Проти Вінницької мерії порушать кримінальну справу за вирубування горіхів?

У липні цього року у Вінниці було вирубано 53 дерева з пам’ятки природи місцевого значення «Алея горіха Зібольда». Чиновники Вінницької міськради стверджують, що дерева всихали і тому їх вирішили знести.

Натомість Мінприроди України та Департамент екології та природних ресурсів Вінницької ОДА підтвердили, що вирубка була здійснена незаконно. Про це повідомляє сайт «Конфлікти і закони» з посиланням на прес-службу Національного екологічного центру України.

– Вирубка дерев, які віднесені до природно-заповідного фонду, не може відбуватись так, як із звичайними деревами. В разі втрати об’єктом природно-заповідного фонду початкової цінності, має бути розроблене відповідне наукове обґрунтування, яке, в свою чергу, має бути погоджене в Мінприроди України. Відповідна процедура передбачена у ст.54 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», – коментують ситуацію у столичному офісі МБО «Екологія-Право-Людина».

Відповіді, отримані Національним екологічним центром України, вказують на те, що вирубка заповідної алеї відбулась незаконно і має всі ознаки порушень, передбачених ст.252 ККУ. Так, листом №1677\08-01-09 від 13.08.2014 року Департамент екології та природних ресурсів Вінницької ОДА повідомив нас, що ним не видавалось погодження на вирубку алеї. Аналогічно, листом № 9-01\817-14 від 19.08.2014 року, Департамент заповідної справи Міністерства екології та природних ресурсів повідомив, що таке погодження не видавало і Мінприроди.

У зв’язку із цим, громадські організації звернулись до Генеральної прокуратури України з проханням порушити кримінальну справу за ст. 252 ККУ по факту самовільного вирубування 53 дерев з пам’ятки природи місцевого значення «Алея горіха Зібольда».

Нагадаємо, раніше народний депутат України Олександр Бригинець звинуватив міську владу Вінниці у беззаконні. Про це він писав у своїй статті під назвою «Вінницька міська влада без Гройсмана відбилася від рук?». У ній Бригинець робить певні висновки, виходячи зі скарг вінничан щодо знищення комунальниками міста природоохоронного об'єкта, пам’ятки природи місцевого значення «Алеї горіха Зібольда».

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов