Хто віджав квартиру у Вінниці в покупця з Торонто

Через участь у дольовому будівництві у Вінниці на вулиці Келецькій, 51 А, двоє власників п’ять років бились у судах. Як сталось, що свідоцтво про право на власність на одну квартиру отримали від виконкому обоє.

Підприємець з Торонто придбав  у Вінниці квартиру для мами Світлани Лучкіної, але витративши понад сто  тисяч доларів,  залишився без житла та грошей. Виявилось, що у нерухомості є інша власниця, яка стверджує, що також чесно її купила.  Забудовник пише, що  «не при ділах»,  хоча дав довідку обом покупцям про сплату грошей. Начальниця Вінницького БТІ впевнена, що саме він є коренем зла, але покупець з Торонто  вважає, що  квартиру «віджала»  саме БТІ та міськрада.

Будинок, який побудував Квас
У 2008 році колишній вінничанин, що тепер живе в Канаді Олександр Лучкін, вирішив придбати квартиру . Житло він купив на ім’я  свої матері Світлани Лучкіної у забудовника приватної фірми «Агропромсельбуд», викупивши права у іншого дольовика. З будинком на Келецькій, 51 А було багато негараздів, адже збудували його без належної документації та без затвердженого проекту. Саме через це були проблеми із введенням в експлуатацію.

Два свідоцтва на одну квартиру
- Те, що у квартири виявилось двоє власників, було не просто несподіванкою, це шок, - каже близький друг Олександра Ігор Захаревич, що допомагав оформлювати квартиру. – Ми подали всі належні документи, а це шість різних документів, на виконком, щоб підтвердити  право на власність. Нам належним чином видали свідоцтво. А потім в БТІ виявилося, що право на власність на цю квартиру зареєстрували на іншу людину Ірину Капусту. Ця жінка не мала на руках ніяких документів від забудовника, крім довідки, що вона сплатила кошти за квартиру №82, але з іншим планом, метражем, в цегляному, а не монолітному будинку та на другому, а не на першому поверсі. Єдине, що збігалось, був номер квартири, хоча всі мешканці будинку отримали повний пакет документів і довідку,  що нумерація квартир була змінена на 9 номерів.

Ігор Захаревич вважає, що Ірина Капуста була в змові з замовником та чиновниками з міськради та БТІ.

- Коли  ми отримували документи, вона вже замовила довідку на продаж цієї квартири і повинна була отримати її наступного дня і терміново продати. Я  навіть знайшов людину, яка  мала її купити. Завданням Ірини Капусти та її покровителів було протягнути ці ліві документи, що датуються 2006 роком через виконком та  БТІ, скориставшись збігом номерів квартир. Керівниця БТІ  взагалі відкрито заявила правоохоронцям, проявивши  некомпетентність або зацікавленість, стверджуючи, що можна реєструвати двокімнатну квартиру з першого поверху за документами трикімнатної сусіднього під'їзду і з другого поверху.

За словами Ігоря Захаревича, на сьогодні вони виграли  суди двох інстанцій, але програли справу у Вищому спеціалізованому суді України. Його друг залишився без 116 тисяч доларів, а мама – без квартири. Право власності за рішенням суду визнали за Іриною Капустою.

- У міліції є наша заява про оформлення права на власність без усіх необхідних документів.  Це ж кримінал. Але його уже вісім місяців розслідують, а результату поки що немає, - каже Ігор Захаревич.

Світлана Лучкіна, котрій син купував квартиру, була змушена власноручно передати ключі новій власниці. Тепер на цю тему з журналістами не хоче спілкуватись.

У БТІ кажуть, що все чесно
Про те, чому виконком міськради дав два свідоцтва на право власності на одну і ту ж саму квартиру з різницею у двотижневий термін. Керівник вінницького комунального підприємства БТІ Ніна Нагірняк розповідає.

- Відповідальність за достовірність поданих на виконком документів лежить на тому, хто їх подає, - каже вона.  - Я ж не можу визначати достовірний цей документ чи ні. Раніше не було такої системи та необхідності, тепер ми поставили такі фільтри, які визначають співпадіння. Наприклад, якщо вискакує однаковий номер квартири за однією адресою ми ретельно перевіряємо подані документи. Якщо казати про цей випадок та часовий проміжок між рішеннями виконкому,  то ми можемо говорити, що і той і інший бік розуміли, що щось не так.  Так би мовити, вони бігли оформлювати документи навипередки один поперед другого. Чому виник спір, тому що одна сторона встигла зареєструвати це право раніше за іншу. Для цього в нас є правоохоронні та судові органи, які перевіряють та визначають, де поставити крапку в таких спорах.

Сторона, яка після усіх судів виявилась постраждалою, звинувачує БТІ в тому, що вони не маючи переліку документів, який затверджено рішенням виконкому від 12 листопада 2009 року «Про затвердження алгоритму процесів та їх опису надання адміністративних послуг комунальним підприємством «Вінницьке міське бюро технічної інвентаризації»  зареєструвало право власності.  В переліку має бути шість документів.

- Якщо були суди, то мабуть дивились усі документи, а для реєстрації права власності потрібен лише один документ - свідоцтво про право власності, - каже Ніна Нагірняк.

П’ять років судової тяганини
Нинішня власниця квартири Ірина Капуста каже, що уже не пам’ятає, які документи подавала на виконком, адже минуло п’ять років. Вона вважає, що винуватцем цієї ситуації став забудовник Олег Квас, який узяв гроші з обох покупців, а квартиру видав лише одному. Жінка каже, що  пропонувала іншій стороні разом судитися з забудовником, але вони  вирішили, що судитись потрібно з нею.

- У 2006 році я прийшла купувати квартиру у будівельній організації. Звичайно, купували повітря, тому що саму квартиру на будівництві ніхто показати не міг. Отримали документи, як дольові учасники та розрахувалися та близько трьох років чекали. Наша квартира була під номером 82, але там за весь час відбувались такі рокіровки, що уже ніхто не розумів, у кого яка квартира.

Ірина Капуста каже, що саме цю квартиру, за яку судилися, забудовник показував їй, як ту, що вона отримає замість тої, яка вказана у Договорі між ними. А там йде мова про трикімнатну квартиру площею 113,39 метра квадратних на другому поверсі. А те,  що вона  сплатила гроші за більший метраж, а отримала менший, за її словами, не дивно. Адже будинок будували з великими проблемами і багато покупців також не дорахувались метрів.
-  Я подала усі документи у міськраду. Ви ж розумієте, що без необхідного переліку мені б ніхто нічого не оформив, - каже Ірина Капуста. - Через чотири місяці – міліція в гості. У вас другий господар. У мене ключ від квартири, хоча ніхто нею не користувався. Все з цього моменту закрутилось. Зараз я власниця  квартири, тому що пройшла усі судові інстанції. Вищий спеціалізований суд вирішив, що те свідоцтво,  яке отримане  першим, є дійсним. Забудовник, звичайно не визнав, що він двічі продав квартиру і сказав, що я аферистичним шляхом нею заволоділа. Вкрала печатку та договір. Але ви ж розумієте, що сім’я лікарів таким займатись не буде. Для мене темний ліс усі ці папери та БТІ.

Ірина каже, що заплатила 63 тисячі доларів за квартиру і приблизно половину цієї вартості довелось витратити на суди.

Забудовник Олег Квас виступав на судах на боці Світлани Лучкіної, як третя сторона. Він надавав суду довідки про те, що насправді з Іриною Капустою він договір розірвав за те, що вона вчасно не сплатила кошти. Він стверджував, що вона не може мати документів, які б надавали їй право на власність.

Разом з тим, у Ірини Капусти є довідка від «Агропромсчельбуду», видана Квасом, про те, що вона повністю розрахувалась за квартиру.

«Знайдете Кваса, дайте телефон»
Спитати у забудовника, що він думає з огляду на усе, не вдалося.  За юридичною адресою «Агропромсельбуд» уже давно не знаходиться. Нам вдалося додзвонитись по одному з мобільних, вказаних у реквізитах. Виявилося, що це колишній менеджер компанії.

- Я там не працюю давно і про те, де знаходиться Квас, не знаю. Чув, що лікувався він нещодавно у Німеччині. Навряд чи він зараз в Україні.

Спроби знайти телефон Кваса через інших людей, викликали у них посмішку: «Кваса шукаєте? Та його пів-Вінниці шукає. Знайдете, дайте телефон».

У секторі зв’язків з громадськістю обласної міліції повідомили, що справа по заяві про порушення при  реєстрації з БТІ внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, виконуються протокольні дії. Але чи порушувати кримінальне провадження, чи відмовити у ньому, ще не вирішили.

Ксенія Кукуть, керуючий партнер «Право24»

- З яких мотивів суд вищої інстанції відмовив, мені невідомо, тут потрібно вивчати справу.  Але навіть в такій ситуації  Світлана  Лучкіна має право на повернення коштів від забудовника, так як квартири вона  не отримала у власність, а кошти були сплачені саме йому.

Хочу звернути увагу тих , хто має намір інвестувати у будівництво житла, що з 2005 року інвестування та фінансування будівництва  об'єктів  житлового будівництва  з  використанням  недержавних  коштів,  залучених від фізичних та юридичних  осіб,  у  тому  числі  в  управління,  може  здійснюватися виключно через фонди фінансування будівництва, фонди операцій з нерухомістю,  інститути спільного інвестування, а також шляхом    емісії   цільових   облігацій   підприємств,   виконання зобов'язань за якими здійснюється шляхом передачі об'єкта (частини об'єкта)   житлового   будівництва.   Такі фонди і інститути мають вимогу щодо статутного капіталу більше 1 000 000 .

20 хвилин
афера торонто келецька квартира
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
42 просмотра в октябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Происшествия
Жители села Уланов, неподалеку от которого произошла катастрофа, смогли сфотографировать место трагедии. На снимке можно увидеть столб дыма от пожара, разгоревшегося после крушения самолета. Информация о жертвах среди местного населения или разрушениях на земле пока отсутствует. Фото: Vezha
Происшествия
В Украине на ученяих погибли украинский и американский военные Украинский военнослужащий и военнослужащий национальной гвардии США погибли из-за падения истребителя Су-27 в Винницкой области. Об этом сообщили в пресс-службе Генерального штаба ВСУ. «В результате поисковой операции обнаружено два тела погибших. Один из них - военнослужащий Вооруженных сил Украины, второй - военный нацгвардии США», - говорится в сообщении. Причина падения самолета на данный м...
Происшествия
Как сообщают собственные источники Украинской вооруженного портала при международных учений "Чистое небо - 2018" потерпел крушение украинский истребитель Су-27 УБ. Произошло событие недалеко от населенного пункта Хмельник Винницкой области. Судьба летчиков сейчас не известна. Информация о жертвах  на данный уточняется. ОБНОВЛЕНИЕ 17:43 Потерпел крушение истребитель Су-27УБ с бортовым номером 70 Серийный номер: 96310424040 ОБНОВЛЕНИЕ 17:40 Информацию подтве...
Происшествия
В селе Пагурцы Хмельницкого района Винницкой области, упал самолет. Сейчас на месте происшествия работают спасатели.Как сообщили NaПариже собственные источники, имеющие отношение к подобным инцидентам, от местных жителей поступила информация о том, что упал самолет. Трагедия произошла после 16 часов.«Это военный самолет из Староконстантиновского аэродрома. Сейчас бойцы ГСЧС тушат пожар на месте происшествия », - сообщили в соответствующем органе. Подробнос...
Общество
В общеобразовательной школе в селе Лука-Мелешковская Винницкого района открыли мемориальную доску герою АТО Богдану Коломийцу. Парень был призван на военную службу 28 ноября 2016. Боец служил по контракту в ВСУ почти два года. А 22 мая Богдан, которому только исполнилось 23 года, погиб в бою.Почтить память погибшего во время открытия мемориала пришли родные, друзья, военные собратья героя, односельчане и представители власти. Доску на фасаде школы, которую...
Происшествия
16 октября в 15:01 в Службу спасения областного центра поступило сообщение о пожаре на ул. Николая Оводова.На место происшествия были направлены подразделения четырех государственных пожарно-спасательных частей города.По прибытию было установлено, что горит крыша дома, который используется под офисные помещения. Площадь пожара около 250 кв. м. Пожар локализован в 15:38, а ликвидирован в 16:01.К ликвидации пожара от ГСЧС привлекалось 24 человека личного сос...
Происшествия
16 октября, около 16:30, в Виннице произошло дорожно-транспортное происшествие с участием трамвая и служебного автомобиля патрульной полиции.На перекрестке улиц 600-летия и Хмельницкого шоссе трамвай въехал в полицейский автомобиль Prius.Фото с места события опубликовали в соцсетях. По словам очевидцев, в ДТП пострадала пассажирка патрульной машины. На место происшествия вызвали скорую помощь.Пресс-секретарь патрульной полиции в Винницкой области Татьяна П...
Происшествия
Спасатели почти час пытаются потушить задымление, которое идет с крыши дома №50 по улице Николая Оводова. Дым "заполонил" часть центра города. На месте работают несколько бригад сотрудников ГСЧС. Дым прохожие увидели после 15 часов 16 октября.Задымление охватило здание, которое занимало отделение «Вектор банка». На фасаде, внутренних помещениях и крыше проводятся ремонтные работы. По предварительной информации, именно они и вызвали задымление.Визуально вид...
Происшествия
Сегодня, 16 октября, в центре Винницы произошел пожар. Загорелось офисное помещение. На месте работают спасатели. Загорелся дом по адресу Николая Оводова 50. Дополнено