• Головна
  • Більшість українців довіряють Порошенку і хотіли б миру на Донбасі
14:23, 17 вересня 2014 р.

Більшість українців довіряють Порошенку і хотіли б миру на Донбасі

За підсумками 100 днів президентства Петро Порошенко залишається лідером довіри серед українців: повністю чи частково йому довіряють 62,9%. Про це свідчать дані опитування СОЦИС, яке, проте, було проведене до ухвалення президентських законів про спецстатус для Донбасу. Другим за цим показником виявився прем'єр Арсеній Яценюк (53,9%), третім – Анатолій Гриценко (48,8%), далі – Олег Ляшко (45,1%) та Віталій Кличко (44%).

Вся інфографіка: СОЦИС   В цілому, дії Президента повністю або, в основному, позитивно оцінювали 45,5% українців. Повністю, або в цілому негативно – 25,8%, 23,5% ставилися до його дій нейтрально.

61,8% опитаних вважають, що Порошенко тією чи іншою мірою справляється з обов’язками верховного головнокомандуючого. 26,6% вважають, що не справляється, а 11,5% не змогли оцінити цей напрямок в роботі президента. Найбільшою мірою люди підтримують такі кроки та ініціативи Президента як підвищення міжнародного авторитету України (85,3%), проведення заходів на підтримку армії та підвищення обороноздатності (79,1%), рішення про розпуск та дострокові вибори Верховної Ради (78,7%). Проведенням переговорів з Путіним заради досягнення миру та припинення війни повністю чи скоріше підтримують – 77,7%.

 Щодо основних очікувань від Порошенка, то українці хотіливирішення проблеми Донбасу мирним шляхом – 49%, забезпечення територіально цілісності – 38,5%, підвищення зарплат та пенсій – 36,6%, стримування зростання цін – 33,7%, скорочення безробіття – 33%. Вирішення проблеми Донбасу силовим шляхом очікували 10,2%респондентів.

В даному питанні респондент міг обрати декілька варіантів відповіді. Тому загальна сума відповідей значно перевищує 100%. Дослідження було проведене по всій території України (за виключенням АР Крим та частини Донбасу, де ведуться військові дії) 5 – 10 вересня 2014 року. Опитування проводилось методом особистого інтерв’ю за місцем проживання респондентів. Загалом було опитано 2800 респондентів у віці від 18 років і старше.


Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...