Приходьте в бібліотеку вчити англійську та бавити малюка

Сучасна вінницька бібліотека, це не лише книжки. Це безкоштовний WI-FI, вільне володіння англійською мовою та досконалі знання німецької культури. А молодим матусям бібліотека може стати нянею для малюка

- Нам не можна залишатися на рівні бібліотек, які просто зберігають книги, інакше ми просто зникнемо, - розповідає Ірина Івасюк, директор Центральної вінницької бібліотеки. -  Люди змінилися,  міняються і бібліотеки. Тай бібліотекарі, це вже не жіночки в окулярах, які шикають на відвідувачів.  
Щоб отримувати кошти на існування бібліотек, ми працюэмо над різномантіними проектами. Завдяки яким бібліотекарі беруть участь у тренінгах, семінарах, навчальних поїздках за кордон для обміну досвідом. А для відвідувачів створюються центри дозвілля.  
- Навіть у бібліотеках, що мають лише одну штатну одиницю, - каже Ірина. - У Сабарові, наприклад, працює літня школа, бібліотекар займається з дітьми репетиторством. А волонтерка займається з дітьми англійською, аби тільки приходили. На Старому Місті маленька бібліотека, але там кожної неділі проходять читання. І так по всьому місту.  

 
 Вивчаємо англійську  
Якщо ви бажаєте не лише розмовляти, розуміти, але й думати англійською мовою, цілих шість бібліотек міста дають вам таку можливість.  Бібліотеки виграли проект Funmedia – English 123, це курс англійської мови, який зацікавить всіх, кому мова необхідна для роботи, освіти, або є просто бажанням розширити свої можливості. Цей інтерактивний курс складається з чотирьох рівнів, розділених на 22 уроки, які містять тисячі інтерактивних вправ - діалоги, ігри,  фото-уроки. Система перевіряє правильність їх виконання і дозволяє відстежувати успішність у навчанні. В учасника курсу є також можливість самостійно перевірити власну вимову слів. 
- Кожен, хто приходить в бібліотеку, може користуватися курсом абсолютно безкоштовно, - розповідає директор центральної бібліотеки. - Приходите, коли вам зручно, при собі потрібно мати комп'ютер, навушники з мікрофоном, бібліотекар вас підключає до системи і вперед.  

Проект діє на базі бібліотек
- Центральна міська бібліотека ім. Бевза (Хмельницьке шосе, 4, тел.: 55-32-00; 55-32-73)
- Центральна бібліотека для дітей та юнацтва (пр. Космонавтів, 63, тел. 55-32-04)
- бібліотека-філія № 2 (вул. Маяковського,122, тел. 55-32-02)
- бібліотека-філія №5 (вул. Д.Нечая, 59, тел. 55-32-05) 
- бібліотека-філія № 6 (пр. К.Маркса, 50, тел. 55-32-06) 
- бібліотека-філія №13 (пр. Космонавтів, 39, тел. 55-32-13) 

Німецька мова через літературу 
Центральна міська бібліотека  ім. Бевза (Хмельницьке шосе, 4, тел. 55-32-73) - учасник проекту «Заочний абонемент» Гете інституту в Україні. Користувачі бібліотеки мають змогу ознайомитися з сучасною автентичною німецькою літературою, переглянути німецькі газети та журнали, учні та студенти можуть скористатися підручниками 
німецькомовних авторів, прослухати диск з німецькими піснями або переглянути фільм німецькою мовою. 
 

         
Бібліотеки - майданчики мистецтва
Четвертий рік поспіль на базі десяти вінницьких бібліотек проходить міський проект "Мистецькі вихідні". Щосуботи з 18.00 до 20.00 на майданчиках перед бібліотеками діти і дорослі беруть участь і рузноманітних іграх, майстер-класах, тематичних конкурсах, і насолоджуються виступами місцевих музичних гуртів. 
Мистецькі вихідні проходять на таких майданчиках:
- Центральна міська бібліотека ім. Бевза (Хмельницьке шосе, 4, тел.: 55-32-00;55-32-73)
- Центральна бібліотека для дітей та юнацтва (пр. Космонавтів, 63, тел.  55-32-04)
- бібліотека-філія № 2 (вул. Маяковського,122, тел. 55-32-02)
- бібліотека-філія №5 (вул. Д. Нечая, 59, тел.  55-32-05) 
- бібліотека-філія № 6 (пр. К. Маркса, 50, тел. 55-32-06) 
- бібліотека-філія №13 (пр. Космонавтів, 39, тел. 55-32-13
- бібліотека-філія № 7  (( вул. Баженова, 32, тел. 55-32-07), 
- бібліотека-філія №8  (Червоноармійська, 39, тел.  55-32-08) 
- бібліотека-філія № 11 (вул. Свердлова, 189,  тел. 55-32-11)
- бібліотека-філія №12 (вул. Київська, 126, тел. 55-32-12) 

 Куди діти маля - в бібліотеку
У бібліотеці-філії № 11 (вул. Свердлова, 189, тел. 55-32-11) стартував новий проект «Бібліоняня». А у Центральній міській бібліотеці (Хмельницьке шосе, 4) розпочав діяти проект для бізнес-матусь "Book. Kids". 
- Це нова послуга для батьків, яким необхідно відлучитися на кілька годин, а малечу залишити нема з ким, ведіть дитину до бібліотеки, - розповідає Ірина Івасюк. -  Дитячі кімнати є практично у всіх великих центрах, де діти, як правило, дивляться мультики чи грають іграшками. Ми пропонуємо дещо інше. Тут малі не вбивають час, а займаються творчістю разом з працівниками бібліотеки, котрі переважно з педагогічною освітою. Голосне читання казок, малювання, ліплення, аплікація, паперопластика, ниткографія, конструювання, бісероплетіння - це лише короткий список речей, якими будуть займатись діти, доки матусі та татусі вирішуватимуть свої дорослі питання. Крім того, весь час дитина проводить в оточенні книг, тож мимоволі прищеплюється культура читання.  
Така бібліотечна послуга платна - 15 грн на годину. Дітей можна приводити віком від 4 років, щодня з 11.00, окрім середи.  

Як пишемо книгу
Незвичайний проект відкрився У бібліотеці-філії № 8 (вул. Червоноармійська, 39, тел. 55-32-08). Там працює міні-музей історії книги, де можна познайомитися з різними книгами, історією їх створення і значенням їх у житті людини. У колекції музею представлена практично книжкова еволюція,  
- Діти та дорослі мають можливість не лише побачити різноманітні експонати, це реальна можливість спробувати написати старовинну книгу на воскових табличках, чи папірусі за допомогою пера, - розповідає Ірина Івасюк. 
Крім того, тут діє проект «БібліоRELAX». В бібліотеці є куточок, де працює психолог, який може поспілкуватись з дитиною, а також юрист, котрий надасть юридичну консультацію як дітям, так і дорослим. 

Відкрий власну виставку
Проект «Арт-хол «Дебют», основним напрямком якого є виставкова діяльність, відкрився у бібліотеці-філії № 11 (вул. Свердлова,189, тел. 55-32-11). Тут всі молоді фотографи, художники, скульптори, майстри мають можливість безкоштовно проводити свої перші виставки.
- Єдине, що в бібліотеках немає можливості створювати рекламну кампанію для всіх, та ми власними силами використовуємо для цього соціальні мережі, - каже Ірина Івасюк.    
- Крім того, на базі цієї ж бібліотеки працює проект «Бібліотека - оаза творчості». Тобто створенні умови для того, щоб всі відвідувачі бібліотеки могли віднайти своє захоплення, дізнатися про різні види мистецтв, створювати маленькі власні шедеври. Різноманітні майстер-класи проводяться як для дітей, так і для дорослих безкоштовно. 

Книжковий сад
У маленькому дворику, який знаходиться біля бібліотеки-філії № 1 (пр. Коцюбинського, 49, тел. 55-32-01) просто неба  працює ще один проект «Книжковий сад». 
Це така собі комфортна зона  відпочинку на свіжому повітрі, столики, стільці, парасольки, безкоштовний Wi-Fi, а ще у вільному доступі книжки, журнали, преса. 
Такі книжкові оазиси можуть найближчим часом можуть з'явитись ще у декількох бібліотек. Єдиний мінус такого книжково-повітрянного відпочинку - кави немає, але бібліотекарі готові розглянути пропозиції міських кав'ярень. 

Поетичні вечори
Бібліотека-філія № 13( пр. Космонавтів, 39, тел. 55-32-13) - досить відоме місце серед вінницької творчої інтелігенції. Адже на базі бібліотеки працює "Дім поета", де щомісяця для своїх творчих вечорів збираються письменники та поети. Крім того, бібліотека є центром міжкультурного діалогу, головне завдання якого - популяризація літератури національних  меншин. 

20 хвилин
бібліотеки майстер-класи Мистецькі вихідні молодь
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
18 просмотров в октябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Сегодня, 16 октября, в Единой системе местных петиций зарегистрировано новое обращение винничан. Автор петиции Мария Шевчук предлагает установить светофор и обустроить пешеходный переход на Барском шоссе.Голосование продлится следующие 14 суток. По состоянию на 13:30 обращение подписали 4 человека из 350 необходимых.
Происшествия
14 октября в Казатине погиб 47-летний местный житель. Мужчина не справился с управлением иномарки и въехал в забор и жилой дом.Авария произошла около шести утра на улице Гвардейской.Повреждения полученные водителем оказались смертельными. Он погиб на месте происшествия.Обстоятельства и причины аварии устанавливает полиция.
Общество
Под винницей на базе Стрижавского учреждения исполнения наказаний №81 прошли учения подразделений быстрого реагирования Государственной пенитенциарной службы Украины, в время которых отрабатывались навыки спецназа по ликвидации массовых беспорядков в местах заключения осужденных. Как сообщает пресс-служба Центрально-Западного межрегионального управления по вопросам исполнения уголовных наказаний и пробации, учения проходили с целью определения состояния фи...
Спорт
Винничане Дарья Плохотнюк и Александр Мадей стали бронзовыми призерами в соревнованиях смешанных пар в спортивной акробатике на ЮОИ-2018 в Буэнос-Айресе.Как сообщает Национальный олимпийский комитет на своей странице в Фейсбуке, спортсмены-акробаты Дарья Плохотнюк и Александр Мадей приняли участие в III летних юношеских Олимпийских играх в составе национальной сборной Украины. 15-летняя Дарья Плохотнюк и 18-летний Александр Мадей - одни из первых акробатов...
Происшествия
ДТП с участием маршрутного такси произошло 16 октября около 8:30 возле Центрального автовокзала в Виннице. Маршрутка №8Б врезалась в автомобиль, который двигался впереди. По инерции машина, ехавшая позади маршрутки, врезалась в нее.- Учитывая то, что маршрутка была полна людей, все сидячие и десяток стоящих людей попадали. Сильных травм не было. Но у одной женщины, у которой была сломана рука, раскололся гипс, - рассказал пассажир этого маршрутного такси Р...
Культура
SAX у Вінниці!!! Із французько-українським присмаком та найкращими виконавцями! 10-11 листопада у Вінниці вже вп’яте пройде Міжнародний фестиваль саксофонної музики імені Адольфа Сакса VINNYTSIA ADOLPHE SAX FESTIVAL-2018. Протягом двох  днів глядачів чекають ексклюзивні майстер-класи та незабутні концертні програми найпрогресивніших українських саксофоністів! Побачимо: * Найвідоміших солістів, які сьогодні з легкістю підкорюють європейські сцени! * Єдиний...
Происшествия
15 октября в с. Вапнярка под колесами молоковоза погиб 26-летний местный житель.Около четырех утра 51-летний водитель автомобиля «ГАЗ 3307» допустил наезд на мужчину, который в неустановленном месте перебегал проезжую часть дороги. От полученных повреждений 26-летний потерпевший погиб на месте происшествия.Следствием начато уголовное производство по ч.2 ст. 286 УК (нарушение правил безопасности дорожного движения или эксплуатации транспорта лицами, управля...
Общество
Сегодня, 16 октября, в Виннице утром на улице Келецкой началась акция протеста против строительства автомойки. Об этом говорится в заметке винничанки Виктории Микитюк в соцсети "Фейсбук".Сообщается, что жители двух домов на улице Келецкой не хотят, чтобы у их домов вместо зеленой зоны построили автомойку.
Криминал
В Виннице вблизи остановки транспорта по улице 600-летия полиция провела операцию по задержанию злоумышленников, подозреваемых в серийных ограблениях автомобилей горожан. Об этом в Фейсбуке написал один из лидеров общественного движения “Дорожный контроль – Винница” Владимир Затайдух. “Задержаны автоворы, которые в нашем городе занимались обворовыванием автомобилей достаточно большое время, со слов полиции доказательств и видео более чем достаточно”, – нап...