Фен, який сушить мозок

Що амфетамін не викликає залежності – це брехня. В міліції таку думку називають способом виправдатися. Звідки у Вінниці береться ця отрута для мозку, якій вже сто років? Зараз серед розповсюджених у Вінниці наркотичних речовин „фен” піднімається на друге місце

Майже кілограм амфетаміну щодоби виготовляла лабораторія, прикрита спецслужбою на Старому Місті. Значить в такій кількості був попит на цей синтетичний наркотик. А кіло психотропного порошку – це від чотирьох тисяч доз. Тобто кожного сотого вінничанина можна була щодня напихати синтетичним замінником кокаїну...

З’явився у Вінниці амфетамін років сім тому. Ішов як з Європи, так і зі Сходу. Ще в 2007 році, як каже начальник відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків В’ячеслав Карпенко, затримати людину з „феном” – було щось кричуще.

- Цієї речовини було дуже мало, - говорить він. - Десь в кінці 2006 року вона почала в нас з’являтися. По нашій інформації, надходив амфетамін з Польщі, також приходив через Закарпатську область з Угорщини. І з Росії ішов. Пізніше з’явилися тут „алхіміки”, які самі його виготовляли.

А зараз правоохоронці ставлять розповсюдженість „фену” в нашому регіоні на третє місце, після коноплі і макової соломи. Нижче в рейтингу - дрібні партії трамадолу та мізерні героїну. А наркологи взагалі віддають „фену” першість популярності.  
За інформацією міліції, третина з продавців різних наркотиків збували саме амфетамін.  

У цьому році віддали на розгляд суду справу про ще одну, крім виявленої на Старому Місті, лабораторію амфематіну. В ямпільській квартирі оперативники міліції знайшли устаткування, пробірки, колби, холодильну установку і хімічні речовини.

А на початку місяця у Вінниці, на проспекті Коцюбинського зупинили машину, і в пасажира у сумці знайшли 100 грам білого порошку. Оперативники знали, хто, куди і що везе. І інформація підтвердилася. Крім психотропу, в 33-річного вінничанина знайшли також коноплю і два пістолети.

Це друга по величині партія психотропів, яку зупиняла з початку цього року міліція. Попередня була – 200 грамів, а це аж 600-800 доз. Отруту для мозку стількох людей сховав у коробці з-під мобільного телефону безробітній водій „Део Ланос”, який їхав з іншої області через Гайсин у Вінницю.

Начальник відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків, який за родом своєї діяльності постійно консультується з професорами-медиками, каже, що перспектива людини, що нюхає „фен”, – інвалідність.

Він - убивця мозку. На зміну кількагодинному притоку сил і настрою приходить різка втома і апатія. Чим далі – тим гірше. Депресія, агресивність, дратівливість, манія переслідування, галюцинації, психоз...

Прилив сил і енергії та відсутність потреби спати. Цю властивість речовин амфетамінового ряду колись використовували військові. Про масове вживання амфетамінів під час Другої світової пишуть тепер історики. „Фену” вже майже сто років. Почався він з препарату для пригнічення відчуття голоду... В решті наслідки передозування змусили зарахувати амфетамін до заборонених речовин.

В нас працедавці до такого ще не дійшли, а минулого літа російська преса писала про власницю торгового центру в Нижньому Новгороді, яка якимось чином „пригощала” своїх працівників амфетаміном. „На її думку, підлеглі працювали ефективніше і чудово себе почували”, - писали тамтешні журналісти, а в поліції цю справу неординарною, мовляв, розслідування буде довгим.  

У Вінниці ж амфетамін більш відомий, не як допінг для трудоголіка, а як клубний наркотик. Зарядився - і без утоми гуляєш ночі напроліт. Як його вживають, розповів завідувач першого відділення обласного наркологічного диспансеру Гліб Головатий, бо часто рятує молодь від наслідків „фену”.  

- Його колють, п’ють, ковтають, палять, роблять клізми, капають в очі, - каже лікар. - Це не секрет. Інтернет рябіє інформацією. І якщо людина захоче, то будь-яким чином у себе запхне. В клубі, наприклад, можуть підмішувати в напої, щоб привабити до себе відвідувачів тим, що в них вони відчувають таке, яке не відчували ніколи і ніде більше. Далі починається продаж...

Разом з тим, в міліції кажуть, що у вінницьких нічних розважальних закладах розповсюджувачів „фену” не ловили. Туди, за їхніми даними, „амфетамінщики” приходять зі своїм. А якщо купують, то не в середині закладу, а на вулиці поруч.

- В нас ще не Лас-Вегас, щоб продавали наркотики прямо в клубах, – твердить В’ячеслав Карпенко. - Позаторік ми припинили діяльність групи, яка виготовляла метамфетамін і її організатор, 20-річний юнак, якраз розповсюджував цю речовину серед відвідувачів нічних клубів. Він розповів, що купували не в середині закладу. Клієнти знали, коли прийде Серьожа з товаришем-таксистом і підходили до машини. Стали, перекурили. Один відав гроші, другий товар і розійшлися. А під клубом - це вже громадське місце, вулиця.

- Ну, немає в нас такого, що музика грає, диск-жокей стоїть і біля нього поруч наркозбувальник продає наркотики, - каже підполковник міліції. - Якщо хтось має іншу інформацію, то нехай дзвонить до нас на номер 59-33-07.   

Ще з даних міліції. В районах найбільше затримують під дискотеками продавців коноплі. У Вінниці – і “травки”, і амфетамінів. З початку року спіймали 40 збувальників метамфетаміну. Кожному оголосили підозру після того, як задокументували по три-чотири факти продажу забороненої речовини.
“Фен” дарує почуття красунчика. Але ненадовго
RIA поспілкувалася з молодим вінничанином, який деякий, нетривалий час вживав "фен". Зараз він покинув, бо відчув, який це удар по організму. Хлопець має гарну роботу з зарплатою вище середньої по Вінниці.

- Купити “фен” у Вінниці не проблема. Як тільки я його спробував, так для мене відразу ж відкрилося багато каналів, де його можна дістати. Бариги, ті у яких траву брав, стали пропонувати, навіть нічого не питаючи, чисто по обличчю вираховуючи. Середня ціна у Вінниці - 150-220 гривень за грам, а це одній людині десь на тиждень. Хоча по різному буває - залежить від якості та дози.
Доза залежить від ваги та розміру людини. Чим більше - тим більше. Часто визначають по тому, скільки поміститися у впадинку на долоні, біля великого пальця ("анатомічна табакерка" - ред.). Робиш доріжку, найкраще на дзеркалі, воно найрівніше, скручуєш трубочку з грошей або береш порожню ручку - і вдихаєш. Після чого може відчутися гіркота в носі і горлі. Через півгодини - по голові починають повзти мурашки. Це ознака, що фен хороший.
“Прихід” триває годин вісім. Відчуваєш себе "красунчиком". Мислення прискорюється в кілька разів, концентрація в рази підвищується. Ти все можеш. Все навколо стає чітко і зрозуміло. З'являється багато фізичних сил. Хочеться рухатися і щось роботи.
А ще постійно хочеться курити. Не помічаєш, як викурюєш одну сигарету за іншою. Не беруть інші наркотики. Алкоголь майже не діє. Їсти не хочеться. Тільки чай пити тягне і все.
Сну - ні в одному оці, навіть якщо ти до цього валився з ніг від втоми.
А ще скрипиш зубами. Якось само-собою виходить. Щоб цього не було, багато хто жує жуйку.
І сексу не хочеться. Не встає просто і все. А якщо і встане, то кінчити не зможеш. І взагалі, ця штука між ніг під феном зменшується до неймовірних розмірів, так, немов викупався в крижаному басейні.
А через вісім годин після прийому починається “відхідняк”. І це дуже неприємно. Нічого не можеш і не хочеш. Думати - взагалі ніяк. Спати - теж. Настрій падає на нуль, депресняк. І тривати це все годин десять. А здатність нормально мислити повертається повністю через тиждень.
Щоб всього цього не відчувати, після того, як дія першої дози закінчується, приймаєш іншу. А це вже називається марафон, коли нюхаєш кілька днів поспіль. У мене було по три доби таке. Знаю хлопців, які влаштовували "марафон" на тиждень.
Організм це вбиває найжорстокішим чином. Загострюються всі хвороби. За три дні прийому втрачаєш три-чотири кілограми ваги.
Взагалі - не раджу. Я приймав фен недовго, вже кинув, але до цих пір п'ю ліки, щоб відновити здоров'я. Найгірше кісткам - “фен” випалює кальцій.


„Люди після тривалого вживання стимуляторів доходять до самогубства”

Гліб Головатий (54), нарколог:
- Постійно приходять батьки: „А щось з дитиною. Я не знаю, що. Змінилася поведінка...”. Я пропоную спочатку зробити тести на наркотики. Як правило, вилазить амфетамін. Або ж у розмові діти зізнаються, що вживали так званий „фен”. Його аналогом, якщо згадати минуле, є екстазі. Це такий самий писхостимулятор, тільки іншої потужності.
Як лікарський засіб, психотимулятори вважаю дуже потрібними і корисними. А якщо говорити про зловживання, то треба розуміти проблеми, які існують у споживачів.
Амфетамін – це продукт психостимулятивної групи, внаслідок дії якого реально виникає відчуття підвищення працездатності. Але це відбувається за рахунок резервних сил організму. “Фен” - це допінг.
Умовно кажучи: я прийняв дві-три таблетки, або занюхав, або покурив – і я Господь бог. А дія закінчилася – я лайно.
Руйнуються судини і все решта, і дуже потужним є депресивним компонент. Люди після тривалого вживання стимуляторів доходять до самогубства через неможливість існувати в цьому світі з відчуттям того, що ти - „повний нуль”, нічого з себе не представляєш.
Амфетамін є на чорному ринку однією із найбільш модних і найпоширеніших наркотичних груп. З нього, як правило, у Вінниці починають вживати наркотичні препарати. Раніше була конопля. А зараз мак, конопля і амфетаміни десь співіснують.
Доля психостимулюючих речовин зайняла 50 відсотків серед решти наркотичних речових. Це я кажу зі свого досвіду - з аналізу людей, які приходять до мене на лікування і офіційно, і неофіційно.

20 хвилин
фен наркотики амфетамін Вінниця
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
54 просмотра в августе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Происшествия
Во вторник, 21 августа в Виннице нашли мертвой молодую жинку. Раньше 0432 уже сообщал, что тело винничанки с огнестрельным ранением обнаружили на улице Привокзальной, неподалеку железнодорожных путей, на тропинке, по которой ходят местные жители. Известно, что убитая утром вышла из дома на работу.«Около 10 утра в полицию поступило сообщение от местных жителей, что на улице Привокзальной найдена мертвой женщину. На место происшествия выехала следственно-опе...
Спорт
В среду, 22 августа, на Центральном городском стадионе Виннице в 17:00 начнется очередной футбольный поединок за Кубок Украины между клубами "Нива" и "Горняк-Спорт". Об этом сообщает пресс-служба ФК "Нива". Сообщается, что победа над командой из верхних плавной принесет винницкой команде пропуск в следующий этап. "А с этим - и шанс на поединок с одним из элитных клубов Премьер-лиги. Поэтому приходите на стадион и побеждаем вместе", - говорится в сообщении...
Новости компаний
Поп-арт портрет самый оригинальный подарок года по версии Look International Как это работает? Выбираете 3 портретных фото -> Отсылаете заявку -> Получаете 2-3 варианта эскиза -> Выбираете лучший -> Забираете портрет и удивляете счастливчика! Самые низкие цены по Украине! У нас часто заказывают портреты в стиле поп-арт для вторых половинок. Живая, позитивная, яркая фотография — хорошая основа будущего эскиза! Поп-арт картина - отличный вариант для тех, кто...
Происшествия
В Виннице утром на улице Привокзальная нашли тело 32-летней местной жительницы. Об этом со ссылкой на полицию сообщают СМИ. "Около 9 утра обнаружили тело винничанки 1986 года рождения. Она получила огнестрельное ранение", - рассказали правоохранители. Как отмечается, женщина скончалась от полученных ранений на месте происшествия. Сейчас на месте происшествия работает следственно-оперативная группа, полиция ищет убийцу, а также возможных очевидцев.
Общество
Об этом на своей странице в Фейсбуке написал мэр города Сергей Моргунов. Как говорится в сообщении, ремонтные работы в Старом городе начались несколько дней назад и продлятся еще пару недель. За это время планируется полностью обновить тротуар на нескольких улицах. - Недавно новое покрытие площадью почти 2 тыс. кв. м. сделали по ул. Маяковского - отремонтировали участок общей протяженностью более 700 м. Сейчас идут работы по асфальтированию тротуара по ули...
Общество
20 августа в Виннице устроили акцию по поддержке Олега Сенцова, который находится в российской тюрьме. Мероприятие провели на девяносто девятой день с объявления голодовки крымским режиссером.Винничане собрались на площади Василия Стуса, который в восьмидесятых годах стал голосом украинского гражданина в борьбе с репрессивной советской машиной. Участники акции держали в руках портреты кинорежиссера и читали отрывки из произведений Стуса и Сенцова.Несколько...
Происшествия
Дорожный инцидент произошел сегодня, 21 августа, около девяти часов утра. Тогда на улице Пирогова легковой автомобиль марки Peugeot выехал на трамвайную линию.Все бы ничего, но горе-водитель там и оставил свой автомобиль, решив, что это - оптимальное место для парковки.Когда "в очереди" оказалось два трамвая, их водители вызвали патрульных полицейских. На мужчину составили административный протокол. Теперь за свою неосторожность (или незнание правил дорожн...
Происшествия
20 августа работники полиции задержали водителя «ВАЗ 2101», который находился за рулем в состоянии алкогольного опьянения. За непривлечение к ответственности, водитель пытался дать полицейским взятку. Теперь, кроме административной, мужчине придется нести и уголовную ответственность.Около 18.20 в Крыжопольского отделения полиции поступило сообщение от жителей пгт Крыжополь, что по одной из улиц на автомобиле «ВАЗ 2101» ездит нетрезвый водитель.Работники се...
Общество
В общественном транспорте Винницы планируют запустить оплату за проезд SMS-сообщениями. Сегодня прорабатывают механизм, который позволит воплотить замысел в жизнь. Об этом рассказал гендиректор "Винницкой транспортной компании" Михаил Луценко.- С 26 августа мы уже не будем принимать на работу кондукторов. Сегодня их много не хватает. Поэтому мы ищем другие пути, которые позволят пассажирам оплачивать проезд, - рассказал руководитель "ВТК".На предприятии ок...