Віктор Бронюк: Сьогодні головний ворог громадянина – це держава. Ось така незручна правда

Лідер відомого гурту "ТіК" Віктор Бронюк, як і уся країна після Революції Гідності, явно змінився. Тепер, окрім творчості, він значну частину свого життя присвячує волонтерській справі, допомагаючи військовим на сході обладнанням, амуніцією, теплими речами, харчами та іншими потребами, які мало постачати військо Міністерство оборони. Тепер цю роботу замість чиновників значною мірою роблять волонтери. Проте, відомий вінницький виконавець не закинув творчість й продовжує записувати нові пісні. Остання - "Запах війни" вийшла наприкінці минулого тижня. Готується до випуску новий альбом "ТіКу" та вже у друкарню відправилась збірка поезії. Проте, більша частина нашого спілкування була присвячена темам, які турбують кожного українця. І Віктор Бронюк у цьому не є виключенням.

Ми зустрілися з лідером гурту "ТіК" у нас в редакції. Віктор Бронюк тільки-но повернувся з Києва, де готували придбаний за його кошти джип для потреб військових в зоні АТО. Тож і думки, які висловлював відомий співак не можна охарактеризувати, як відповіді на запитання журналіста. Це думки про своє призначення у цьому світі. Тож і ми вирішили давати його слова без редакційної правки, так як він говорив із нашим редактором.

 

Про пройдешній рік

Рік пройшов. І можна по різному відноситись, можна впадати у крайність й казати, що все пропало, нічого не змінилось, все погано. Якщо ми 20 років шли не туди, і не розуміли куди рухаємось, то за цей рік очікувати, що все стане ясним і всі люди одразу зрозуміють куди йти і що робити, не маючи ні досвіду. Тому не варто очікувати на швидке втілення мрій про Україну.

У творчому плані мало створювалось веселих пісень та розважальних концертів, при цьому з’явились нові серйозні та злободенні пісні. Зібралась збірка поезії, яка вийде на початку наступного року. Рік був багатий на невластиві справи, багато доводилось займатися волонтерськими справами, проявляти громадську активність.

Робилось усе, що могло допомогти державі зберегти свою цілісність й наблизити прихід миру. Це стосується не тільки мене. І не важливо, яку ти суспільну сходинку займаєш та хто ти за професією. Тут діє принцип маленьких справ.

І не випадково у державі дуже багато бардаку й хаосу. Адже багато хто ще й досі не розуміє, в якій державі він хоче жити. А це у масі призводить до розгубленості та частковому несприйняттю того, що хтось щось робить. І з цих маленьких речей складається великий плід, який ми маємо у нашій країні.

І це не випадково. Адже якщо перефразувати це через китайську міфологію, то страх породжує демона в людині. Тобто в державі Україна, якщо її розглядати, як істоту, то страхи людей, або безвідповідальність і байдужість породила демона, який на зорі створення незалежної України почав розвиватися, а не держава. І це призвело до того, що цей демон виріс у такого монстра, який є ворогом кожного українця. І сьогодні головний ворог громадянина – це держава. Ось така незручна правда. Держава не виконує свої перепони для життя людей.

За цей рік український народ довів, що він здатний зорганізуватися у військо, здатний забезпечити своє військо, здатний боротися внутрішнім та зовнішнім ворогом. По своїй суті ми довели, що українці – це нація, яка готова боротися, готова виборювати свою свободу, йти до перемоги. При цьому необхідно, щоб виріс прошарок суспільства, який утворив еліту суспільства.

Попередні роки, нажаль ми мали ситуацію, коли існуюча політична еліта не оновлювалася й не допускала в себе змін. Туди приходило мало менеджерів, а було багато номенклатурників і все там давно прогнило. Я, як людина, яка мала досвід праці в чиновницькому апараті знаю, як це було важко. Ти потрапляєш туди із свіжими ідеями, свіжими думками, а тебе система зжирає. Тут напрошується проста аналогія із нашим селом – якщо корова не дає молока (не виконує свою пряму функцію), її здавали на м`ясо та брали іншу корову. Якщо картопля не родить, цей сорт знищувався й садили інший сорт. Так само і у державі – система має оновлюватися, має вливатися свіжа кров.

Багато хто каже, що така погана Верховна Рада, знову не тих обрали. А що когось дома не було, як обирали? Всі знали кого обирати? Але багато хто був засліплений ілюзіями та ідеями, знову спрацювали технологи.

Мене дивує, коли люди голосують за кандидата за принципом: «Він так настраждався, то нехай хоч поживе нормально… Ті накралися, тепер нехай ці накрадуться». До тих пір, поки ми будемо такими матеріями мислити, то нічого не зміниться.

Сьогодні має прийти команда реформаторів та менеджерів. Багато хто думає, а де їх взяти? Є вони сьогодні, але такі люди вони сьогодні – вороги системи. Біда у тому, що той «радянський шпак», який вселився у головах людей, так ці голови продовбує, що люди до цих пір живуть минулим.

Я теж застав радянську епоху, був жовтеням, піонером, вірив у прихід комунізму, але спілкуючись з молоддю, особливо зі східних регіонів, дивуюсь їх упевненості, що найкраща модель державного устрою – це соціалізм, який декларує Комуністична партія.

Я запитую – а ви хоч бачили це, жили у ті часи? Вони відповідаю, що їм бабуся розповідала, що була ковбаса по два двадцять, хліб по шістнадцять копійок. Так, було, але не для всіх, а потім взагалі нічого не було. І це так глибоко сидить у підсвідомості, що люди навіть не хочуть виходити із свого утопічного світосприйняття.

Цей рік показав нам хто є хто. Тепер ми точно знаєм хто з цих революційних людей, що піднялись хвилею революції здатен не тільки покричати, покритикувати і розказати як кому що робити, а дійсно діяти.

 

Про себе

Коли маєш змогу подорожувати у інші країни світу, бачиш як живуть люди там, розумієш наскільки в нас чудова країна, які іноді прекрасні люди трапляються. Але разом з тим, ми завжди ставимо собі псевдобар’єри спираючи все на ментальність, чи на комплекси або на психологію «меншого брата». Українцям пора вибиратись з цього всього.

Я наприклад хочу жити в Україні, хочу щоб і діти мої тут жили. Бував я і за океаном і в Європі. Так все воно гарно, але якщо ти тут народився, ти є частинка цієї землі, то потрібно починати робити якісь справи.

Так, цей рік лише маленька частинка звершень. Але і потрібно розуміти сум всієї ситуації. Не покидати військових і допомагати їм з усіх сил. Приходиться іноді працювати в іншій іпостасі.

Але це все змушує тебе зрозуміти, що ти нікуди не хочеш їхати. Приїжджають люди з інших країн і розказують нам як вони гарно живуть. Та я помітив лиш одне, що немає вогню в їх очах, немає життєвої енергетики, саме те що є родзинкою наших людей. Саме той «дух козацький», який тягне до боротьби і тримає нас гуртом. І я повторюсь, що гарні в нас люди, гарна в нас земля, але б ще щастя щоб прийшло до нашої країни. Та скоріш за все потрібно щось втратити, щоб зрозуміти тому ціну.

Я не раз згадував, що коли я навчався в університеті, спілкувався з одним чоловіком і він казав, що в Україні люди ще будуть боротись за свою незалежність, буде війна і люди виборють її. Коли люди сплатять свою ціну, знайдуть в собі єднання і відчують себе однією єдиною нацією. Саме тоді народиться дійсно незалежна країна.

 

Про гастролі в Америці

Канада - це велика держава, яка поєднала в собі велику кількість націй. Мене вразило, що не дивлячись на таку етнічну різнобарвність, в них була одна ідея - вижити і всі вони дуже великі патріоти своєї країни. Стосовно нашої діаспори, вони збентежені тими подіями, що відбуваються тут.

Багато хто з них проводить ряд громадських активних дій, але в них є своє бачення дійсності і вони хочуть щоб все було саме так. Волонтерські роботи ведуть, збирають, висилають, допомагають не маленькими сумами коштів. Підтримують  військових і переселенців, є наприклад ряд громадських організацій які привозять лікарів в Україну і ті оперують людей, які постраждали у зоні АТО.

В них є одна особливість, вони вважають, що якщо ти маєш українське коріння, то ти маєш говорити на український не зважаючи скільки ще мов ти знаєш. Велика увага приділяєтеся українським танцям і українській мові. 

Мене вразила одна із розповідей, якщо ти українець за походженням і не знаєш українських пісень і українських танців, то вважається, що батьки на тобі зекономили. Ти вже не маєш права мати якійсь статус в український діаспори, тому що ти всього цього не знаєш.

Приємно те, що знаходячись далеко від своєї країни, ти відчуваєш український дух. В кожному будинку є щось українське і навіть в стравах майже не відчуваєш різниці, люди це все цінують і  зберігають.

Також хочу відмітити, що вони не соромляться, що вони українці. Бо деякі наші люди, що їдуть за кордон соромляться свого коріння. Все це ми маємо пройти і пережити.

Взагалі-то враження від Канади самі гарні та теплі. Відпрацювали концерт та на наступний рік хочеться знов поїхати до Америки, до Канади в рамках туру. Це планується десь на весні. Було дійсно добре, фестиваль збирає десь півмільйона українців, ми мали два концерти в клубі та один виступ на площі.

Спочатку переживав як люди будуть нас сприймати, а потім просто помічаєш, що люди співають твою пісні від початку і до кінця. Мені було дуже цікаво спілкуватися з людьми, особливо коли мені сказали, що мої альбоми купили на iTunes, для мене це вперше і це вражає.

Вони дуже переймаються подіями в нашій країні. Коли ми там знімали програму, їх цікавить сьогодні власне культурний аспект, вони як ніхто розуміють, що за соціальними негараздами, як правило дуже мало уваги приділяється культурному вихованню. Але без цього не можна, без культури та освіти ми не побудуємо націю, яка буде претендувати на великий статус у світі. Все залежить від того, які цілі ми собі ставимо.

vindaily
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
55 просмотров в январе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Культура
Сегодня, 22 января, состоялся кастинг "Мисс Винница 2019". На отборочный тур конкурса красоты зарегистрировалось 88 девушек. Среди красавиц выбрали 15 претенденток, которые поборются за корону.К участию в кастинге допускались незамужние девушки, достигшие 16 лет. Кастинг проходил в городском дворце искусств "Заря".На кастинг зарегистрировалось 88 участников, но прийти решились не все. Жюри конкурса отобрало 15 претенденток. Шестнадцатой участницей стала де...
Общество
22 января в День 100-летия Соборности Украины в Виннице под Башней на площади Европейской 500 студентов и учащихся города приняли участие в флешмобе «Единая страна». На площади винничане создали «живое» слово «Соборность» и развернули огромный государственный флаг Украины и спели Гимн ... Слава Украине!
Общество
Сегодня, 22 января, в Виннице трамвай сошел с рельсов. Происшествие случилось около 13 часов на остановке общественного транспорта "Студенческая". Как рассказал  начальник службы эксплуатации "ВТК" Николай Заверюха, сейчас устанавливают причины произошедшего. Одной из основных версий является попадание на рельсы постороннего предмета.В результате происшествия образовалась небольшая задержка общественного транспорта в направлении центра города. Для урегулир...
Общество
В городе Бершадь в Винницкой области священник Московского патриархата не позволил дочери украинского военного стать крестной матерью для новорожденного ребенка. Он выгнал девушку из храма из-за того, что она молилась на украинском языке и была крещена в Украинской греко-католической церкви. Соответствующее видео опубликовала Оксана Лебедь в Facebook. Бершадские хамы Московского патриархата выгнали из храма девушку за то, что она верующая Украинской греко-...
Происшествия
Инцидент произошел на птицефабрике «Винницкий бройлер» ПрАТ «Мироновский хлебопродукт» в г. Ладыжине. 18 января погиб работник. Об этом сообщает управление Труда в Винницкой области. 21-летний машинист занимался разгрузкой цемента с пневмовагона в автоцементовоз. Молодой человек залез на цистерну и упал. Скончался он от травмы головы. Также, была создана комиссия для расследования обстоятельств данного происшествия.
Общество
Сегодня в Виннице ремонтная бригада сети водопровода будет выполнять работы по ликвидации утечки по таким адресам:  по ул. Келецька, 136 на сети водопровода диаметром 300 мм. На время выполнения ремонтных работ будут отключены от водоснабжения дома под номерами 122, 124,126,126а, 128,128а, 130,132,134,136 по ул. Келецька, дома под номерами 14,16,16а, 18,20,20а по ул. М. Ващука, Школы № 34 и 35, детсад №67- по ул. Кн. Кориатовичей 100,104 на сети водопровод...
Общество
Накануне праздника Крещения и в воскресенье после праздника к Православной Церкви Украины присоединились шесть религиозных общин Винницкой области.16 января за поместную Церковь проголосовала община Покровского храма с. Малые Крушлинцы Винницкого района.17 января православные жители с. Сосонка Винницкого района также сделали свой выбор в пользу ПЦУ.19 января был назначен новый настоятель в приход святого апостола Иоанна Богослова с. Бохоники того же Винниц...
Общество
22 января в муниципальных автобусах Винницы появились наклейки с QR-кодом, которые позволяют пассажирам платить за проезд, не используя наличные. Впоследствии такие же коды будут в салонах трамваев и троллейбусов, в каждом по три штуки.Наклейки размещены при входе в автобус, потому рассчитаться телефоном сложно.«Я еще на остановке открыла приложение Privat24, выбрала рубрику« Транспорт »и« Оплата проезда ». Когда зашла в автобус, пришлось сразу же двигатьс...
Общество
Сегодня 22-й день года по григорианскому календарю – до окончания года осталось 343 дня. Именинники – Евстрат, Петр, Филипп, Полиект. В Украине праздник – День Соборности. 22 января 1919 года на Софийской площади в Киеве было торжественно объявлено об объединении Западно-Украинской Народной Республики и УНР в единое государство. Какой православный праздник отмечают украинцы 22 января 2019 года. Кроме этого, мы рассказываем о самых интересных и важных событ...