• Головна
  • Чому вінничанам приходять повістки, якщо мобілізація завершилася
10:15, 1 жовтня 2014 р.

Чому вінничанам приходять повістки, якщо мобілізація завершилася

Третя черга часткової мобілізації щойно завершилася - на початку вересня сплило 45 визначених для збору мобілізаційних ресурсів діб. Чому тоді знов викликають у військкомати?

- Думаю, що це для того, щоб провести ротацію військ в зоні Антитерористичної операції, - каже дружина військовозобов’язаного, якого минулого тижня викликали у військкомат. – Звідти ж військові постійно повертаються. Треба їх кимось замінити.

Причина виклику, як каже офіцер обласного військкомату підполковник Олексій Островий, чітко вказана у повістці - для проходження медичної комісії. Це означає, що людину на навчання не заберуть, а тільки перевірять на придатність до служби.

- Зараз проводиться планове переосвідчення кожного військовозобов’язаного для визначення його ступеню придатності до служби, - каже Олексій Островий. - У зв’язку з подіями, які зараз проходять у державі, всі чоловіки повинні пройти медичний огляд заново, для уточнення військово-облікових даних. Ніхто нікого в армію не забирає. Ми поновлюємо дані про мобілізаційні ресурси, щоб потім не говорили, що військкомати гребуть усіх підряд, а щоб були чіткі дані про людину і її придатність до військової служби.

Іншими словами – серед потенційних вояків проводять перепис. Уточнюють їхні адреси, номери телефонів і поновлюють дані про стан здоров’я. Як інакше дізнатися, чи можна людину призвати у разі потреби чи ні, як не на комісії у військкоматі.

Резервісти, як нагадує Олексій Островий, зобов’язані повідомляти свій військкомат про серйозні хвороби чи, скажімо, отриману з якихось причин інвалідність. Але цього не робить майже ніхто. Тож дізнаються в комісаріаті про втрачений мобілізаційний ресурс тільки тоді, коли доводиться його викликати.

І щоб не повторився досвід попередніх мобілізацій з принесеними непридатним до служби чоловікам повістками, прийняли рішення обновити старі дані обліку. Чи не означає це, що варто найближчим часом чекати ще однієї мобілізації?

- Ви ж розумієте, що Указ Президента повинна затвердити Верховна Рада. А вона у нас зараз розпущена, - пояснив Олексій Островий неможливість проведення мобілізації найближчим часом.

А Петро Порошенко днями видав інший указ – не про мобілізацію, а про відправлення на службу в зону АТО військових комісарів. На президентському сайті оприлюднили доручення міністру оборони Валерію Гелетею замінити військових комісарів на їхніх посадах військовослужбовцями - учасниками АТО, "які зазнали поранення, іншого ушкодження здоров'я та визнані військово-лікарськими комісіями придатними за станом здоров'я для проходження військової служби".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...