• Головна
  • Самобуди вінничанам покищо реєструватимуть безкоштовно
17:20, 25 червня 2011 р.

Самобуди вінничанам покищо реєструватимуть безкоштовно

Уряд планує розтягнути до 2013 року процес легалізації індивідуальних житлових будинків, побудованих до закінчення 2009 року. Зареєструвати будинок можна буде безкоштовно на основі заяви та документа, що підтверджує право власності на землю. Зараз платежі за введення житла в експлуатацію, включаючи неофіційні, досягають 6 тис. гривень. Учасники ринку побоюються, що зміна правил не убезпечить власників житла від корупції з боку місцевої влади і може погіршити якість будівництва.

У Держкомпідприємництві погодили проект наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства, за яким пропонується безкоштовно приймати в експлуатацію індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) споруди, прибудови до них, а також громадські будівлі 1 і 2 категорій складності, які були незаконно побудовані до 31 грудня 2009 року.

Такий дозвіл дає закон «Про регулювання містобудівної діяльності». Порядку 31 тис. територіальних відділень Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) зможуть вводити будівлі в експлуатацію до 30 січня 2013 року. «Органи ДАБІ будуть зобов'язані зареєструвати об'єкт на основі декларації про готовність до експлуатації та документів, що підтверджують право власності громадянина на землю, - зазначив уповноважений Кабміну з питань дерегуляції господарської діяльності Михайло Бродський .- Ми поки не підраховували, скільки коштів вдасться заощадити, але зараз ввести будинок в експлуатацію коштує близько тисячі гривень».

До 31 грудня 2010 року працювали за спрощеною процедурою було зареєстровано 24 тис. індивідуальних житлових об'єктів загальною площею 1,5 млн. кв. м. Згідно з постановою Кабміну № 1035, всі приватні будинки (площею до 350 кв. м, плюс господарські споруди - до 150 кв. м), побудовані в 1992-2008 роках без дозволу на виконання будівельних робіт та проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж , вводили в експлуатацію органи ДАБІ на підставі заяв громадян.

З 1 січня 2012 року за неузаконені, самовільно зведені до кінця 2008 року об'єкти громадяни заплатять штраф у розмірі 50% вартості споруди.

Джерело в Мінрегіонбуді повідомив, що реєстрація двоповерхового будинку обходилася в 5-6 тис. гривень: «Довідки в БТІ та сертифікати на відповідність держстандартам коштують 1-1,5 тис. гривень. Крім цього, від громадян, які самовільно звели будинок, місцеві влада вимагає сплати штраф за несвоєчасну реєстрацію будівлі - до 5% від вартості будівлі. Тепер місцеві бюджети цих коштів позбудуться».

Учасники ринку вважають, що ініціатива потребує доопрацювання. «Будинки небезпечно здавати в експлуатацію без проходження експертиз з безпеки. Якщо будинок, побудований з порушенням норм, зареєструють і здадуть в оренду, можуть постраждати люди. Тому механізми контролю виключати не можна», - зазначив член Союзу фахівців з нерухомості України Всеволод Жоголєв.

«Ця ініціатива не виключає корупційної складової. Все одно в населених пунктах та сільській місцевості виконкоми будуть вимагати оплату за введення будинків в експлуатацію і навмисно затягувати процес у випадку, якщо громадянин відмовляється їм платити», - припускає генеральний директор Astrum Real Estate Ігор Черній.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...