• Головна
  • Студенти Кооперативного інституту й коледжу взяли під опіку бійця, якому відірвало руку по саме плече
10:14, 13 жовтня 2014 р.

Студенти Кооперативного інституту й коледжу взяли під опіку бійця, якому відірвало руку по саме плече

-Моя колега Олена Помазанова  ще з літа систематично провідує поранених, - каже пані Ерна. – Я теж вирішила долучитися до допомоги хлопцям. У той день, коли прийшла в госпіталь,  привезли Руслана. Ліва частина тіла вся була у шпицях. Це те, на що одразу звернула увагу. Попри це, хлопець вразив силою духу. Сказав, якби йому протез замість руки і вилікувати ногу, то знов  повернувся б на передову. Які ж ці хлопці патріоти!

Студенти Кооперативного інституту й коледжу взяли під опіку бійця, якому відірвало руку по саме плече, фото-1

Таким Руслан був до поранення 


Ерна Мельник, кандидат економічних наук, завідувач комерційно-технологічного  відділення, щороку проводила із студентами свого відділення благодійні акції на підтримку дитячого будинку у Вороновиці. Після зустрічі з важкопораненим бійцем у неї не виникало сумніву, хто потребує допомоги  цього разу. Ректор інституту Анатолій  Драбовський  не тільки підтримав ініціативу, запропонував, щоб до участі в акції долучився весь навчальний заклад. Запросили маму пораненого  Руслана. Пані Оксана не могла стримати сліз, коли бачила, скільки уваги незнайомі їй люди приділили синові. Завершилася акція флеш-мобом. Студенти записали відеозвернення до навчальних закладів з пропозицією так само взяти під опіку когось із поранених захисників Вітчизни.


Серце на чотирьох ватманах
Подвір’я інституту, де після занять відбувалася акція, розквітло національним вбранням і жовто-синіми стрічками. Багато студентів прийшли на захід, як на свято. Майбутні кооператори представили на благодійному ярмарку те, що зробили своїми руками. Здебільшого це були кулінарні вироби. Дехто пропонував вироби з бісеру, вишивку, в’язані речі  тощо. Неабиякий інтерес викликав аукціон з продажу картин. Присутні активно долучилися  до участі в лотереї. 
Збирали кошти студенти. Вони відзвітували, що загалом вдалося виручити 7316 гривень 25 копійок. З цієї суми 5000 гривень передали мамі пораненого солдата Руслана Карпця. 1182 гривні 25 копійок отримала Ольга Мушта, дружина колишнього випускника Кооперативного інституту Максима Мушти, який загинув 17 серпня у бою під Ясинуватою на Донеччині. Решту грошей отримає боєць АТО, студент інституту Ігор Шапельський.
-Гроші це добре, але ще щось мало б зігріти серце пораненого, - продовжує пані Ерна. – Вирішили написати йому побажання. Для цього на аркуші із склеєних  чотирьох ватманів намалювали велике серце. Його половинки розфарбували у кольори державного прапора. На ньому студенти написали свої побажання. Весь аркуш списали.
А де телефони дівчат?
-Коли ми прийшли в палату до Руслана, він лежав сумний-сумний, -розповідає  Ерна Мельник. – Не дуже змінився вираз обличчя після повідомлення  про акцію, де студенти та викладачі зібрали на лікування п’ять тисяч гривень. Очі хлопця засвітилися радістю тільки тоді, коли розгорнула великий аркуш ватману. Руслан попросив почепити його на стіні біля ліжка. Уважно вислухав кожне побажання. Ми його читали, бо Руслану робити це складно.
-Руслан, ти наш Герой! – такі слова написала випускниця інституту, а нині його працівник Ірина Риндюк. 
-Я коли почула про долю хлопця, і побачила його скалічене тіло на фотографії, не могла стримати сліз, - каже пані Ірина. – Хлопець гарний. Дівчата не скупилися на слова для нього. Не виключаю, що дехто, можливо, навіть закохався у Руслана. З часом про це дізнаємося.
Хлопець каже, що його найбільше вразили прості слова: «Руслане, нехай доля береже Тебе! Пишаємося, що є такі відважні захисники Вітчизни». Пройшло небагато часу після того, як закінчили читати написане, а Руслан знов попросив пані Ерну прочитати  побажання. 
-Коли закінчила читати,  Руслан усміхнувся і запитав, а де номери телефонів дівчат, які це писали, а чому нема їхніх фотографій, - продовжує викладач. - Вирішили, що запишемо всі ці побажання на відео і  передамо флешку із записом, щоб хлопець вочевидь побачив кожного з тих, хто відгукнувся на його біду. 
Підтримують благодійники з Нью-Йорка
Трохи більше двох тижнів пані Ерна провідує пораненого Руслана Карпеця.  Упродовж цього часу розповіла про хлопця багатьом людям. Дехто з них після того також побував у палаті 511, що на п’ятому поверсі головного корпусу Військово-медичного центру, щоб підтримати захисника.
-Після завершення лікування Руслану потрібен буде протез, - каже пані Ерна. –Проблема в тому, що руку йому відбило по саме плече. Лікарі кажуть, що вітчизняні протези не можна буде закріпити, бо вони не пристосовані до таких травм. Треба сподіватися  на зарубіжні  клініки.  Зрозуміло, на це потрібні немалі гроші.
Матері Руслана підказали, в яких країнах виготовляють такі протези. Всі кошти, які передають, чи переказують на її рахунок, вона збирає, аби в майбутньому можна було оплатити таку операцію. Коли журналіст РІА прийшов у палату, жінка якраз спілкувалася  по телефону. З’ясувалося, це була розмова з Нью-Йорком.  Незнайома  їй українка, яка нині мешкає в Америці,  цікавилася, чи не можна б доставити хлопця за океан. Якщо це можливо, то вона б спробувала обговорити питання опіки над пораненим українською громадою Нью-Йорка.  Поки розмовляли з Оксаною,  до Руслана навідалися три групи людей. Спочатку прийшли представники Вінницького адмінсуду, потім – Гніванського і Стрижавського кар’єрів, а після них у двері палати постукало подружжя вінничан середніх літ. 

-У Вінниці мені раніше ніколи не доводилося бути, - каже мати хлопця пані Оксана. – Тепер усім кажу, що тут найкращі люди.  Не знаю, звідки їм відомо про нашу біду, але дуже багато приходить і молодих, і старших. Декого з жінок доводиться заспокоювати. Коли дивляться на скалічене тіло сина, не стримують сліз. Вінничани пропонують місця ночівлі. Не беруть за це грошей. На вихідні їду додому, бо там у мене дочка-студентка. До поїзда щоразу підвозять, а потім зустрічають з дороги  пані Ерна з чоловіком, білети купують. 
У серпні, 23 числа, помер чоловік пані Оксани, йому не було ще й 50-ти. А менше, як через місяць, у ніч з 14 на 15 вересня, під обстріл потрапив син.


Врятував бронежилет, освячений священиком
Руслан переніс вже п’ять операцій на плечі і шість на нозі. Його часто мучить біль. Після знеболювальних  ліків хлопець забувається сном. Більше говорить мати.
-Син пішов на війну добровольцем, - розповідає пані Оксана. – Через військкомат. Ми проживаємо у райцентрі Кременець, це в Тернопільській області, звідти його відправили  на Донбас.  У мене троє дітей. Старша донька поїхала на заробітки в Італію. Молодша навчається у педінституті у Кременці.  Руслан середульший. 
14 вересня Руслан жодного разу не вийшов з мамою на зв'язок. Наступного ранку якась невідома сила підняла її з ліжка ще ні світ - ні зоря. А одразу після сьомої години прибігла сусідка. Її чоловік служив разом з Русланом. Побачивши стривожений вигляд обличчя, Оксана майже викрикнула: «Що з Русланом?» - «Він живий, - відповіла сусідка. – Тільки руку йому відбило».
Пізніше син розповідав мамі, що потрапив під обстріл у Дебальцево.  Коли запитувала, як це сталося,  повторював, що життя врятував бронежилет. Його купив хлопцеві місцевий підприємець, а священик освятив у храмі.
-Мене і Руслана запитують, чи не маємо бажання продовжити лікування в іншому місці, - каже пані Оксана. – Ми відмовляємося. Не знаю, чи є ще десь такі щирі і добрі люди, як у Вінниці. Велика подяка всьому медичному персоналу, хірургам, які оперували сина – Олександру Фоміну та Сергію Шалигіну. Молимося за них, щоб поставили на ноги Руслана.

Юля Тимошеко залишила пораненому свій номер телефону


Голова ВО «Батьківщина» Юля Тимошенко, яка побувала у Вінниці у Військово-медичному центрі, чи не найдовше спілкувалася з пораненим Русланом Карпецем. Хлопець показав їй малюнки, передані дітьми, листи, написані небайдужими людьми. Сказав, що дуже хоче мати діючий протез. Але не знає, чи мама зможе зібрати гроші. За словами хлопця, пані Тимошенко запевнила його, що не залишить у біді і допоможе з коштами. 
-Вона навіть залишила свій номер телефону, - каже Руслан. – Ми з мамою не дзвонили, бо нема необхідності. Дуже хочу вірити, що справді отримаю допомогу.
Мама хлопця, пані Оксана, каже, що представники Тимошенко у суботу, 11 жовтня, передали їй грошову допомогу.

Довідка
Кошти на лікування пораненого  Руслана Карпеця  можна  перераховувати за реквізитами:
В гривнях
р/р 4149 4978 1297 4337
на ім’яКарпець Оксана
для юридичнихосібПриватбанк МФО 305299 код ОКПО 14360570
р/р 29244825509100
Для поповненнякартки
4149 4978 1297 4337
Вєвро
BENEFICIARY   KARPETS OKSANA
IBAN 713052990004149497812974311
ACCOUNT 4149497812974311
BANK of BENEFICIARY PRIVATBANK, SWIFT CODE PBANUA2X
INTERMEDIARY BANK  Commerzbank AG Frakfurt am Main Germany SWIFT CODE COBADEFF
CORRESPONDENT ACCOUNT  acc № 400 886700401
У доларах
BENEFICIARY   KARPETS OKSANA
IBAN UA933052990004149497812974303
ACCOUNT 4149497812974303
BANK of BENEFICIARY PRIVATBANK, SWIFT CODE PBANUA2X
INTERMEDIARY BANK  JP MORGAN CHASE BANK SWIFT CODE CHASUS33
CORRESPONDENT ACCOUNT  0011000080

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...