Професор ДонНу: університет у Вінниці – це результат протестної діяльності студентів і викладачів

Професор політичних наук ДонНу Тетяна Нагорняк каже, що Донецький національний університет у Вінниці – це результат протестної діяльності студентів і викладачів «Врятуй ДоннУ!», ректора та міністерства – усієї системи освіти й науки України.

 Викладач додає - зміна прописки ДонНУ матиме позитивні наслідки для студентів і викладачів Вінниці. Але разом з тим, за її словами, це і випробування і для міста та людей.

Один з кращих

- Знаєте, Вінниця сьогодні гудить донецькими байками, ринок нерухомості реагує на нові обличчя, виші міста переконують себе, що вони свої й значить кращі. І не до чого тут фаховість професорсько-викладацького колективу, результати науково-дослідницької діяльності, затребувальність студентів й аспірантів, активна міжнародна співпраця, провідні місця у всеукраїнських і світових рейтингах Донецького національного університету, головне, що чужі приїхали та ще й «донецькі», - каже професор. - Донбас покинули першими ті, хто будував там свій бізнес, потім – молодь у пошуках перспектив і можливостей, останньою виїжджає інтелігенція. Напрямки міграції різні. В основному – Київ, Одеса, Харків, Дніпропетровськ – міста-мільйонники, центри агломерацій. Куди їде інтелектуальна еліта? Ужгород, Львів, Вінниця. Донецьк прийняв випробування. Залишилися ті, хто може собі дозволити працювати в невизначеній території та хто не має можливості (фінансової та фізичної) залишити місто.

Донецький національний університет змінив юридичну адресу. Наступний тиждень – час ухвалення Урядом правових рішень міністерства освіти та науки, зустріч з представниками державної влади в Вінниці, ліквідація 3-х місячної фінансової заборгованості Держказначейством та перші кроки відтворення інфраструктури ДонНУ.

- Донецький національний університет у Вінниці – це результат протестної діяльності студентів і викладачів «Врятуй ДоннУ!», ректора та міністерства – усієї системи освіти й науки України, яка не може існувати на неукраїнських територіях. Наука, освіта, розум, справжня еліта та дослідники поза кордонами та політичними іграми. Це ті, хто славить Україну далеко за її межами, - вважає Тетяна Нагорняк.

Вінницю обрали свідомо

Вибір на користь Вінниці, за словами викладача, зроблений свідомо.

-  Вінниця – європейське місто. Її обрано свідомо, - каже вона. - Були й інші пропозиції МОНУ. Вінниця – це той, осередок української європейськості, який отримає з переїздом ДонНУ декілька речей: нові інвестиції в інфраструктуру міста за домовленостями з місцевою владою, нові робочі місця для вінничан у кампусах ДонНУ, іміджевий чинник розвитку міста – перший класичний університет, якого немає в Вінниці, на десяти основних факультетах якого здійснюється фахова підготовка спеціалістів природничого, гуманітарного, економічного та юридичного профілів на рівні бакалавра, спеціаліста, магістра за більш ніж 50 напрямами та спеціальностями. Багато спеціальностей, які пропонує ДонНУ, не мають відповідників у вищих навчальних закладах Вінниччини. Серед них – міжнародний бізнес та міжнародні відносини, політологія та медіа комунікації, правознавсьво. Уже сьогодні очевидно, що зміна прописки ДонНУ матиме позитивні наслідки для студентів і викладачів Вінниці. По-перше, відомо, що навчання в авторитетному виші України на контрактній основі не можна назвати доступним кожному. Проте керівництво закладу готове адаптувати ціни до вінницького освітнього ринку. По-друге, Донецький національний університет, пристосовуючись до нових умов, відкритий до співпраці та має можливість забезпечити небайдужих освітян робочими місцями, оскільки запрошує до викладацької діяльності науковців і викладачів з інших навчальних закладів України. Формування Відкритого Університету в Вінниці з залучення кращих професорів та практиків Європи, США та Росії – вектор діяльності ДонНУ, який вже розпочато. За свою 77-річну історію ДонНУ налагодив активну міжнародну співпрацю з багатьма навчальними закладами та установами світу. За роки діяльності було реалізовано різноманітні програми партнерства, студентського обміну, спільні проекти досліджень та наукові конференції. Усе це дозволяє вишу брати активну участь у глобальному науковому розвитку та обміну інформацією, а напрацьовані контактами стануть потужним важелем у повноцінному функціонуванні європейської Вінниці.

Випробовування

- Не існує ідеальних процесів та досконалих рішень, – каже професор. -  Поява наукової еліти та студентства ДоннУ в Вінниці – це випробування для міста, людей та конкуренція. Як ми пройдемо це випробування залежить від обох сторін. Воювати не варто, коли дають знання, гроші та пропозиції. Компроміс та співпраця зробить загальну справу виграшною.

Проект щодо передислокації вишу, на думку ректора ДонНУ Романа Гринюка, важливий для України. Показово, що ним зацікавився Президент України Петро Порошенко, віце-премьєр В.Гройсман, міністр освіти С.Квіт, широкий депутатський корпус та асоціація випускників ДонНУ, серед яких публічні та поважні люди України.

Попереду ще багато випробовувань, чимало запитань, що вимагають виважених рішень. Безперечно, вони будуть, адже від них у найближчому майбутньому залежатиме доля не лише тих, хто безпосередньо пов’язаний із донецьким університетом та мешканцями Вінниці, а й тих, хто стоїть на позиції професійної гідності та патріотизму, хто будує самодостатню Україну, - підсумовує вона.

Нагадаємо, 10 вересня озброєні представники ДНР прийшли до будівлі Донецького національного університету, зайняли кабінет ректора Романа Гринюка, вилучили документи і опечатали бухгалтерію. Пізніше в ДНР оголосили, що виш більше не підпорядковується Україні.

Рішення про перенесення ДонНУ, з Донецьку у Вінницю прийняте наприкінці вересня. Виш має розпочати навчальний рік на базі адмінбудівлі заводу Кристал третього листопада.

Раніше передбачалося, що реєстрація студентів триватиме до першого жовтня, проте пізніше, за проханям студентів,через проблеми зв'язком, електроенергією та інтернетом, термін подовжили до 15 жовтня. Крім того, тільки завтра, 11 жовтня, має бути наказ про зарахування заочників бюджетної форми навчання, а протягом наступних трьох днів - заочників контрактної форми. До цього вони не мають змогу реєструватися на сайті як студенти.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Общество
По данным Винницкой ОГА, по состоянию на утро 21 октября в Винницкой области обнаружили 121 случай заболевания на коронавирус. Зарегистрировано 4 новых летальных случаев. За сутки заболели 8 медицинских работников.Коронавирус выявлено: Винница - 47; Казатинский район - 11; Винницкий - 10; Жмеринский - 9; Калиновский - 9; Тывровский - 8; Немировский - 7; Бершадский - 4; Ямпольский - 3; Иллинецкий - 2; Крыжопольский - 2; Литинский - 2; Тульчинский - 2; Хмель...
Происшествия
20 октября в 9:03 в Службу спасения "101" поступило сообщение о том, что в с.Чернявка Оратовского района горит частный жилой дом.Сообщает ГУ ГСЧС Украины в Винницкой области.«К месту вызова сразу были направлены спасатели ДПРЧ-25. Во время ликвидации пожара в одной из комнат квартиры бойцами ГСЧС было обнаружено человека без признаков жизни. Погибшим оказался 60-летний владелец дома. В 9:56 пожар локализован, а в 10:10 ликвидирован. Огнем уничтожено шиферн...
Общество
20 октября, в Винницкий краеведческий музей передали зуб мамонта, найденный участниками художественного объединения "Плай" в Винницкой области.   Зуб весит 4,5 килограмма. Это самый старый фрагмент скелетов мамонтов, которые есть в Винницком краеведческом музее. Две части зуба мамонта, возраст которого составляет около 200 000 лет нашли еще в июле основатели художественного объединения "Плай" Александра Венславовская вместе с Владимиром Подоляном и Алексан...
Общество
В Немировском районе продолжают работы по капитальном ремонте моста через реку Южный Буг.Об этом сообщают в "Службе местных автомобильных дорог Винницкой области".Мост расположен на автомобильной дороге общего пользования местного значения О-02-21-05 Торков - Брацлав - Ситковцы - Леухи - ст. Монастырище  36 км + 040. Сейчас завершен демонтаж устаревших конструкций моста.С начала ремонта устроено монолитную железобетона плиту по левой стороне и бордюры пеше...
Общество
По состоянию на утро 21 октября на Винниччине зафиксировали 121 новый случай заболевания на COVID-19 в сутки.В Украине зафиксировали 6719 новых случаев.На сегодня - это максимальное количество новых случаев заболевания в сутки. В результате осложнений, вызванных болезнью, за минувшие сутки в Украине умер 141 пациент, выздоровели - 2686.
Новости компаний
Осень - это идеальное время, чтобы заботиться о собственном здоровье, укрепить иммунитет и повысить защитные силы организма. Чтобы чувствовать себя на все 100% и свести к минимуму сезонные заболевания. Знали ли Вы, что Ваш организм ежедневно получает немалую дозу шлаков и токсинов, которые, откладываясь в организме, отравляют его и провоцируют различные заболевания. Добавьте к этому проблемы с экологией, ежедневные стрессы и переутомление, которые отражают...
Бизнес
Сахарные заводы Винницкой области начали производственный сезон 2020/21 МГ со значительной задержкой. Так, Крыжопольский сахарный завод стартовал 15 октября, что на месяц позже, чем в прошлом году, Томашпольский сахарный завод («ПК Заря Подолья») — 13 октября, 11 октября запустился Гайсинский сахарный завод («ПК Заря Подолья»), пишет «Голос Украины». «На крупных предприятиях готовили запас сырья минимум на 7-10 дней. Технологией предусмотрено трехдневный з...
Общество
Часом читаючи склад певних продуктів не розумієш, що саме ти купуєш для себе та своєї родини: корисну та смачну їжу чи суміш незрозумілих інгредієнтів та пальмову олію. Нам стало цікаво, чому виробникам не простіше виготовляти натуральну продукцію, а не «міксувати» ті самі незрозумілі інгредієнти. Ми поговорили із представником ТМ «Солодка Мрія» у Вінниці та запитали про те, чому натуральне виробництво для багатьох компаній – не пріоритет №1? «Виробництво...
Общество
Винничане, независимо от места работы, имеют право за полцены сделать прививку - 130 грн платит человек, столько же возмещает городской совет. Об этом сообщает, пресс-служба Винницкого городского совета.Винница одно из первых городов Украины, которое уже закупило 6000 доз вакцины против гриппа и уже в прошлую пятницу 1200 винничан получили прививки. Всего на этот эпидсезон планируется закупить 15 000 доз вакцин против гриппа. Вакцинация происходит в рамках...