Липовець стане центром велотуризму

Здавалось би, це якась дивна забаганка для невеличкого і небагатого містечка, більше схожого на село. Але ж у багатьох країнах (Європи, наприклад) для бюджетів та мешканців таких сіл і містечок саме туризм є суттєвою підмогою, а подекуди й головною статтею прибутків. Звісно, спочатку в це треба вкласти кошти…

Велотуризм як новий для цього регіону вид бізнесу детально описали у своєму проекті ініціатори цієї справи - Липовецька міська рада та Липовецький благодійний фонд громади. Подали заявку на конкурс грантової програми ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку України» і… виграли 235 тисяч євро!

2%28197%29.jpg

Більше половини цих коштів витратять на реконструкцію міського скверу, перетворивши його на велопарк, решта піде на ремонт шляхів, облаштування веломаршруту, розвиток інфраструктури, закупівлю велосипедів та рекламу туризму. А освоїти ці чималенькі кошти планується протягом двох років. До речі, передбачено і співфінансування в обсязі майже 15 тисяч євро від міськради та 10 тис. євро від райради, яка виступає партнером і всіляко підтримуватиме проект.

Отже, європейські партнери підтвердили фінансування, контракт підписано, і днями в Липовецькій міськраді відбулось перше зібрання робочої групи в рамках початку реалізації проекту.

Липовець поки що не надто популярний у туристичних колах. Це містечко з майже 10 тисячами населення, розташоване в центрі Вінницької області за 45 кілометрів від обласного центру на перетині транспортних сполучень, що з’єднують західну Україну з її центральною та південною частинами. За три години звідси можна дістатись до Хмельницького, Києва, Одеси, а отже і з цих міст до Липівця, адже спочатку саме жителі ближніх регіонів мають стати основними споживачами туристичних послуг, іноземні ж туристи - то вже дальша перспектива.

3%28160%29.jpg

Що ж тут показати туристам? Насамперед, найдавнішу в Європі астроблему (кратер діаметром близько 7 кілометрів від падіння величезного небесного тіла близько 400 млн. років тому) на межі Іллінецького та Липовецького районів. До речі, веломаршрут до астроблеми, який облаштують в рамках проекту, збігатиметься з так званим Шевченківським шляхом, яким молодий Тарас Шевченко проїздив через Липовеччину в 1846 році. Про це теж будуть відповідні вказівники на трасі.

Недалеко від Липівця розташоване і родинне гніздо Достоєвських (у селі Війтівці), куди вже й нині приїздять поодинокі іноземні «фанати» творчості Федора Достоєвського; парк Потоцьких (у Ковалівці); палац Мерінга (в Старій Прилуці) тощо. Багатий край і на місця козацької та партизанської слави, та й мальовнича природа є неабиякою принадою, особливо для міських любителів веломандрівки. Є тут і степи, і ставки, і витоки річок Рось та Соб, і Щасливський та Медівський ліси.

До того ж, особливо активні «веломани» зможуть гайнути й до сусідніх районів - глянути на музей просто неба в Круподеринцях Погребищенського району, на Маєток Грохольських-Можайських і музей авіації уВороновиці, палац і парк княгині Щербатової в Немирові, Михайлівську церкву в Дашеві...

- Найбільш привабливою формою туристичних послуг, на наш погляд, має стати «тур вихідного дня», зорієнтований, в першу чергу, на сімейний відпочинок, - розповів заступник Липовецького міського голови Юрій Станіславський, співавтор проекту та голова його наглядової ради. - Він поєднає в собі велоподорожі та відпочинок у готелі в мальовничому куточку міста на березі річки Соб. Будівництво готелю вже розпочато одним з підприємців. У безпосередній близькості від готелю розташований і міський сквер - майбутній велопарк. Додаткові переваги велотуристичному бізнесу надасть також розвиток у районі зеленого туризму.

- Поява нового підприємства чи об’єкта часто супроводжується якимось побічним ефектом, - каже Липовецький міський голова Микола Майданюк. - Наприклад, якщо з’являється завод, це може спричиняти певні ризики для екології. А от поява об’єктів туристичного бізнесу - це екологічно чистий, «зелений», сучасний і перспективний вид діяльності. Від нього навіть буде користь природі, адже з посиленням інтенсивності велосипедного руху знижується інтенсивність руху автомобілів. Друга перспективна перевага - за рахунок розвитку туристичного бізнесу буде розвиватися і кругозір наших громадян, будуть приїжджати до нас люди, будуть наші люди їздити за кордон, черпати щось прогресивне і нове. Як відомо, ще раніше були підписані угоди про співпрацю з естонськими партнерами, відбулись обмінні поїздки, створена молодіжна громадська організація «МОНАК», яка активно займається прогресивною діяльністю…

Третій перспективний момент: за рахунок цього проекту плануємо розширити інфраструктуру міста Липовець. Відбудеться реконструкція парку у велопарк, реконструкція точок торгівлі та об’єктів соціальної сфери, які будуть прив’язані до маршрутів велотуризму і до велостоянок. Плюс розвиток спортивної інфраструктури. Четверте і дуже важливе: ми створимо додаткові робочі місця.

4%28132%29.jpg

Важливим є також впровадження європейського мислення, європейських цінностей. Ми розуміємо, що більшість українців віддає перевагу асоціації з ЄС та вступу до Євросоюзу. І ми станемо Європою не тому, що ми в центрі Європи, а тому, що почнемо мислити як європейці. Спочатку треба побудувати Європу в себе в голові, а потім побудувати її в своїй країні. Сподіваюсь, такий великий європейський проект у нас не останній…

Почнеться реалізація проекту реконструкцією міського скверу і, паралельно, влаштуванням районного семінару за участі краєзнавців, істориків та представників місцевого самоврядування. На ньому визначать туристичний потенціал району й обговорять розробку міської та районної програм розвитку туризму. Запланована також методична допомога місцевих фахівців з туризму та міжнародних експертів.

Туристична агенція, прокат велосипедів, послуги готелю та екскурсоводів, харчування - все це дасть нові робочі місця, підтримає бізнес та збільшить надходження до бюджету міста. Що стосується розвитку підприємництва, то міськрада навіть обіцяє на початковому етапі встановити пільгові ставки оподаткування для місцевих «туристичних бізнесменів».

Отже, туризм на Липовеччині стане «товаром», тобто послугою, яку продаватимуть. А кожен новий товар потребує реклами. Рекламування велотуризму здійснюватиметься не лише на Вінниччині, а й у сусідніх Київській, Хмельницькій, Житомирській та Черкаській областях.

Найбільш цікавим дійством з популяризації липовецького велотуризму стане велопробіг між містами-побратимами - українським Липівцем та естонським Йихві. Його маршрут проляже через Україну, Польщу, Литву, Латвію та Естонію. Організацію велопробігу візьмуть на себе Липовецька міськрада на чолі з Миколою Майданюком та Липовецький благодійний фонд громади (його голова Микола Обара - ще один співавтор проекту), а інформаційний супровід у країнах ЄС здійснюватиме асоційований учасник проекту - Асоціація українських організацій Естонії. Під час пробігу планується, зокрема, відвідання Музею велосипеда в латвійському місті Саулкрасти.

Важливою рекламною акцією проекту «Розвиток велотуризму в Липовецькому районі» стане святкове велошоу, приурочене до Дня міста Липовець (13 вересня 2015 року).Далі буде ще чимало нелегкої праці, а на межі весни й літа 2016-го заплановано яскраве святкування в місті Липовець Всеукраїнського велодня, який відзначається в останні вихідні травня. Це буде крапка потужного євросоюзівського проекту, але лише початок нового етапу життя активної Липовецької громади, яка одним із напрямків свого розвитку обрала туризм.

Моя Вінниця
велорух велосипедисти Евросоюз Липовец Микола Майданюк Юрій Станіславський
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
46 просмотров в ноябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Криминал
Вчера, 19 ноября, около 15 часов на автодороге М-12 за нарушение правил дорожного движения патрульные остановили автомобиль Audi Q7 на чешской регистрации. Инспекторы проверили внедорожник по базе данных и установили, что он находится в международном розыске.Оказалось, что им незаконно завладели в Австрии. Кроме того, патрульные заметили признаки подделки в свидетельстве о регистрации транспортного средства. На место происшествия сразу вызвали следственно-...
Спорт
Заключительный день Кубка Украины по классическому жиму лежа стал щедрым на медали для винницких спортсменов.Среди юниоров в весовой категории до 105 кг победу одержал Лебедь Сергей с результатом 180 кг.В весовой категории до 120 кг первым стал Котощук Вячеслав и вторым Мишенко Руслан, результаты 200 и 195 кг соответственно.Среди женщин в весовой категории до 47 кг победу одержала Шкарапута Ирина с результатом 67,5 кг.В весовой категории свыше 84 кг, с рез...
Общество
Сегодня, 20 ноября, в Виннице устроили акцию протеста против законопроектов # 8487 и # 8488. Активисты ОО "Авто Евро Сила" ограничивают движение несколькими трассами области. Подобные акции протеста проводят по всей территории Украины.Активисты таким образом пытаются привлечь внимание властей к своим требованиям. Так называемые "бляхари" требуют снижения ставок налога на растаможку автомобилей с иностранной регистрации. Ранее активисты отмечали, что готовы...
Общество
В связи с ремонтом сети водоснабжения с 20 по 23 ноября будет перекрыто движение транспорта по улице Максима Шимко от дома №4 до дома №24. Поэтому две «маршрутки» выполнять объезд.Поскольку этим участком проходят автобусы №17 "Железнодорожный вокзал - Тяжилов (СТО)", маршрутные такси № 3А "1-й пер. Киевский - ул. Гонты - ул. Северная" и №17Б "Барское шоссе - ул. Луговая", они временно изменят свои маршруты. Движение будет осуществляться через ул. Чехова.
Происшествия
20 ноября вблизи с. Щетки Винницкого района столкнулись грузовик и «Daewoo» на польской регистрации. В результате аварии травмировались водитель легковушки и трое его пассажиров. На месте ДТП работают следователи.Около 10.20 на Немировской трассе столкнулись фура и легковушка. Предварительно, водитель грузовика выезжая со второстепенной дороги на главную, не предоставил преимущество в движении «Daewoo», который двигался в направлении Винницы. Водитель легк...
Политика
19 ноября начался официальный визит делегации Винничины во главе с губернатором Валерием Коровием в Торонто (Канада). В состав делегации вошли руководители основных бюджетообразующих предприятий области, объединенных в общественную организацию «Винницкий Бизнес-Клуб» и активно ищущих новые рынки сбыта своей продукции, в том числе, и в Канаде. Прямой товарооборот Винничины с Канадой в 2018-ом составил почти 2 миллиона долларов США: продукция машиностроитель...
Культура
Музыкальный коллектив "Фиолет" из г. Киева на винницкой сцене будет выступать 22 ноября! Винницкий концерт группы проходит в рамках всеукраинского тура с представлением альбома «Aurora». Кроме новой программы и свежих синглов, на концертах вы услышите все лучшие и давно известные песни Фиолет. Одна из самых романтичных и одновременно экспрессивный команд страны готовит в каждом городе тура свое неповторимое шоу, с приглашенными гостями и сюрпризами. Не про...
Общество
Винничаны стали участниками программы «Меняю жену». Анна уехала в Ирпень, а Светлана в Винницу.Удастся ли винничанке Ани наладить отношения с временным новым мужем, сможет ли она как следует присмотреть за его собаками? И как будет чувствовать себя Светлана в новой семье, где ей нужно будет позаботиться о двух детях, смотрите в видео.
Происшествия
19 ноября в 20:49 в Службу спасения "101" поступило сообщение о том, что на автодороге Бершадь-Теплик в с. Мягкоход Бершадского района в связи с ухудшением погодных условий рейсовый автобус Винница-Бершадь не смог подняться на повышение.По прибытию спасателей Государственной пожарно-спасательной части №16 выяснилось, что на автодороге находится еще два автобуса, которые не могут самостоятельно продолжить движение. Всего в транспортных средствах находилось...
Эта страница содержит контент для взрослых. Подтвердите, что Вам есть 18.