• Головна
  • Міністр охорони здоров’я хоче щоб «швидка» не зупинялась на кордоні з Вінницею
13:18, 26 липня 2011 р.

Міністр охорони здоров’я хоче щоб «швидка» не зупинялась на кордоні з Вінницею

7 липня 2011 року Верховною Радою України було прийнято Закон України «Про порядок проведення реформування системи охорони здоров’я у Вінницькій Дніпропетровській, Донецькій областях та м. Києві». Законом передбачено проведення чіткого розмежування рівнів надання медичної допомоги пацієнту на первинний, вторинний (спеціалізований), третинний (високо спеціалізований), екстрену та паліативну медичну допомогу.

Якщо у Вінницькій області вже визначено механізм надання первинної медичної допомоги, то розвиток екстреної медичної допомоги стане наступним кроком у реформуванні медицини в пілотних регіонах.

Як розповів Міністр охорони здоров’я Олександр Аніщенко, екстрена медична допомога повинна бути створена на базі нині діючої системи, необхідно створити пункти тимчасового базування «швидкої», і основне, екстрена допомога повинна працювати в системі єдиного медичного простору.

Олександр Аніщенко навів на прикладі нашої області сьогоднішню роботу служби швидкої медичної допомоги і пояснив чому потрібні зміни у цій сфері. «Якщо ми виїхали з м. Вінниці, то вже на кордоні міста закінчуються можливості участі «швидкої» для надання допомоги в найближчих селах. Причиною такого розмежування є бюджет коштів які виділяються на систему охорони здоров’я м Вінниці, і вони призначені лише для надання допомоги лише жителям цього міста. Єдине що може отримати пацієнт з іншого регіону – це стаціонар».

Між керівникам охорони здоров’я можуть бути домовленості про надання послуг швидкої допомоги між населеними пунктами, але за них потрібно платити. «Якщо є місцеві договори на створення трансфер, між найближчими населеними пунктами що ця швидка буде обслуговувати найближче населення, то за це треба платити. Тому самим головним постулатом екстреної допомоги є робота в єдиному просторі» - резюмував О. Аніщенко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...