• Головна
  • Маліновська, Воловодюк та Свитко водять на сесію ряжених «айдарівців»?
10:43, 23 вересня 2014 р.

Маліновська, Воловодюк та Свитко водять на сесію ряжених «айдарівців»?

У липні на сесію Вінницької обласної ради завітав чоловік у камуфляжі і представившись начальником штаба батальйону «Айдар», виголосив полум’яну промову з сесійної трибуни.

Суть промови зводилася до одного: або депутати будуть приймати рішення, які потрібні голові Вінницької обласної ради Сергієві Свитку та людям з його оточення, або «Ми повернемось і з вас всіх запитаємо», саме під такими заголовками і фото «ряженого» вийшла більшість місцевих ЗМІ навіть на перших шпальтах.

Привели тоді «військового» на сесію громадські активісти Ольга Маліновська, Таїса Гайда і Володимир Воловодюк. Саме тоді мало вирішитися питання про скорочення одного із заступників голови облради – Наталії Солейко та тривало перепризначення головних лікарів медичних установ області.

Чоловік у камуфляжі з трибуни вимагав від депутатів «вірних» рішень. Він тоді назвався полковником Валерієм Мельником. Сказав – що був поранений і перебуває в госпіталі.

Про цей виступ детально писали вінницькі ЗМІ.

Маліновська, Воловодюк та Свитко водять на сесію ряжених «айдарівців»?, фото-1

«Розповів про страшні поранення та смерті вояків, про те, як наші бійці, фактично, опинилися в облозі на кордоні з Росією і не можуть дочекатися допомоги, про посилки, які не завжди доходять до адресатів, про брак захисних засобів та елементарних побутових речей…

«Айдаровець» в сесійному залі спостерігав, як голосують депутати, як підтримують своїми рішеннями бійців.

Валерій Мельник упевнений, що нині має бути «все для фронту – все для перемоги», а тому виступив дуже емоційно:

- Скінчиться війна, і я хочу втретє прийти в цей зал і побачити вас. Знайте, що війна нічого не згладжує, нічого не буде забуто. Нікого не хочу лякати, але запам’ятайте - прийдемо, з усіх спитаємо! - сказав «айдарівець», - писали про це вінницькі сайти та газети.

Ніби зваживши на слова Мельника, депутати не піднімали тоді галасу навколо «люстрації» головних лікарів, а у питанні скорочення штату апарату ради і звільнення Солейко доручили розібратися самому Свитку.

Але тоді виникла у громадськості й перша підозра: звідкіля людина, «що тільки з АТО» так детально проінформована про справи на Вінниччині, про процес «люстрації» головних лікарів, про скандал із Солейко? Явно чоловіка хтось старанно підготував до виголошення промови.

Далі – більше!

У соціальних мережах почала з’являтися інформація про те, що цей чоловік ніякий не начальник штабу. Та й не полковник. Цього чолов’ягу вигнали з «Айдару»! За те, що любив напитися, і п’яним любив «строїти» бійців. Обшукував і усіляко принижував бійців. І робив це в нічний час. Тоді «айдарівці» влаштували «вояці» темну, наваляли по шиї і вигнали з «вовчим білетом» з батальйону.

Але «бойовий» характер Мельника став у пригоді Свитку і вище перерахованим активістам.

Коли історія з аферою про «айдарівця» з’ясувалася, то Таїса Гайда зізналася в тому, що «айдарівець» був підставним газеті «Вінницькі реалії».

«Недавно на сессии облсовета выступал мужчина, который представился «начальником штаба батальона «Айдар». Как выяснилось, он оказался аферистом. Из «Айдара» его выгнали… Но Вы его представили депутатам. Периодически в Винницу приезжают люди в форме. Кто-то изначально проверяет, являются ли они теми, за кого себя выдают?

- Я этого человека – «айдаровца» — помню. Он – винничанин, и даже входил в штаб Майдана. Встретились мы на сессии. Человек рассказал, что после ранения лежал в госпитале… А дальше – это мой прокол. Признаю… У меня нет непосредственной связи со многими подразделениями, в том числе «Айдаром». Обычно о потребностях батальона я узнаю через нашего винницкого волонтера Вадима Шкильняка. Позже Вадим мне рассказал, что этого «начальника штаба» по-плохому выгнали. Я опекаюсь 9-м батальоном, 95 аэромобильной бригадой, батальоном «Крым». С ними контакт налажен».

Тобто, з цього фрагмента інтерв’ю випливає, що зустріч з «айдарівцем» була випадковою. І активісти не знали, що він за птиця. Нехай так!

Але це підтверджує те, що вони намагалися через підставного чолов’ягу вплинути на рішення сесії. А як це робилося, які інструкції давали Свитко і активісти «ряженому», вони мабуть розкажуть у наступних інтерв’ю.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...