• Головна
  • Державі не потрібні вінницькі психологи та фармацевти
12:07, 14 липня 2011 р.

Державі не потрібні вінницькі психологи та фармацевти

Скорочення держзамовлення стосується не всіх вищих навчальних закладів Вінниці. В Вінницькому національному медичному університеті воно залишилось без змін. Державі, як і минуло річ, необхідно 266 спеціалістів з лікувальної справи, 60 педіатрів та лише чотири стоматологи. У психологах та фармацевтах держава Україна потреби не має.

- У нас немає усіх даних, за якими можна було б зробити повний аналіз. Міністерство надавало держзамовлення на кожен вуз окремо. Можу сказати, що для освітніх закладів, які приймають вступників, які закінчили дев’ять класів, держзамовлення залишилось майже незмінним, порівняно з минули роком, - каже головний спеціаліст відділу з питань вищої школи, науки та інтелектуальної власності обласного управління освіти.

Міністерство освіти та науки повідомляє, що цього року в усіх вищих навчальних закладах зменшений обсяг державного замовлення, з урахуванням вимог сучасного ринку праці. В освітньому міністерстві кажуть, що у першу чергу, зменшення обсягів прийому в 2011 році стосується підготовки спеціалістів у галузях економіки та права, через перевиробництво фахівців відносно потреб ринку праці країни.

- У нас зменшили держзамовлення майже пропорційно на усі спеціальності на 18 відсотків. Але усі наші побажання, які ми надсилали в Міністерство врахували, - каже вiдповiдальний секретар приймальної комiсiї Вінницького національного технічного університету Сергій Захарченко.

У той же час, на деякі напрями підготовки державне замовлення навіть збільшене. Наприклад, для Львівського Національного університету імені Івана Франка збільшений обсяг прийому на напрям мікро- та наноелектроніка. Надані державні місця на нові напрями - астрономія та статистика. Критерії та принципи розподілу державного замовлення між навчальними закладами у профільному Міністерстві не повідомляють.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...