• Головна
  • Професор ДонНу: університет у Вінниці – це результат протестної діяльності студентів і викладачів
13:30, 10 жовтня 2014 р.

Професор ДонНу: університет у Вінниці – це результат протестної діяльності студентів і викладачів

Професор політичних наук ДонНу Тетяна Нагорняк каже, що Донецький національний університет у Вінниці – це результат протестної діяльності студентів і викладачів «Врятуй ДоннУ!», ректора та міністерства – усієї системи освіти й науки України.

 Викладач додає - зміна прописки ДонНУ матиме позитивні наслідки для студентів і викладачів Вінниці. Але разом з тим, за її словами, це і випробування і для міста та людей.

Один з кращих

- Знаєте, Вінниця сьогодні гудить донецькими байками, ринок нерухомості реагує на нові обличчя, виші міста переконують себе, що вони свої й значить кращі. І не до чого тут фаховість професорсько-викладацького колективу, результати науково-дослідницької діяльності, затребувальність студентів й аспірантів, активна міжнародна співпраця, провідні місця у всеукраїнських і світових рейтингах Донецького національного університету, головне, що чужі приїхали та ще й «донецькі», - каже професор. - Донбас покинули першими ті, хто будував там свій бізнес, потім – молодь у пошуках перспектив і можливостей, останньою виїжджає інтелігенція. Напрямки міграції різні. В основному – Київ, Одеса, Харків, Дніпропетровськ – міста-мільйонники, центри агломерацій. Куди їде інтелектуальна еліта? Ужгород, Львів, Вінниця. Донецьк прийняв випробування. Залишилися ті, хто може собі дозволити працювати в невизначеній території та хто не має можливості (фінансової та фізичної) залишити місто.

Донецький національний університет змінив юридичну адресу. Наступний тиждень – час ухвалення Урядом правових рішень міністерства освіти та науки, зустріч з представниками державної влади в Вінниці, ліквідація 3-х місячної фінансової заборгованості Держказначейством та перші кроки відтворення інфраструктури ДонНУ.

- Донецький національний університет у Вінниці – це результат протестної діяльності студентів і викладачів «Врятуй ДоннУ!», ректора та міністерства – усієї системи освіти й науки України, яка не може існувати на неукраїнських територіях. Наука, освіта, розум, справжня еліта та дослідники поза кордонами та політичними іграми. Це ті, хто славить Україну далеко за її межами, - вважає Тетяна Нагорняк.

Вінницю обрали свідомо

Вибір на користь Вінниці, за словами викладача, зроблений свідомо.

-  Вінниця – європейське місто. Її обрано свідомо, - каже вона. - Були й інші пропозиції МОНУ. Вінниця – це той, осередок української європейськості, який отримає з переїздом ДонНУ декілька речей: нові інвестиції в інфраструктуру міста за домовленостями з місцевою владою, нові робочі місця для вінничан у кампусах ДонНУ, іміджевий чинник розвитку міста – перший класичний університет, якого немає в Вінниці, на десяти основних факультетах якого здійснюється фахова підготовка спеціалістів природничого, гуманітарного, економічного та юридичного профілів на рівні бакалавра, спеціаліста, магістра за більш ніж 50 напрямами та спеціальностями. Багато спеціальностей, які пропонує ДонНУ, не мають відповідників у вищих навчальних закладах Вінниччини. Серед них – міжнародний бізнес та міжнародні відносини, політологія та медіа комунікації, правознавсьво. Уже сьогодні очевидно, що зміна прописки ДонНУ матиме позитивні наслідки для студентів і викладачів Вінниці. По-перше, відомо, що навчання в авторитетному виші України на контрактній основі не можна назвати доступним кожному. Проте керівництво закладу готове адаптувати ціни до вінницького освітнього ринку. По-друге, Донецький національний університет, пристосовуючись до нових умов, відкритий до співпраці та має можливість забезпечити небайдужих освітян робочими місцями, оскільки запрошує до викладацької діяльності науковців і викладачів з інших навчальних закладів України. Формування Відкритого Університету в Вінниці з залучення кращих професорів та практиків Європи, США та Росії – вектор діяльності ДонНУ, який вже розпочато. За свою 77-річну історію ДонНУ налагодив активну міжнародну співпрацю з багатьма навчальними закладами та установами світу. За роки діяльності було реалізовано різноманітні програми партнерства, студентського обміну, спільні проекти досліджень та наукові конференції. Усе це дозволяє вишу брати активну участь у глобальному науковому розвитку та обміну інформацією, а напрацьовані контактами стануть потужним важелем у повноцінному функціонуванні європейської Вінниці.

Випробовування

- Не існує ідеальних процесів та досконалих рішень, – каже професор. -  Поява наукової еліти та студентства ДоннУ в Вінниці – це випробування для міста, людей та конкуренція. Як ми пройдемо це випробування залежить від обох сторін. Воювати не варто, коли дають знання, гроші та пропозиції. Компроміс та співпраця зробить загальну справу виграшною.

Проект щодо передислокації вишу, на думку ректора ДонНУ Романа Гринюка, важливий для України. Показово, що ним зацікавився Президент України Петро Порошенко, віце-премьєр В.Гройсман, міністр освіти С.Квіт, широкий депутатський корпус та асоціація випускників ДонНУ, серед яких публічні та поважні люди України.

Попереду ще багато випробовувань, чимало запитань, що вимагають виважених рішень. Безперечно, вони будуть, адже від них у найближчому майбутньому залежатиме доля не лише тих, хто безпосередньо пов’язаний із донецьким університетом та мешканцями Вінниці, а й тих, хто стоїть на позиції професійної гідності та патріотизму, хто будує самодостатню Україну, - підсумовує вона.

Нагадаємо, 10 вересня озброєні представники ДНР прийшли до будівлі Донецького національного університету, зайняли кабінет ректора Романа Гринюка, вилучили документи і опечатали бухгалтерію. Пізніше в ДНР оголосили, що виш більше не підпорядковується Україні.

Рішення про перенесення ДонНУ, з Донецьку у Вінницю прийняте наприкінці вересня. Виш має розпочати навчальний рік на базі адмінбудівлі заводу Кристал третього листопада.

Раніше передбачалося, що реєстрація студентів триватиме до першого жовтня, проте пізніше, за проханям студентів,через проблеми зв'язком, електроенергією та інтернетом, термін подовжили до 15 жовтня. Крім того, тільки завтра, 11 жовтня, має бути наказ про зарахування заочників бюджетної форми навчання, а протягом наступних трьох днів - заочників контрактної форми. До цього вони не мають змогу реєструватися на сайті як студенти.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...