Голова Вінницької облдержадміністрації оцінив ефективність своєї діяльності за перший рік роботи на «4»

Вчора голова облдержадміністрації Микола Джига розповів журналістам про результати першого року роботи своєї команди. На сьогодні Вінницька область – у п’ятірці кращих регіонів держави, проте губернатор планує повторити минулорічний успіх – стати лідером в державі. «Треба пройти революційний шлях модернізації економіки, технічного переоснащення, тоді область вийде на справжні потужності і ми зможемо підвищити рівень життя наших громадян», - вважає він.

Пріоритетом з пріоритетів Микола Джига визначив збереження здоров’я населення. А оскільки Вінниччина увійшла у трійку регіонів, залучених у «пілотний проект» реформування охорони здоров’я, запропонував власну програму покращення стану медицини. На його переконання, в першу чергу модернізація повинна торкнутися закладів первинної ланки сільської місцевості, де ситуація найбільш критична і найбільш гостро відчуваються демографічні проблеми. Зокрема, було прийнято рішення виділити 7,4 млн. грн. для придбання машин швидкої допомоги для лікувальних закладів сільської медицини.

На новий рівень було поставлено питання будівництва довгобуду з 20-літнім «стажем» - хірургічного корпусу обласної лікарні ім. Пирогова. Уже до 21-ої річниці Незалежності відділення планують відкрити.

Будівельні роботи також активізувались в районах області. Зокрема, готується до введення в експлуатацію Шаргородська районна поліклініка.

Отримали шанс на добудову і заклади освітньої сфери. Дві сучасні школи – в Соснівці Шаргородського району та у селищі Томашпіль відкриються для дітей уже до кінця 2011 року.

Завдяки увазі питанням фізичного розвитку, особливо формуванню здорового молодого покоління, у кожному районі з’явилися нові або капітально відремонтовані спортивні споруди. Реконструюється також стадіон в центральному парку ім. Горького в обласному центрі, який влітку прийматиме чемпіонат Європи з хокею на траві.

Детінізацію економіки в області почали з наведення порядку в базовому агропромисловому комплексі.

Зокрема, внаслідок роботи спеціальної комісії з інвентаризації земель, в активний обробіток додали 60 тис. га посівних площ області, підняли заробітну плату на 40% та на 20% збільшили надходження до бюджету Пенсійного Фонду.

Окрім того, за 2010 рік орендарі розрахувались з селянами за земельні паї на 110 % та повністю за майнові, відтак люди додатково отримали 120 млн. грн.

А за темпами приросту доходів місцевих бюджетів від сплати за землю область вийшла на перше місце в Україні (за 5 місяців 2011 року), приріст становить +38%. Губернатор відзначив, що агропромисловий комплекс став осередком підвищеної економічної та інвестиційної активності. Зокрема, в 2010 році вертикально-інтегрованими структурами інвестовано в сільське господарство майже 2 млрд. грн., що на 12 % більше ніж у 2009 році. Обласна адміністрація супроводжує 80 інвестиційних проектів в АПК на суму понад 12,6 млрд. грн..

Серед пріоритетних напрямів залучення інвестицій визначені галузі молочного скотарства, цукровиробництва, розвиток овочівництва та логістичної інфраструктури для зберігання овочів та плодоягідної продукції, а також будівництво сучасних зерноскладів.

Позитивні тенденції розвитку зберігаються впродовж останнього року і в промисловості. У 2010 році рівень виробництва промислового сектору області перевищив показники 2009 року на 6,5%, у І кварталі виробництво нарощено на 3,5% порівняно з минулорічними параметрами.

За 2010 рік іноземними інвесторами вкладено в економіку області 40 млн. дол. США. Такого приросту іноземного капіталу в регіоні було досягнуто лише один раз, в докризовому 2007-му році.

Завдяки покращенню економічної ситуації середня номінальна заробітна плата в області майже досягла 2000 грн. Але на фоні держави, за рівнем оплати праці, Вінниччина – поки що у другій десятці, незважаючи на те, що темпи зростання рівня зарплат – найвищі в державі.

Є відчутні зрушення у питанні ліквідації заборгованості із виплати зарплати. Порівняно з 1 червня 2010 року, заборгованість фактично було скорочено наполовину. Людям виплачено 15 млн. грн. Проте непогашеними лишаються ще 18 млн. грн..

Стабілізується і ситуація на ринку праці. Рівень працевлаштування порівняно з 2010 р., підвищився на 23%. За 5 місяців цього ороку створено понад 20 тис. робочих місць (що на 5 тис. більше минулорічного показника за цей період).

За дорученням губернатора в області розробили окрему програму розвитку інфраструктури населених пунктів. Зокрема, у 300 населених пунктах області запроваджено зовнішнє освітлення на більш як 800 км вулиць. У планах – освітити ще 1000 км доріг. Також у поточному році заплановано проведення капітального ремонту 70 комунальних доріг в 47 населених пунктах області.

На запитання журналістів, наскільки сам оцінює ефективність своєї діяльності за перший рік роботи, Микола Джига відповів: «Не мені оцінювати. Але, якщо по 5-бальній системі, думаю, на «4» спрацювали. Ви приймаєте?».

Моя Вінниця
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Происшествия
В Виннице 19 июля в полицию поступило сообщение от кандидата в народные депутаты о повреждении ее автомобиля «Renault». Об этом сообщает пресс-служба полиции. Женщина оставила легковушка на парковке на улице Киевской.Заявительница сообщила, что неизвестные лица повредили ее автомобиль, на котором изображена ее собственная агитационная реклама как кандидата в народные депутаты Украины. В полиции сообщили: предварительно установлено, что автомобиль повредили...
Происшествия
В Винницкой области разыскивается без вести пропавший 49-летний Краснов Андрей Николаевич. Мужчина жил в Виннице. 15 июня ушел из дома и пропал. Приметы пропавшего: рост 176-178 см, среднего телосложения, темные короткие волосы, брови прямые, глаза темные, губы тонкие. Был одет в белую футболку и синие шорты. Информацию, которая поможет установить местонахождение разыскиваемого, просьба сообщить в полицию по телефонам (0432) 59-41-55 и 102.
Новости компаний
Що з себе представляють альтернативні школи? Чи потрібні школярам Вінниці альтернативні навчальні заклади? Які огріхи звичайної державної школи компенсує альтернативна приватна школа? Чи можуть учні таких навчальних закладів розраховувати на здачу ЗНО та свідоцтво державного зразка? Питання про альтернативу вітчизняним школам виникло не випадково. В освітній сфері зберігається маса проблем, незважаючи на минулі реформи. Зміна системи, на жаль, не вирішила...
Общество
В Виннице на улице Соборной продолжается реконструкция и уже вкладывают бетонные плиты для трамвайных путей. Напомним, что с 15 июля на улице Соборной началась реконструкция трамвайных путей, а именно неподалеку Мак Дональда. На сегодня были демонтированы старые бетонные плиты и рельсы. Кроме этого были проведены работы по укладке нового слоя асфальта. Вчера и сегодня с помощью автокрана преподавали новые бетонные плиты, которые состоят около с 20 отдельны...
Криминал
В четверг, 18 июля, в селе Агрономичном Винницкой области произошел вопиющий случай. Известно, что женщина ворвалась в местный стоматологический кабинет с топором и пистолетом. Злоумышленница пыталась расправиться с одной из сотрудниц кабинета.  По предварительной информации, женщина сделала выстрел, пострадавшая получила ранение. Когда последняя сумела закрыться в одной из комнат, нападавшая стала выбивать дверь топором.  В конечном итоге злоумышленницу,...
Бизнес
На юге Винницкой области высадили промышленную плантацию грецких орехов общей площадью почти в тысячу гектаров. Более четырех сотен владельцев паев в селах Ярышев и Кременное (Могилев-Подольский район) передали свои паи под этот проект. И хотя орехи начнут приносить доходы не ранее, чем через пять лет, инвестор все это время будет платить деньги сельчанам за аренду. Приятно, что и размер арендной платы выше, чем в среднем по Винниччине. Уже создано около 6...
Криминал
Мэру Могилев-Подольского Петру Бровко сообщили окончательное подозрение. Об этом сообщает пресс-служба ГПУ. В январе мэра задержали на взятке в 7,5 тыс. долларов за передачу земельного участка. В ходе следствия правоохранители нашли еще нарушения. Оказалось, что в 2017 год мэр незаконно изменил штатное расписание горсовета, что привело к безосновательному прекращению финансирования отдела. В результате люди остались без зарплат на сумму в 550 тыс. гривен....
Общество
Алла и Василий Яровые из села Станиславчик Жмеринского района удочерили трех девочек. Имея двух сыновей, которым сейчас уже 26 и 22 года, супруги всегда мечтали еще и о дочерях и вот, осуществили свое желание. Теперь дружная семья пополнится тремя сестрами.Старшей девочке 10 лет, средний 8, а самой младшей ещё нет года. Как сообщают в районном совете, сестры быстро признали родителей и с нетерпением ожидали встреч. Уже завтра, 19 июля, дети прибудут к роди...
Новости по теме
Тест: Чи всі можливості Інтернету ви використовуєте
В Виннице на улице Соборной продолжается реконструкция и уже вкладывают бетонные плиты для трамвайных путей (ФОТО)
В Винницкой области супруги удочерили трех сестер
В Виннице на Вишенском озере открыли новый аттракцион зип-лайн (ФОТОРЕПОРТАЖ)
На Винниччине из желтых и синих вареников выложили государственный флаг (ФОТО)
В зоопарке Винницы для посетителей установят беседки с холодным туманом
На Замостье реставрируют спортивный комплекс за 45 млн. гривен (фото)
Человечность: на Винниччине собаку освободили из-под металлического киоска (фото)
Минималка в 5,5 тысяч и новые пенсии: как разбогатеют украинцы
В Виннице ремонтируют перекресток возле авторынка "Сатурн" (Фото)