Чому при нардепах Вінницька облрада демонструвала одностайність

Перший заступник голови Вінницької облради Ігор Кревський залишив свій пост. Мабуть, це стало другою за важливістю подією позачергової сесії, що відбулася 17 грудня, після самого факту того, що сесія нарешті - після кількох зривів - відбулася.

Чому при нардепах Вінницька облрада демонструвала одностайність, фото-1
Чому при нардепах Вінницька облрада демонструвала одностайність, фото-2

Пояснюючи рішення особисто ініціювати свою відставку, Ігор Миколайович пояснив, що «час вимагає змін» і представницькому органу регіону «потрібна нова кров». Після чотирьох років роботи в апараті облради, збирається відпочити і поправить здоров'я. Відхід з поста одного з ключових посадових осіб депутати сприйняли з розумінням, при цьому поки ніхто словом не обмовився про наступника.

Чому при нардепах Вінницька облрада демонструвала одностайність, фото-3

З масовими «прогулами» сесій покінчено. До такого компромісного рішення напередодні прийшли лідери депутатських груп і фракцій, тому з урахуванням декількох, що запізнилися на 10-15 хвилин у сесійній залі голосували 99 обранців, тобто практично 75% складу облради. Також на сесії були присутні 8 депутатів Верховної Ради від Вінниччини. Деяким з них в попередні дні довелося через ЗМІ висловлювати свою позицію і закликати всі конфліктуючі сторони до конструктиву, який зводився до відновлення роботи представницького органу влади в області. З урахуванням відсотка відвідуваності і того, що в розпорядку дня були відсутні питання про переобрання голови облради і відставку губернатора, чого різні сторони раніше вимагали, загальна мета була досягнута.

Чому при нардепах Вінницька облрада демонструвала одностайність, фото-4

З винесеними на розгляд 25 питаннями депутати «розібралися» досить оперативно. Тільки почувши про переукладання контракту з черговим керівником районного БТІ або іншої установи, вони відмовлялися від можливості заслухати «подання» директора профільного департаменту, і відразу ж просили перейти до голосування. Оскільки нарешті в сесійній залі включили систему «Рада», яка дозволяє голосувати картками, підтримували всі запропоновані кандидатури швидко, і не менше ніж 90 голосами. При цьому багато хто голосував і вивчали матеріали сесії одночасно.

Чому при нардепах Вінницька облрада демонструвала одностайність, фото-5
Чому при нардепах Вінницька облрада демонструвала одностайність, фото-6

Цю ідилію кілька порушило лише заява І. Кревського про складання з себе повноважень. За відставку Ігоря Миколайовича теж хотіли швидко проголосувати картками. Не той випадок. Подібні питання виносяться на таємне голосування. У результаті з 89 депутатів, що піднялися з 2-го на 4 поверх для цієї процедури, підтримали відставку 86. Пізніше журналістам своє рішення вже колишній перший заступник голови намагався коментувати максимально коректно і посилатися на більш ніж 20-річний термін свого депутатства в радах різного рівня і на політичну ситуацію, яка в даних умовах вимагає залучення до управління облрадою інших людей.

Чому при нардепах Вінницька облрада демонструвала одностайність, фото-7
Чому при нардепах Вінницька облрада демонструвала одностайність, фото-8

Після обговорення всіх питань, що виносяться на сесію, активіст "Майдану незгодних" Анатолій Банах виступив з «презентацією» створеної 15 грудня об'єднавчого ради. Нагадаємо, при облраді вже функціонує Громадська рада, яка має нарадчі функції. Мабуть, новий орган призначений для цієї ж мети, тільки іншим способом. Співголовами цього нового ради є А. Банах і глава фракції «Єдність» в облраді В. Вікалюк.

Чому при нардепах Вінницька облрада демонструвала одностайність, фото-9

«Ми змогли домовитися і нормально провести сесію. І це тільки перший крок.. », - пояснив результати роботи об'єднавчого органу А. Банах, уточнивши при цьому, що домовленості не означають, що "майданівці" зрадили свої початкові цілі. Його партнер по керівництву цього органу Віктор Вікалюк підкреслив, що на підході «угоду про співпрацю». «Ми будемо працювати над створенням пропрезидентської більшості», - пообіцяв Віктор Васильович.

Чому при нардепах Вінницька облрада демонструвала одностайність, фото-10

Депутати чудово розуміли, що формально така угода може означати відсторонення від керівних посад людей, які раніше входили у фракцію ПР. Мабуть, і відставка І. Кревського, як екс-регіонала, стала першим кроком реалізації цих домовленостей, які на даному етапі влаштували частина депутатського корпусу. Зауваження одного з депутатів про те, що «давайте не будемо тикати регіоналів - це люди, які 15-20 років розвивали регіон», мабуть, знайшло підтримку серед багатьох, але більше ніхто не наважився розвивати цю тему.

Чому при нардепах Вінницька облрада демонструвала одностайність, фото-11

Якусь межу в цій «дискусії» підвів нардеп Геннадій Ткачук. Говорячи про земляків у Верховній Раді, він зазначив, що «у нас немає різних думок, хоча ми обрані від різних партій», ніж як би вказав всьому облраді, що не час для чвар. Наскільки відомо «РЕАЛу», кадрові чистки в різних інституціях обласної влади не завершаться відставкою І. Кревського. Найближчим часом стане відомо і про відхід інших не менш авторитетних людей.

Чому при нардепах Вінницька облрада демонструвала одностайність, фото-12

Хто ж стане новим першим замом? Ймовірно, до цього питання повернутися пізніше. Поки ж заступником голови облради Сергія Світко є Наталія Солейко. Раніше Сергію Михайловичу говорили, що замість двох заступників варто залишити одного, що заощадить бюджетні кошти. Тепер це питання «самовизначилось», а значить, до нього і повертатися не обов'язково. Хоча ... Обидва від «Батьківщини», що, якщо ми не помиляємося, є порушенням регламенту і його доведеться виправляти (когось вводити або когось відправляти у відставку).

Чому при нардепах Вінницька облрада демонструвала одностайність, фото-13

Крім «внутрішніх розборок» на сесії голова облдержадміністрації Анатолій Олійник повідомив, що розташоване у Гайсині військове містечко №100 до 20 грудня буде готове прийняти особовий склад мотопіхотної бригади. Питання з його теплопостачанням вирішується в екстреному порядку. Уточнимо, тиждень тому, губернатор заявляв, що об'єкт підготують до кінця лютого. Тепер плани змінилися. Причому, за ініціативою Міноборони та Генштабу.

 

Також Анатолій Дмитрович пояснив депутатам, чому військові вибрали в якості місця дислокації цей райцентр, а не, скажімо, аналогічні містечка у Вапнярці Томашпільського або Дзигівка Ямпільського району. «У військових своє бачення з цього питання. Розташовувати частину в безпосередній близькості від кордону (з Придністров'ям, де перебувають війська РФ, - прим. авт.) вони вважають не розумним», - запевнив А. Олійник. Він натякнув, що оборонна тактика передбачає три лінії «загороджень», а військова частина повинна знаходитися на відносному видаленні, щоб не опинитися за одну ніч в глибокому тилу ворога.

Чому при нардепах Вінницька облрада демонструвала одностайність, фото-14
vindaily
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии