• Головна
  • Четверо вінничан претендують на звання «Герой рятувальник року» (ФОТО)
10:36, 4 серпня 2011 р.

Четверо вінничан претендують на звання «Герой рятувальник року» (ФОТО)

Одинадцятирічний Андрій Жук разом з батьком врятували дев’ятирічного хлопчика. За цей вчинок вони беруть участь у акції “Герой-рятувальник року”. Загалом Вінницька область має чотирьох претендентів на це звання

Андрій Жук відпочивав на березі рідного ставка села Животівка Оратівського району.

У спекотний день суботи 16 липня на озері зібралось чимало відпочиваючих. Серед них був і дев’ятирічний Вадим Вишталюк. Як саме хлопчик втратив орієнтацію у воді ніхто не бачив. Андрій вхопив хлопчика та витяг на берег, коли той вже втратив свідомість.

- Вже на березі батько хлопця реанімував потопаючого, - розповідає головний рятувальник області Руслан Шевчук. - Потім юний рятувальник та його батько доставили потерпілого до дому. Звичайно після цього батьки звернулися по медичну допомогу у центральну районну лікарню, а звідти врятовану дитину відправили під нагляд лікарів Вінницької обласної клінічної лікарні імені Пирогова. Але якби того вечора Андрій злякався і не притяг бездиханне тіло на берег або ж його батько, Юрій, не зумів надати першу домедичну допомогу, то важко казати чим би все це закінчилось.

Андрій Жук та його батько стали претендентами на звання Всеукраїнської акції “Герой-рятувальник року”. Коли 11-річний хлопчик здійснює вчинок зрілого чоловіка, то можна сміливо сказати, що він без спеціальної освіти вже є рятувальником.

- Я пропоную особисту допомогу і підтримку усім нашим юним помічникам у будь-яких питаннях, а особливо у питаннях здобуття професії рятувальника в одному із профільних навчальних закладів, - каже начальник обласної служби «101» Руслан Шевчук. - І, скажу більше, є й ті, хто таки обрав для себе цю нелегку, але по-справжньому пряму дорогу в житті.

Суть акції “Герой-рятувальник року” полягає у фіксуванні випадків рятування людей. Особлива увага звертається на рятівників за покликанням, тобто тих, хто випадково опинився поруч і, незважаючи на небезпеку загинути самому, кинувся на допомогу.

- Підсумки акції традиційно підбиваються на День рятівника, 17 вересня, - розповідає інспектор центру пропаганди Ірина Курінна. - Учасники акції отримують подарунки і публічне визнання та вдячність від врятованої людини.

Тож кожного року кількість врятованих людей до приїзду на місце події професійних рятувальників збільшується, і це є не що інше, як народження нового, не байдужого до чужого лиха, суспільства. Суспільства, у якому взаємодопомога – не геройський вчинок, а норма буття.

Цього року Вінниччина вже має чотири претенденти на звання “Герой-рятувальник року”.

Четверо вінничан претендують на звання «Герой рятувальник року» (ФОТО), фото-1
Четверо вінничан претендують на звання «Герой рятувальник року» (ФОТО), фото-2
Четверо вінничан претендують на звання «Герой рятувальник року» (ФОТО), фото-3
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...