• Головна
  • У Вінниці з’явився новий вид транспорту на двох колесах
11:08, 23 червня 2011 р.

У Вінниці з’явився новий вид транспорту на двох колесах

Два різновиди скутера сегвею – двоколісного транспорту, що працює від електродвигунів, їздять Вінницею. Їх здають на прокат та радять вінничанам замість громадського транспорту, автомобілів та велосипедів.

- Заряду акумулятора вистачає майже на сорок кілометрів. Максимальна швидкість 20 кілометрів за годину, вага близько сорока кілограмів. Він заряджається від розетки та потребує енергії стільки ж, як мобільний телефон. Єдине в чому його мінус – велика вартість, близько 9 тисяч доларів, у зв’язку з тим, що транспортний засіб необхідно доставити з США та розмитнити, - каже власник сегвею Олександр Гладков.

Цей вид транспорту прирівнюється до велосипеду та не потребує наявності водійського посвідчення. Два колеса скутера розташовані паралельно один одному. Сегвей автоматично балансується при зміні положення корпуса їздця. Кожне колесо сегвея приводиться в рух своїм електродвигуном, що реагує на зміни рівноваги машини. Прі нахилі їздця вперед сегвей починає котитися вперед, і чим більше нахил, тим швидше. При відхиленні корпуса назад, він уповільнює рух, зупиняється або котиться заднім ходом. Одна з моделей сегвею зручна для поїздок міськими вулицями, інша -вважається позашляховиком, яка долає польові дороги. Вінничан навчають їздити на сегвеях безкоштовно, а от ціна за хвилину прокату недешева – 5 гривень.

- Люди трохи бояться, не звикли до такого, як можна стояти на двох колесах і не падати, але навчитись управляти ним можна за кілька хвилин. Дозволяємо їздити дітям від шести років. Я вважаю, що це транспорт майбутнього, - говорить Олександр Гладков.

Довідка

На розробку сегвея, представленого публіці в 2001 році, винахідник Дін Кеймен витратив близько десяти років. Сьогодні в США сегвеї використовують патрульні поліцейські, поштові працівники, гравці в гольф та багато інших. Оператори використовують сегвеі для швидкого пересування по знімальному майданчику без тряски. Концепція «міста без автомобілів» популярна серед деяких інтелектуалів у США, які бачать автомобіль як пристрій, шкідливий для природи і суспільства в цілому. Однак досить висока вартість пристрою, порівнянна з ціною дешевого автомобіля, призвела до поступового спаду інтересу до пристрою. У Росії сегвей використовується поліцією в Набережних Човнах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...