• Головна
  • Юні вінничани повернулися з Криму, де знайомилися з мистецтвом і побутом кримських татар
13:02, 14 червня 2011 р.

Юні вінничани повернулися з Криму, де знайомилися з мистецтвом і побутом кримських татар

Команда вінницьких шкільних журналістів повернулася з Криму, де проходив семінар-тренінг, присвячений проблемам депортації кримськотатарського народу «Все ще повертаючись до Криму».

Школярів навчали розбиратися у татарській мові та культурі у селищі Мангуп-Кале, що за двадцять кілометрів від Бахчисараю. На тренінгу були п’ять регіональних команд – з Вінниці, Сум, Червонограду, Перечину і Бахчисараю.

- Щодо складу команди, у нас не було сумніву, поїдуть люди, які щось знають про Європу, гарно пишуть, знають права людини та беруть участь у «Євроклубі». Вінницьку область представляли дівчата Аліса Єгерська, Анастасія Колтуновій, Юлія Фрібер та я, - каже одна з учасниць проекту Катерина Цивалюк. - Щодня нам давали різні завдання. Ми вивчали мистецтво фотографії, як правильно брати у людини інтерв’ю, права людини. Ми дізналися багато цікавого про історичні пам’ятки та про устрій меджлісу - кримськотатарського органу влади.

Усіх учасників розбили на команди, а згодом на пари і кожний мав особисте завдання. Потрібно було написати статтю чи зробити репортаж.

- Побачивши життя кримських татар на власні очі, я із впевненістю можу сказати, що Крим повинен бути незалежною республікою. Ані Росія, ані Україна не мають права підпорядковувати його собі, тому що це окрема держава, яка має свою мову, свою культуру, звичаї й традиції. Тепер я буду розгляди Крим не як місце відпочинку, а як щось значно більше, - каже Катерина Цивалюк.

Думку своєї колежанки повністю розділяє інша вінницька школярка, яка писала репортаж про кримськотатарську мову.

- Моє знайомство з кримськими татарами відбулося на цьогорічному святі землеробства - Хидирлез. Вони були щасливі зібратися усім разом, зустріти давніх друзів, яких не бачили з часів депортації та поспілкуватися рідною мовою, адже навіть на Кримському півострові їм не завжди вдається знайти одномовця, - розповідає учениця школи-ліцею №7 Анастасія Колтунова. - Не у всіх кримських татар була змога вивчати свою мову змалечку. Хоча зрозуміло, що тепер цю мову не пригноблюють, але умов для розвитку недостатньо - мало кримськотатарських шкіл та засобів масової інформації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...