Держава компенсовуватиме громадянам частину вартості електрокотла, - А. Білоусов

В країні триває робота з провадження заходів, спрямованих на зменшення об’єму споживання газу. 50 млн. грн. Уряд виділив на відшкодування тіла кредиту отриманого в уповноваженого банку (Ощадбанк) на закупівлю електротеплогенеруючих установок або твердопаливних котлів для фізичних осіб та власників приватних домоволодінь. Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Андрій Білоусов в ефірі радіо «Ера».

За його словами, проект постанови Кабінету Міністрів, який визначить порядок такого відшкодування, вже розроблено і найближчим часом його розгляне Уряд.

Андрій Білоусов пояснив, що проектом передбачено наступну схему: фізична особа отримує кредит в Ощадбанку, який, в свою чергу, формує реєстр позичальників та подає до Держенергоефективності. А вже Держенергоефективності адресно відшкодовуватиме позичальнику до 20% тіла кредиту, але не більше 5 тис. грн.

«Виділені Урядом 50 млн. гривень дадуть змогу залучити 200 млн. гривень населеня і, за розрахунками фахівців, 36 тисяч домогосподарств зможуть перейти на електроопалення, скориставшись цією можливістю. Але з кожним роком ця цифра буде збільшуватися», - сказав Андрій Білоусов.

Він також поінформував, що підготовлено ще один проект урядової постанови, яка передбачає безкоштовне підключення споживачів електричної енергії для цілей переведення на електроопалення замість використання газових котлів. Паралельно енергопостачальні компанії прокладатимуть необхідні потужності електрокабелів та модернізуватимуть трансформаторні підстанції за рахунок своїх інвестиційних фондів, передбачених на модернізацію.

«Ми розуміємо, що окрім підключення самого електрокотла, необхідно провести комплекс заходів, які дадуть можливість безперебійно працювати мережам, трансформаторним підстанціям. Так, вже завтра весь приватний сектор не перейде на електрокотли, бо в нас електросистеми не готові. Процес буде проходити поступово і встановлення електрокотлів проходитиме паралельно, як планується, із заміною електротехнічного обладнання на більш потужніше», - пояснив Андрій Білоусов.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов