• Головна
  • Хто у Вінниці викидає гроші на політичну рекламу в складний для країни час
14:09, 26 вересня 2014 р.

Хто у Вінниці викидає гроші на політичну рекламу в складний для країни час

Позачергові вибори до Верховної Ради відбудуться лише за місяць, але у Вінниці передвиборну агітацію вже розгорнуто на повну силу. Незважаючи на неоголошену війну з Росією політичні сили не цураються "вішати" власну рекламу по всьому місту.

Ми вирішили дізнатися - кому найбільше кортить потрапити до нового Парламенту та підрахували кількість білбордів та сітілайтів, що розмістили різні партії у Вінниці. Проїхались вулицями Вінниці та подивилися. Попередньо обрали маршрут: Хмельницьке шосе, вулиця Келецька, ринок “Урожай”, Скалецького, Свердлова, проспект Коцюбинського, Київська, Першотравнева, знову Хмельницьке шосе, проспект Юності та вулиця Воїнів-Інтернаціоналістів.

Хто у Вінниці викидає гроші на політичну рекламу в складний для країни час, фото-1

Усього вдалося зафіксувати близько 54 білборда, 19 сітілайтів та 3 передвиборчі намети. Але про все по порядку. Пропонуємо огляд за кількістю зовнішньої реклами на вулицях.

1 місце

Хто у Вінниці викидає гроші на політичну рекламу в складний для країни час, фото-2
Хто у Вінниці викидає гроші на політичну рекламу в складний для країни час, фото-3

Перше місце за кількістю агітації по місту посіла ВО “Батьківщина”. За час подорожі ми нарахували близько 29 білбордів та 15 сітілайтів. Біло-червоні агітки з написом “Україна переможе” зустрічалися у різних частинах Вінниці. На деяких ділянках вони розміщувалися фактично “через один”.

Часто можна зустріти ще стару агітацію “Батьківщини” із закликами про люстрацію.

Хто у Вінниці викидає гроші на політичну рекламу в складний для країни час, фото-4
Хто у Вінниці викидає гроші на політичну рекламу в складний для країни час, фото-5

2 місце

Хто у Вінниці викидає гроші на політичну рекламу в складний для країни час, фото-6

На другому місці опинився “опальний” Опозиційний блок, що є однією з “реінкарнацій” партії Регіонів. Очолює політсилу екс-віце-прем'єр Юрій Бойко. До першої десятки увійшли: У першій десятці-глава Фонду "Українська перспектива" Олександр Вілкул, екс-голова Харківської обласної державної адміністрації Михайло Добкін, президент Всеукраїнського єврейського конгресу, глава партії ВО "Центр" Вадим Рабинович, голова виконкому Партії розвитку України Сергій Ларін, екс-гендиректор "Азовсталі" Олексій Білий, народний депутат Нестор Шуфрич, лідер партії "Україна - Вперед!" Наталя Королевська, голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Тетяна Бахтєєва, перший замглави національного комітету Партії розвитку України Микола Скорик.

Хто у Вінниці викидає гроші на політичну рекламу в складний для країни час, фото-7

У Вінниці розміщено близько 14 білбордів та 4 сітілайта цієї політичної сили. Варто сказати, що виконані вони у звичній для "Партії Регіонів" біло-синій кольоровій гаммі.

3 місце

Хто у Вінниці викидає гроші на політичну рекламу в складний для країни час, фото-8

Третє місце з результатом у 6 білбордів займає Ліберальна партія України. Її агітація обіцяє виборцям зарплату в 25 гривень за годину, а також рясніє написами “Лібералізм - шлях миру та єдності”. На офіційному сайті партії (http://www.lpu.org.ua/) зазначено, що створена вона ще у 1991 році, але публікації на порталі з’являються лише з 14 липня. З інших джерел дізнаємося, що заснування ЛПУ відбулося у Донецьку. Головою осередку у Вінницькі області є Любарець Ганна Андріївна, за сумісництвом генеральний директор ТОВ "Антарес ЛТД".

Зазначимо, що нами зафіксовані випадки, коли на одному і тому ж скролі по черзі відображаються всі перераховані вище політичні сили.

Хто у Вінниці викидає гроші на політичну рекламу в складний для країни час, фото-9
Хто у Вінниці викидає гроші на політичну рекламу в складний для країни час, фото-10
Хто у Вінниці викидає гроші на політичну рекламу в складний для країни час, фото-11

4 місце

Хто у Вінниці викидає гроші на політичну рекламу в складний для країни час, фото-12

На четвертому місці жовті “борди” з агітацією партії “Сильна Україна” на яких красується незмінний лідер партії Сергій Тігіпко. Політреклама “Сили” з’явилася на вінницьких бордах однією з перших. Усього ми нарахували 6 білбордів у різних частинах Вінниці.

5 місце

Хто у Вінниці викидає гроші на політичну рекламу в складний для країни час, фото-13

На п’ятому місці опинилася партія "Народний фронт" Олександра Турчинова та Арсенія Яценюка. Нам вдалося зафіксувати три їхніх банера.

Цікаво, що одну рекламну площину “Народний Фронт” мирно ділить разом із “Опозиційним блоком”.

Хто у Вінниці викидає гроші на політичну рекламу в складний для країни час, фото-14

6 місце

Хто у Вінниці викидає гроші на політичну рекламу в складний для країни час, фото-15

На шосте місце потрапив блок “Лівих сил України”. Два їхніх білборди непримітно висять біля кінцевої тролейбусної зупинки на “Вишенці”. Ще один - поблизу муніципального ринку. “Блок лівих сил України” - молода українська лівоцентристська партія для людей, які поділяють принципи соціальної справедливості” - йдеться на офіційному сайті блоку. Зареєстрована партія 18 серпня 2014 року.

7 місце

Хто у Вінниці викидає гроші на політичну рекламу в складний для країни час, фото-16

На сьомому місці опинилася партія Анатолія Гриценка “Громадська Опора”. Нам вдалося зафіксувати лише 2 білборда. Зазначений на борді тираж - 250 екземплярів. Також, перед ринком “Урожай” розмістилася передвиборчий агітаційний намет.

Інші

ВО “Свобода”

Хто у Вінниці викидає гроші на політичну рекламу в складний для країни час, фото-17

По місту, також, висять старі білборди “Свободи”, що залишилися ще після Дня Незалежності. Можливо це пов’язано з тим, що по-вінницьким мажоритарним округам свободівці не висували власних кандидатів, тому активної передвиборчої кампанії і не ведуть. Хоча біля Центрального ринку та перехрестя вулиць Юності та Келецької агітпалатки діють.

ВО “Заступ”

Хто у Вінниці викидає гроші на політичну рекламу в складний для країни час, фото-18

По вулиці Воїнів-Інтернаціоналістів розміщенно білборд Всеукраїнське об’єднання «ЗАСТУП». У Вінниці ми більше не побачили подібних, хоча в тиражі зазначено кількість у 200 штук.

Всеукраїнське об’єднання «ЗАСТУП» (ЗА Соціальну Трудову Українську Перспективу) було створено для привернення суспільної уваги до проблем відродження аграрного сектора економіки України, розвитку сільських територій, відновлення інфраструктури села та забезпечення жителів України якісними продуктами за доступними цінами.

Зазначимо, що у Вінницькій міській раді заздалегідь визначили місця, де політичні партії можуть розміщувати свою агітацію. На жаль, в реальності "рекомендацій" мало хто дотримується.

"Виконавчий комітет міської ради своїм рішенням від 28.08.2014 р. № 1904 визначив перелік, визначених для розміщення матеріалів передвиборчої агітації під час проведення позачергових виборів народних депутатів України 26 жовтня 2014 року". Про це йдеться на офіційному сайті ВМР.

Лівобережжя

1. Площа Героїв Сталінграду (біля головпоштамту)

2. Площа Перемоги (Будинок офіцерів ВПС ЗСУ)

3. Вулиця Київська (зупинка тролейбусу «Меморіал Визволення»)

4. Вулиця Ватутіна (зупинка тролейбусу «Східний вокзал»)

5. Муніципальний ринок (зупинка трамваю)

6. Перехрестя вулиць Данила Нечая і Щорса

7. Вулиця Маяковського (зупинка автобуса «МКЛ № 3»)

8. Вулиця Блюхера (зупинка автобуса «вулиця Блюхера»)

Правобережжя

9. Площа Гагаріна (біля входу в ЦПКіВ ім. Горького)

10. Перехрестя вулиці Келецької та проспекту Юності

11. Площа біля ринку «Урожай»

12. Хмельницьке шосе (зупинка трамваю «Студентська»)

13. Вулиця Свердлова (зупинка тролейбусу «Військово - медичний центр ВПС України»)

14. Перехрестя вулиць генерала Арабея та Хмельницьке шосе.

Приблизні ціни на зовнішню рекламу в даний момент у Вінниці такі:

Білборд: 950 грн/міс.

Скрол: 3000 грн/міс.

Сітлайт: 2450 грн/міс.

Ми зафіксували близько 54 білбордів-скролів та 19 сітілайтів. Вирахувати загальну суму, яку витрачають політсили щомісячно на зовнішню рекламу, не важко. Зауважте, і це в той час коли в країні триває неоголошена війна з Росією, наших віськових споряджають волонтери-добровольці, а біженцям, як із Криму так і з Донбасу, часто навіть немає, де жити, про інші речі не варто й говорити. Додає оптимізму лише одне - право вибору залишилося за звичайними людьми і їм вирішувати, які політики мають прийти до влади.

Зрозуміло, що ми не змогли побачити усіх “агіток”, але загальну картину у Вінниці все ж вдалося показати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...