Мати бійця АТО найняла людей, щоб розвалили чужу хату в Хижинцях?

Скандал у селі Хижинці під Вінницею. Тут селяни із зброєю в руках затримали незнайомих, які вночі розвалювали хату. Зробити це їх попросила мати учасника АТО. Для чого?

Спробуєш тікати – буду стріляти

Юрій, його хата  поруч, забіг додому, взяв пістолет-гумостріл. Озброєний разом з Ігорем зайшов на подвір’я. Невідомі за хатою затихли. Хлопці запитали, хто там? У відповідь – мовчання. Тоді Юрій вистрелив вгору і голосно сказав, щоб виходили поодинці. Одна тінь шугонула у садок і сховалася за деревом. З-за хати вийшов незнайомий чоловік. У світлі ліхтарика розгледіли, що він не місцевий, бо хлопці усіх знають у своєму селі. Слідом показався другий. У цей час на постріл стали збиратися сусіди. Чужинці спробували підійти до машини, щоб втекти від селян. Але їм перегородили дорогу. Тому, який ховався у садку, не було куди діватися, Його теж привели на подвір’я. Незнайомців взяли в коло і стали з’ясовувати, що вони робили на чужому обійсті.

- Спочатку вони як папуги повторювали однакову фразу, нібито пили тут по сто грам, - каже Ігор. –  Ми запитали, а де пляшка?  Вони відповіли, що викинули у кущі. Гаразд, а харчі?

На подвір’ї лежали молотки, сокири, інші інструменти, а під дахом у дереві застрягла пилка. Найбільше людей здивувало, що задню і бокову стіни непрохані гості уже розвалили.

- Ми ніяк не могли зрозуміти, для чого вони це зробили, - розповідає Юрій. – Одразу подзвонили Данильченкам у Вінницю, бо це їхня хата, щоб приїжджали негайно. Зробили дзвінок у міліцію.

Поки чекали, викликали з дому депутата сільради Миколу Глущенка, його будинок недалеко від хати, де господарювали незнайомці.

- Я подзвонив сільському голові, - розповів журналісту RIA пан Микола. – Повідомив про те, що сталося. Думав, він приїде на місце. Але голова якось дивно відреагував на дзвінок. Я запитував хлопців, хто вони і звідки. Вони не говорили. Тільки просили номер телефону сільського голови. Але він більше не відповідав на дзвінки. Вирішили під’їхати до нього додому.

За словами Ігоря, у  машину дозволили сісти тільки одному з трьох незнайомців. Разом з ним у салоні зайняли місця Юрій і ще один місцевий. Кажуть, Юрій попередив водія, спробує тікати, буде стріляти. Двері у будинку сільського голови ніхто не відчинив, тому повернулися назад на місце пригоди.

Розвалите хату - буде ваша земля

Вісім років тому будинок, який розвалювали незнайомі люди, придбала сім’я  Данильченків. Пані Людмила родом з Хижинець, тут народилася, виросла, деякий час працювала. У селі добре пам’ятають її дідуся. Він, Бондар Василь, повернувся з минулої війни з багатьма нагородами, з орденом Слави. Дід і бабуся  працювали у місцевому господарстві, вже померли. Будинок залишили  пані Людмилі. У неї чоловік та троє дітей. Два хлопці закінчують аграрний університет, дочка – школярка.

- Цю хату ми купили для дітей, - каже пані Людмила. – Не випрошували у держави, а за власні кошти купили, які збирали не один рік, бо заробітки у нас невеликі, та й діти вчаться. Оформили хату на чоловіка. А тут прийшли люди – і розвалили.  Дві стіни справді лежать на землі. Ще трохи – і так само впав би дах.

На всі запитання господарки будинку незнайомі їй чоловіки не  відповідали. Час від часу вони спілкувалися по телефону з якоюсь жінкою. Пані Людмила каже, навіть було чути, як та кричала, мовляв, чому не втечуть звідти.  А потім з'явилася на подвір’я власною персоною.

- Ця жінка теж не з нашого села, - розповідає Людмила. – Називати себе не захотіла. Все намагалася відвести мене подалі від людей, щоб про щось говорити. Я ж наполягала, щоб спілкувалася  при всіх. Нарешті вона  повідомила, що розвалити хату їй дозволили. Ми всі й замовкли від здивування, коли почули про таке. Ще й уточнила, що їй показали саме цю хату. Пояснили, що земля не приватизована, а впаде комин, хати не стане - земля перейде до сільради. Тоді й зможуть наділити її синові, бо він служить в АТО.  

- Ця жінка була у нас на сесії сільради, - каже депутат Микола Глущенко. – Їй вже пропонували земельні ділянки, але, очевидно, чимось вони не підійшли. На останній сесії я не був присутній. Тому не знаю, чи обговорювали це питання. Зате в селі всі знають, що у цього розваленого будинку є господар.

Міліцію чекати довелося довго. Приїхала група з Вінницького райвідділу. Трьох чоловіків і господарів запросили до райвідділу.

- З міліції ми вийшли о пів на другу ночі, - каже Людмила. – Я наполягла, щоб у протокол внесли слова жінки, які вона говорила при людях, що їй дозволили розвалити будинок. Спочатку цих слів не було в тексті.

Після того, що сталося, пані Людмила спілкувалася з сільським головою Пурпурівець Василем Шевчуком (до складу цієї сільради входить село Хижинці). Каже, розмова відбувалася у присутності депутата сільради Валерія Шпака. За словами жінки, єдине, що почула від пана Шевчука: «А ти чому не приватизувала землю?»  Її чоловік з синами підперли дах дерев’яними стовбурами. Бо ж «впаде комин – земля перейде сільраді», як часто любить повторювати сільський голова.

Голова стверджує, що хата ціла-цілісінька

Сільський голова Василь Шевчук, з яким два рази мав розмову журналіст RIA, обидва рази стверджував, що хата на місці, ніхто її не розвалював.

- Ви мені розповідаєте якийсь анекдот, - каже керівник села. – Я нічого не знаю і не хочу знати ні про яку хату. У нас у селі вільних земельних ділянок нема. Усіх, хто звертається, відправляємо в управління земельних ресурсів. Вони мають право наділити землю за межами населеного пункту.

Голова повідомив, що тільки одному учаснику АТО письмово видали довідку про те, що вільних ділянок на території села у них нема. Пан Шевчук категорично  та ще й емоційно відхрестився від того, що з дозволу сільради хтось розвалив будинок сім’ї  Данильченків.

Начальник Вінницького райвідділу міліції Віктор Сидоренко у розмові з журналістом RIA повідомив, що вже встановлено, що жінка, син якої служить в АТО, найняла людей, які мали розвалити будинок, бо  на цьому місці її синові обіцяли надати земельну ділянку.

- Господарі будинку мають звернутися до суду і їм буде відшкодовано збитки, - уточнив Віктор Сидоренко. – Кримінальне провадження не відкрито, бо не встановлено суму збитків. Стаття 194 Кримінального Кодексу України передбачає у випадку незначних збитків адміністративну відповідальність. Будинок, про який іде мова, старий, стіни глиняні, очевидно, сума збитків буде незначна. Передбачаю, що кримінального провадження може не бути. Але це стане  відомо після встановлення суми збитків.

Хата в Хижинцях: Ціна питання

За будинок, який сім’я Данильченків придбала вісім років тому, сплатили три тисячі доларів. За цей час ціни зросли. Так, за іншу хату у Хижинцях по оголошенню: «Продам будинок із землею у Хижинцях» журналіст RIA дізнався, що продавець просить за нього 20 тисяч доларів. На запитання, чому така висока ціна, відповів, що біля будинку є 50 соток землі.

20minut
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии