Вінничанин Віктор Матвіїшен став чемпіоном Європи з шахів

Вінницький шахіст Віктор Матвіїшен став переможцем Чемпіонату Європи з шахів, що пройшов у грузинському місті Батумі.

Наш земляк здобув 8 очок і одноосібно очолив турнірну таблицю у віковій категорії юнаків до 12 років. Зокрема вихованець шахової школи міського спорткомітету отримав сім перемог у матчі з іспанцем та азербайджанцем, два рази обіграв спортсменів з Вірменії, Угорщини, Румунії, Росії. Дві нічиї з австрійцем і росіянином.

В даній категорії грало аж 120 молодих шахістів з 40 країн. Всі чемпіони та призери своїх держав.
На 2 і 3 місцях фінішували представники з Росії і Білорусі відповідно.

Загалом у 24-у особистому чемпіонаті Європи з шахів серед юнаків та дівчат у вікових категорія до 8, 10, 12, 14, 16 та 18 років, участь взяли 989 молодих шахістів з 43 країн. Україну представляли 22 учасника серед яких троє вінниччан: Надія Шпанко – у категорії дівчат до 12 років, Віктор Матвіїшен – юнаків до 12 років, Владислав Лукіянчук – юнаків до 14 років. Додому наша збірна повернулася із 2 медалями. У віковій категорії до 8 років серед юнаків бронзу здобув краматорчанин Семен Мітусов. А чемпіоном Європи до 12 років серед юнаків став Віктор Матвіїшен. Інші вінничани до трійки переможців не потрапили, але виступили більш ніж достойно. Надія Шпанко з 90 учасників виборола 10 місце, Влад Лукіянчук з 100 учасників став 20-м.