузки та харчування, все. А ще дитину треба одягати, лікувати…

Більше того, матері кажуть – реально після першого липня зменшилась не тільки сума виплат за народження другої та третьої дітей, а й скасовується виплата по догляду за дитиною до трьох років.

Натомість, час перебування члена родини у відпустці з догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку тепер зараховується до трудового стажу.

 

 

Без допомоги по догляду

Фактично, як зазначається у повідомленні Мінсоцполітики, з метою оптимізації соціального захисту сімей з дітьми допомогу при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку об’єднано в один вид - допомогу при народженні дитини.

Виплата по догляду за дитиною до трьох років з 01.07.2014 року як така припиняється. Єдине виключення – це ті, кому така допомога призначена при народженні першої дитини (народженої до 30 червня 2014 року), яка раніше виплачувалась два роки. Але і тут не все так просто.

По-перше, якщо раніше розмір допомоги залежав від доходу і прожиткового мінімуму, тепер її урівняють, обмеживши мінімальними 130 гривнями.

По-друге, ці кошти виплачуватимуться в період з двох до  трьох років.

В результаті, як повідомили в департаменті соцполітики міськради, якщо за червень нарахування по догляду за дитиною до трьох років складали близько чотирьох мільйонів гривень по місту, то за липень - це буде всього один мільйон. Це ті кошти, які отримають матері малюків, яким на даний час буде від двох до трьох років.

Решті матерям першої дитини, народженої до першого липня цього року, доведеться обмежитися виплатами тільки при народженні дитини, поки малюк не досягне двох років.

Наприклад, жінка має дитину 1,5 річного віку. З 1 липня 2014 року вона ще шість місяців (до двохріччя дитини) буде отримувати допомогу при народженні. Допомогу по догляду за дитиною їй з 01.07.2014 припинять виплачувати.  Та коли дитині буде два роки, і закінчиться виплачуватись допомога при народженні (яка раніше виплачувалась 24 місяці), їй ще 12 місяців будуть виплачувати допомогу у розмірі 130 грн (так як тепер термін виплати допомоги продовжено до 36 місяців).

Вінничанки від такого ноу-хау не у захваті.

“Я мати-одиначка, виховую однорічного сина. Коли я прийшла повторно оформляти виплату до трьох років, мені сказали, що з першого липня такої допомоги не існує і аргументують це тим, що зараз виплата при народженні на дитину ділиться на три роки. Але у мене то виплата поділена на два роки і мені різницю ніхто не доплатить. Чим діти, що народилися в 2013, 2012, 2011 роках гірше тих, які народжуються зараз. Як прожити з однорічною дитиною місяць на 1000 грн, якщо ціни зростають з шаленою швидкістю. Адже однорічній дитині не поясниш, що сьогодні ти будеш їсти не три рази, а два”, - написала в групі «20 хвилин» вінничанка Анна Зубаржевська.

За словами дівчини, як їй пояснили потім, в період, коли її дитині буде від двох до трьох років, буде реструктуризація, і їй доплатять по 130 гривень.

- При тому, що раніше я отримувала підвищену виплату, не мінімальну 130, а 650, але справа навіть не в сумі, а у ставленні влади до власного народу, - каже Анна.

Зараз Анна ініціює збір підписів з тим, аби допомогу по догляду за дитиною до трьох років повернули усім, хто народив маля до першого липня. Підтримати цю ідею кожен може за посиланням: https://secure.avaaz.org/ru/petition/Prezident_Ukrainy_Kabinet_ministrov_Ukrainy_Verhovna_rada_Ukrainy_Vernut_posobie_po_uhodu_za_rebenkom_do_treh_let_vsem_k/?vIEamhb

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#виплати #діти #батьки
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...