• Головна
  • На Вінниччині відкрили пам'ятний знак військовим морякам (ФОТО)
13:39, 2 серпня 2011 р.

На Вінниччині відкрили пам'ятний знак військовим морякам (ФОТО)

Військовослужбовці бердичівської артилерійської бригади 8-го армійського корпусу сухопутних військ ЗС України взяли участь у відкритті пам'ятного знаку розстріляним військовополоненим та мешканцям міста Козятин, що на Вінниччині

У Козятині, що на Вінниччині, на місці страти 724 військовополонених – військових моряків, партизанів, підпільників і місцевого мирного населення, Київською громадською організацією "Товариство ветеранів розвідки Військово-Морського Флоту", ветеранами Дніпровської військової флотилії, за підтримки Міністерства оборони України, обласної державної адміністрації та органів місцевого самоврядування, встановлено пам’ятний знак – “Хрест”.

Тут протягом 1942-1943 років, на околиці міста, зустріли свою смерть тисячі військовополонених червоноармійців та мирних жителів.

Участь у відкритті пам’ятного знака взяли керівники району, представники військового відомства, духовенства, ветеранських та громадських організацій.

Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам'ять полеглих в роки Великої Вітчизняної війни. Оркестр Бердичівської артилерійської бригади 8-го армійського корпусу Сухопутних Військ ЗС України виконав гімн України, а військовослужбовці підрозділу охорони військовим салютом зі стрілецької зброї віддали шану нескореним героям.

Під час мітингу-реквієму з нагоди відкриття пам’ятного знаку слова подяки на адресу ветеранів Великої Вітчизняної війни лунали з вуст голови Козятинської районної державної адміністрації Олексія Лавренюка, заступника міського голови Ігоря Лівшиця, очільника організації “Товариство ветеранів розвідки ВМФ” капітана 2 рангу запасу Олександра Мармашова.

Звертаючись до учасників заходу ветеран Великої Вітчизняної, учасник бойових дій у складі Дніпровської військової флотилії капітан 1 рангу у відставці Олексій Школенко закликав нове покоління захисників Вітчизни, нащадків доблесних оборонців рідної землі, свято берегти пам'ять про жахливі дні війни, про безсмертний подвиг нескореного народу.

– Війна триватиме доти, доки непохований останній солдат. Вічна слава всім, хто поліг смертю хоробрих на фронтах, у партизанських загонах та підпіллі, у гітлерівських катівнях і таборах смерті, – зазначив Олексій Школенко.

За словами голови Вінницького осередку “Товариства ветеранів розвідки ВМФ” зі знайдених архівних матеріалів відомо про чотири могили, в яких розміщується близько 7,5 тисяч осіб. В одній з могил, розміром лише 5,3 на 2,4 метри, розмістились по-братськи 110 матросів і партизан. Вже відомі 183 прізвища козятинчан, розстріляних у Талимонівському яру. А скільки ще імен не з’ясовано? Проведена нещодавно на місцях розстрілу геодезична розвідка показала про існування ще однієї братської могили.

– Це ще один “Бабин Яр” – говорить Сергій Супряга, – роботи ще дуже багато, але впевнений, що спільними зусиллями, скромний обеліск, який встановлений тут ще у 50-х роках, як і пам’ятний знак сьогодні, переростуть в недалекому майбутньому в меморіальний комплекс, на плитах якого будуть викарбувані імена кожного загиблого. – Це наш святий обов’язок.

На Вінниччині відкрили пам'ятний знак військовим морякам (ФОТО), фото-1
На Вінниччині відкрили пам'ятний знак військовим морякам (ФОТО), фото-2
На Вінниччині відкрили пам'ятний знак військовим морякам (ФОТО), фото-3
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...