З 1 серпня у Вінниці дорожчає проїзд у громадському транспорті

За останні місяці ціна на проїзд вже зросла у кількох обласних центрах, зараз в стадії перегляду діючих тарифів такі міста як Запоріжжя, Полтава, Дніпропетровськ, Тернопіль та інші. У їх числі і Вінниця, де після трьох тижнів роботи по перевірці та аналізу розрахунків КП «Вінницька транспортна компанія» і приватних перевізників виконком міської ради все ж таки прийняв рішення щодо впровадження нових тарифів у муніципальному транспорті та маршрутках. З 1 серпня вартість проїзду в електротранспорті становитиме 2 грн., автобусах у звичайному режимі руху – 2,5 грн., в маршрутках – від 2,5 до 3 грн. Тим, хто постійно користується муніципальним транспортом, вигідніше буде купувати проїзні квитки, ціна яких теж зміниться, але залишиться доступною.

Три тижні тому під час чергового засідання виконкому директор департаменту енергетики, транспорту та зв’язку Олексій Пидоченко озвучив питання щодо необхідності перегляду тарифів у муніципальному транспорті. У той же час приватні перевізники теж попередили, що в зв’язку зі значним подорожчанням паливно-мастильних матеріалів та вартості запчастин, вони не зможуть надавати якісні послуги з перевезень, якщо тарифи залишаться на тому ж рівні .

Тому за дорученням в.о. міського голови Сергія Моргунова профільними департаментами були розглянуті подані «Вінницькою транспортною компанією» розрахунки та ретельно проаналізовано собівартість тарифів. Отож, на сьогодні планово-нормативна собівартість тарифу на електротранспорт складає 2,13 грн., а на муніципальні автобуси – 3,20 грн.

За словами директора департаменту економіки та інвестицій Галини Якубович, економічно обґрунтовані розрахунки діючого тарифу на перевезення пасажирів міським електротранспортом подавалися на погодження до профільних міністерств ще в 2011 році та складали 1,90 грн., а собівартість перевезень автобусами, які рухаються за звичайним режимом руху, на той час становила 2,53 грн. «Однак лише в травні 2013 року виконавчим комітетом міської ради були встановлені виважені тарифи, які були прийнятні для мешканців міста – на проїзд у трамваях та тролейбусах 1,50 грн., а у автобусах 1,75 грн. Проте вже тоді вони не покривали витрати підприємства. З того часу витрати на електроенергію зросли ще на 31%, паливно-мастильні матеріали – майже в 2 рази, витрати на огляд та ремонт електротранспорту - на 27%, а автобусів – більше ніж на 40 %, інші витрати – в кілька разів. Тому, якщо зараз не піднімати питання про підвищення тарифів, то на якісне обслуговування пасажирів та роботу міського транспорту розраховувати не можна, - зазначає Галина Якубович. - В той же час, розуміючи ситуацію в країні та додаткове навантаження на вінничан від запровадження нових тарифів, на розгляд виконкому пропонується встановити тариф для електротранспорту в розмірі 2,00 грн., а для муніципальних автобусів – 2,50 грн.».

Що ж до вартості проїзду у маршрутках, то востаннє тарифи у Вінниці підвищувалися в червні 2011 року до 2,00 - 2,50 грн. в залежності від довжини маршруту. Але в лютому 2012-го в зв’язку із запровадженням нової маршрутної мережі тариф було зменшено до рівня 1,75 грн. - 2,50 грн. Три місяці тому через значне зростання вартості паливно-мастильних матеріалів, зміною курсу національної валюти, яка впливає на вартість запчастин та комплектуючих для проведення поточного та капітального ремонтів техніки, приватні перевізники вже зверталися до міської ради щодо перегляду тарифу. Але тоді їм було відмовлено. В кінці червня вони повторно звернулись з таким клопотанням.

Відповідно до розрахунків було проведено аналіз росту складових тарифу на перевезення пасажирів маршрутками, який показав, що за останні три роки найбільше на собівартість тарифу вплинуло зростання вартості дизельного пального та мастильних матеріалів – майже на 58% (в минулому тарифі було враховано ціну дизельного пального 9,70 грн., сьогодні вона складає 14,99 грн.), вартість автомобільних шин зросла на 44%, технічного обслуговування та поточного ремонту – майже на 15%, інших витрат – майже на 39%. Тому на розгляд виконкому було запропоновано запровадити вартість проїзду в маршрутках з короткими підвізними маршрутами в розмірі 2,5 грн., з довгими (що дублюють маршрути муніципального транспорту) - 3 грн. Проїзд у нічній маршрутці – на рівні 4 грн. Школярі 1-6 класів під час навчального року, як і раніше, платитимуть за проїзд в маршрутних таксі міста 50% від вартості тарифу.

24(9).jpg
25(8).jpg

Галина Якубович також зазначила, що обидва проекти рішень по зміні вартості проїзду у муніципальному транспорті і маршрутках, попередньо були подані на розгляд Президії Федерації профспілок Вінницької області та до Вінницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України.

Щодо вартості проїзних квитків, то собівартість місячного проїзного на один з видів електротранспорту за проведеними розрахунками складає 240 грн., для автобусів – 300 грн. Разом з тим, відповідно до ухваленого виконкомом рішення, діюча на сьогодні вартість проїзного для громадян зросте лише на 40 грн. і складатиме 160 грн. на один вид муніципального транспорту (трамвай; тролейбус або автобус), для студентів – на 20 грн. і становитиме 80 грн., «учнівські» проїзні квитки коштуватимуть 50 грн. (ціна зросте лише на 10 грн.).

«Як влада ми повинні бути відповідальними перед вінничанами, але в той же час розуміємо, що є об’єктивні причини перегляду тарифів пасажирських перевезень – це і збільшення вартості електроенергії, пального, запчастин. Тому ми стоїмо перед вибором: або ми забезпечуємо відповідний рівень перевезень та приймаємо досить непросте, але необхідне рішення, або ми його не приймаємо із розумінням, що з часом ми можемо втратити таку галузь, як міський транспорт. Однак хочу наголосити, що «Вінницька транспортна компанія» та приватні перевізники повинні взяти на себе і відповідальність перед нашими мешканцями, що комфорт перевезень буде покращуватися», - зазначив перший заступник міського голови Володимир Кістіон.

Отож, виконком міської ради схвалив рішення про зміну тарифів. Вступлять вони в дію з 1 серпня.

Для інформації:

З квітня 2014 року до 3 грн. подорожчав проїзд в Дніпропетровську, в Полтаві - до 2,5 грн. При цьому, протягом найближчих декількох тижнів тариф на проїзд в міських автобусах Полтави може зрости ще на 50 коп. і становитиме 3 грн. В Харкові тариф на перевезення пасажирів міським електротранспортом до двох гривень підняли ще в травні минулого року, а зараз розглядається питання зростання вартості разової поїздки вже до 3-х грн. З червня 2014 року до двох гривень подорожчав проїзд й у міському електротранспорті Львова. Зростання вартості проїзду в міському електротранспорті до 2 грн. планується в Дніпропетровську, Запоріжжі, Тернополі, до 3 грн. - в Києві. Однак не у всіх містах України є автобуси, що працюють в звичайному режимі руху (зокрема, в Житомирі, Львові, Харкові, Черкасах, Хмельницькому). У 2014-му році вже піднято тарифи в маршрутках в 7-ти містах України, в деяких містах тарифи піднімались з квітня, в інших – з травня та червня. Планують підняти тариф найближчим часом ще стільки ж міст.

26(5).jpg
проїзд маршрутки тролейбуси трамваї Вінниця
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
183 просмотра в октябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Происшествия
Жители села Уланов, неподалеку от которого произошла катастрофа, смогли сфотографировать место трагедии. На снимке можно увидеть столб дыма от пожара, разгоревшегося после крушения самолета. Информация о жертвах среди местного населения или разрушениях на земле пока отсутствует. Фото: Vezha
Происшествия
В Украине на ученяих погибли украинский и американский военные Украинский военнослужащий и военнослужащий национальной гвардии США погибли из-за падения истребителя Су-27 в Винницкой области. Об этом сообщили в пресс-службе Генерального штаба ВСУ. «В результате поисковой операции обнаружено два тела погибших. Один из них - военнослужащий Вооруженных сил Украины, второй - военный нацгвардии США», - говорится в сообщении. Причина падения самолета на данный м...
Происшествия
Как сообщают собственные источники Украинской вооруженного портала при международных учений "Чистое небо - 2018" потерпел крушение украинский истребитель Су-27 УБ. Произошло событие недалеко от населенного пункта Хмельник Винницкой области. Судьба летчиков сейчас не известна. Информация о жертвах  на данный уточняется. ОБНОВЛЕНИЕ 17:43 Потерпел крушение истребитель Су-27УБ с бортовым номером 70 Серийный номер: 96310424040 ОБНОВЛЕНИЕ 17:40 Информацию подтве...
Происшествия
В селе Пагурцы Хмельницкого района Винницкой области, упал самолет. Сейчас на месте происшествия работают спасатели.Как сообщили NaПариже собственные источники, имеющие отношение к подобным инцидентам, от местных жителей поступила информация о том, что упал самолет. Трагедия произошла после 16 часов.«Это военный самолет из Староконстантиновского аэродрома. Сейчас бойцы ГСЧС тушат пожар на месте происшествия », - сообщили в соответствующем органе. Подробнос...
Общество
В общеобразовательной школе в селе Лука-Мелешковская Винницкого района открыли мемориальную доску герою АТО Богдану Коломийцу. Парень был призван на военную службу 28 ноября 2016. Боец служил по контракту в ВСУ почти два года. А 22 мая Богдан, которому только исполнилось 23 года, погиб в бою.Почтить память погибшего во время открытия мемориала пришли родные, друзья, военные собратья героя, односельчане и представители власти. Доску на фасаде школы, которую...
Происшествия
16 октября в 15:01 в Службу спасения областного центра поступило сообщение о пожаре на ул. Николая Оводова.На место происшествия были направлены подразделения четырех государственных пожарно-спасательных частей города.По прибытию было установлено, что горит крыша дома, который используется под офисные помещения. Площадь пожара около 250 кв. м. Пожар локализован в 15:38, а ликвидирован в 16:01.К ликвидации пожара от ГСЧС привлекалось 24 человека личного сос...
Происшествия
16 октября, около 16:30, в Виннице произошло дорожно-транспортное происшествие с участием трамвая и служебного автомобиля патрульной полиции.На перекрестке улиц 600-летия и Хмельницкого шоссе трамвай въехал в полицейский автомобиль Prius.Фото с места события опубликовали в соцсетях. По словам очевидцев, в ДТП пострадала пассажирка патрульной машины. На место происшествия вызвали скорую помощь.Пресс-секретарь патрульной полиции в Винницкой области Татьяна П...
Происшествия
Спасатели почти час пытаются потушить задымление, которое идет с крыши дома №50 по улице Николая Оводова. Дым "заполонил" часть центра города. На месте работают несколько бригад сотрудников ГСЧС. Дым прохожие увидели после 15 часов 16 октября.Задымление охватило здание, которое занимало отделение «Вектор банка». На фасаде, внутренних помещениях и крыше проводятся ремонтные работы. По предварительной информации, именно они и вызвали задымление.Визуально вид...
Происшествия
Сегодня, 16 октября, в центре Винницы произошел пожар. Загорелось офисное помещение. На месте работают спасатели. Загорелся дом по адресу Николая Оводова 50. Дополнено