Приходьте в бібліотеку вчити англійську та бавити малюка

Сучасна вінницька бібліотека, це не лише книжки. Це безкоштовний WI-FI, вільне володіння англійською мовою та досконалі знання німецької культури. А молодим матусям бібліотека може стати нянею для малюка

- Нам не можна залишатися на рівні бібліотек, які просто зберігають книги, інакше ми просто зникнемо, - розповідає Ірина Івасюк, директор Центральної вінницької бібліотеки. -  Люди змінилися,  міняються і бібліотеки. Тай бібліотекарі, це вже не жіночки в окулярах, які шикають на відвідувачів.  
Щоб отримувати кошти на існування бібліотек, ми працюэмо над різномантіними проектами. Завдяки яким бібліотекарі беруть участь у тренінгах, семінарах, навчальних поїздках за кордон для обміну досвідом. А для відвідувачів створюються центри дозвілля.  
- Навіть у бібліотеках, що мають лише одну штатну одиницю, - каже Ірина. - У Сабарові, наприклад, працює літня школа, бібліотекар займається з дітьми репетиторством. А волонтерка займається з дітьми англійською, аби тільки приходили. На Старому Місті маленька бібліотека, але там кожної неділі проходять читання. І так по всьому місту.  

 
 Вивчаємо англійську  
Якщо ви бажаєте не лише розмовляти, розуміти, але й думати англійською мовою, цілих шість бібліотек міста дають вам таку можливість.  Бібліотеки виграли проект Funmedia – English 123, це курс англійської мови, який зацікавить всіх, кому мова необхідна для роботи, освіти, або є просто бажанням розширити свої можливості. Цей інтерактивний курс складається з чотирьох рівнів, розділених на 22 уроки, які містять тисячі інтерактивних вправ - діалоги, ігри,  фото-уроки. Система перевіряє правильність їх виконання і дозволяє відстежувати успішність у навчанні. В учасника курсу є також можливість самостійно перевірити власну вимову слів. 
- Кожен, хто приходить в бібліотеку, може користуватися курсом абсолютно безкоштовно, - розповідає директор центральної бібліотеки. - Приходите, коли вам зручно, при собі потрібно мати комп'ютер, навушники з мікрофоном, бібліотекар вас підключає до системи і вперед.  

Проект діє на базі бібліотек
- Центральна міська бібліотека ім. Бевза (Хмельницьке шосе, 4, тел.: 55-32-00; 55-32-73)
- Центральна бібліотека для дітей та юнацтва (пр. Космонавтів, 63, тел. 55-32-04)
- бібліотека-філія № 2 (вул. Маяковського,122, тел. 55-32-02)
- бібліотека-філія №5 (вул. Д.Нечая, 59, тел. 55-32-05) 
- бібліотека-філія № 6 (пр. К.Маркса, 50, тел. 55-32-06) 
- бібліотека-філія №13 (пр. Космонавтів, 39, тел. 55-32-13) 

Німецька мова через літературу 
Центральна міська бібліотека  ім. Бевза (Хмельницьке шосе, 4, тел. 55-32-73) - учасник проекту «Заочний абонемент» Гете інституту в Україні. Користувачі бібліотеки мають змогу ознайомитися з сучасною автентичною німецькою літературою, переглянути німецькі газети та журнали, учні та студенти можуть скористатися підручниками 
німецькомовних авторів, прослухати диск з німецькими піснями або переглянути фільм німецькою мовою. 
 

         
Бібліотеки - майданчики мистецтва
Четвертий рік поспіль на базі десяти вінницьких бібліотек проходить міський проект "Мистецькі вихідні". Щосуботи з 18.00 до 20.00 на майданчиках перед бібліотеками діти і дорослі беруть участь і рузноманітних іграх, майстер-класах, тематичних конкурсах, і насолоджуються виступами місцевих музичних гуртів. 
Мистецькі вихідні проходять на таких майданчиках:
- Центральна міська бібліотека ім. Бевза (Хмельницьке шосе, 4, тел.: 55-32-00;55-32-73)
- Центральна бібліотека для дітей та юнацтва (пр. Космонавтів, 63, тел.  55-32-04)
- бібліотека-філія № 2 (вул. Маяковського,122, тел. 55-32-02)
- бібліотека-філія №5 (вул. Д. Нечая, 59, тел.  55-32-05) 
- бібліотека-філія № 6 (пр. К. Маркса, 50, тел. 55-32-06) 
- бібліотека-філія №13 (пр. Космонавтів, 39, тел. 55-32-13
- бібліотека-філія № 7  (( вул. Баженова, 32, тел. 55-32-07), 
- бібліотека-філія №8  (Червоноармійська, 39, тел.  55-32-08) 
- бібліотека-філія № 11 (вул. Свердлова, 189,  тел. 55-32-11)
- бібліотека-філія №12 (вул. Київська, 126, тел. 55-32-12) 

 Куди діти маля - в бібліотеку
У бібліотеці-філії № 11 (вул. Свердлова, 189, тел. 55-32-11) стартував новий проект «Бібліоняня». А у Центральній міській бібліотеці (Хмельницьке шосе, 4) розпочав діяти проект для бізнес-матусь "Book. Kids". 
- Це нова послуга для батьків, яким необхідно відлучитися на кілька годин, а малечу залишити нема з ким, ведіть дитину до бібліотеки, - розповідає Ірина Івасюк. -  Дитячі кімнати є практично у всіх великих центрах, де діти, як правило, дивляться мультики чи грають іграшками. Ми пропонуємо дещо інше. Тут малі не вбивають час, а займаються творчістю разом з працівниками бібліотеки, котрі переважно з педагогічною освітою. Голосне читання казок, малювання, ліплення, аплікація, паперопластика, ниткографія, конструювання, бісероплетіння - це лише короткий список речей, якими будуть займатись діти, доки матусі та татусі вирішуватимуть свої дорослі питання. Крім того, весь час дитина проводить в оточенні книг, тож мимоволі прищеплюється культура читання.  
Така бібліотечна послуга платна - 15 грн на годину. Дітей можна приводити віком від 4 років, щодня з 11.00, окрім середи.  

Як пишемо книгу
Незвичайний проект відкрився У бібліотеці-філії № 8 (вул. Червоноармійська, 39, тел. 55-32-08). Там працює міні-музей історії книги, де можна познайомитися з різними книгами, історією їх створення і значенням їх у житті людини. У колекції музею представлена практично книжкова еволюція,  
- Діти та дорослі мають можливість не лише побачити різноманітні експонати, це реальна можливість спробувати написати старовинну книгу на воскових табличках, чи папірусі за допомогою пера, - розповідає Ірина Івасюк. 
Крім того, тут діє проект «БібліоRELAX». В бібліотеці є куточок, де працює психолог, який може поспілкуватись з дитиною, а також юрист, котрий надасть юридичну консультацію як дітям, так і дорослим. 

Відкрий власну виставку
Проект «Арт-хол «Дебют», основним напрямком якого є виставкова діяльність, відкрився у бібліотеці-філії № 11 (вул. Свердлова,189, тел. 55-32-11). Тут всі молоді фотографи, художники, скульптори, майстри мають можливість безкоштовно проводити свої перші виставки.
- Єдине, що в бібліотеках немає можливості створювати рекламну кампанію для всіх, та ми власними силами використовуємо для цього соціальні мережі, - каже Ірина Івасюк.    
- Крім того, на базі цієї ж бібліотеки працює проект «Бібліотека - оаза творчості». Тобто створенні умови для того, щоб всі відвідувачі бібліотеки могли віднайти своє захоплення, дізнатися про різні види мистецтв, створювати маленькі власні шедеври. Різноманітні майстер-класи проводяться як для дітей, так і для дорослих безкоштовно. 

Книжковий сад
У маленькому дворику, який знаходиться біля бібліотеки-філії № 1 (пр. Коцюбинського, 49, тел. 55-32-01) просто неба  працює ще один проект «Книжковий сад». 
Це така собі комфортна зона  відпочинку на свіжому повітрі, столики, стільці, парасольки, безкоштовний Wi-Fi, а ще у вільному доступі книжки, журнали, преса. 
Такі книжкові оазиси можуть найближчим часом можуть з'явитись ще у декількох бібліотек. Єдиний мінус такого книжково-повітрянного відпочинку - кави немає, але бібліотекарі готові розглянути пропозиції міських кав'ярень. 

Поетичні вечори
Бібліотека-філія № 13( пр. Космонавтів, 39, тел. 55-32-13) - досить відоме місце серед вінницької творчої інтелігенції. Адже на базі бібліотеки працює "Дім поета", де щомісяця для своїх творчих вечорів збираються письменники та поети. Крім того, бібліотека є центром міжкультурного діалогу, головне завдання якого - популяризація літератури національних  меншин. 

20 хвилин
бібліотеки майстер-класи Мистецькі вихідні молодь
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
18 просмотров в августе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Расположены они на углу улиц Гоголя и Толстого. Установили 6 баков: три - для влажных и три - для сухих отходов. Контейнеры выглядят современно и аккуратно, ведь мусор не разбрасывает ветер, к тому же и запаха нет. Таким образом создаются более комфортные условия для жителей этого района. Подземные контейнеры хорошо зарекомендовали себя в Европе. Уверен, что и винничане быстро привыкнут к новации - и такие площадки для сбора мусора планируют и в других лок...
Общество
В Винницкой области в Дашевский объединенной территориальной общине придумали, как заинтересовывать врачей узких специальностей работой в местной больнице, которая после объединения отделилась от районной. Им предлагают не только тройной оклад при трудоустройстве, но и удваивают его ежемесячно. Также им покупают жилье. "Только-что купили молодому врачу-терапевту новую 2-комнатную квартиру за 190 тысяч гривен. Но пока он живет в съемной квартире. За нее пла...
Происшествия
В винницкой полиции показали видео островка безопасности у пешеходного перехода в действии. В ночь на 18 августа на Хмельницком шоссе водитель, который совершал движение с превышением скорости не справился с управлением и совершил наезд на конструкцию островка. Из-за полученных механических повреждений транспортного средства он был вынужден прекратить движение. Прибывшие полицейские выписали нарушителю постановления по факту нарушения двух пунктов ПДД. Сит...
Общество
В августе на ночном небе пройдет Малый парад планет, когда по одну сторону Солнца окажутся несколько планет. ЯВЛЕНИЕ. Астрономы уточняют, что планеты не выстроятся в одну линию в один день, но с каждой из них до конца августа сблизится Луна. ГДЕ СМОТРЕТЬ. Наблюдать за парадом планет можно будет из любой точки страны, однако лучший вид откроется на юге Украины. Увидеть сближение Луны с планетами украинцы смогут через час после захода Солнца при ясной погоде...
Происшествия
Сегодня в Виннице в 15:20 в микрорайоне Академический велосипедист на большой скорости въехал в автомобиль. На кадрах видео заметно, как велосипедист резко выскочил на проезжую часть, где в это время двигался легковой автомобиль. На месте ДТП работает патруль полиции и скорой помощи. Об этом сообщает сообщество Дорожный Контроль на своей странице в фейсбуке.
Криминал
На горячем 17 августа был задержан сотрудник ГУ «Могилев-Подольская исправительная колония № 114», который взял 3000 гривен, чтобы передать пакет осужденному. Служащему сообщено о подозрении. Места лишения свободы побуждают к нарушениям их работников. При официально небольших доходах у сотрудников есть соблазн подзаработать на передачах. Обычно, именно так в колонию попадают мобильные телефоны, sim-карты и наркотики. Как отмечают в пресс-службе прокуратуры...
Общество
В рамках всеукраинской акции «Чистые реки» в Виннице собрали 114 мешков мусора. Весь хлам неответственные люди сбрасывают в Южный Буг и на его берега, а волонтерам приходится за ними убирать. В очистке реки приняли участие молодежь и люди старшего поколения. Приходили целыми семьями. Плавали на катамаранах, SUP-серфах и лодках вылавливая мусор из воды.Подробности - в видео сайта ВинницаОК:
Происшествия
Около 15:00 часов 19 августа в Казятинском районе произошло смертельное происшествие на железной дороге. Как сообщает ГУ ЧП в Винницкой области, на железнодорожном перегоне Николаевка-Кордышевка люди обнаружили без сознания, с травмами ног 18-летнего парня. Выяснилось, что он живет в соседней с.Йосипивцы. Юноша получил слишком сложные травмы и скончался в больнице.По предварительной информации, парень попал под колеса дизельного тягача. Был ли это несчаст...
Общество
Вопрос о бесплатном проезде для участников боевых действий в Винницкой области снова привело к конфликту. Сегодня, 17 августа, после обеда винничане, которые находились на Западном автовокзале стали свидетелями спора между перевозчиками, АТОвцямы и общественными активистами. Однако, как оказалось, история не нынешняя, и началась еще неделю назад, 10 августа. Водитель автобуса маршрута "Винница - Жмеринка" отказал в льготном проезде бойцу после того, как то...