Влада рекомендує вінничанами перейти на «нічний спосіб життя» (ВІДЕО)

Не тільки звичайні вінничани страждають від аварійного вимикання електроенергії, а й вінницькі депутати, які на собі відчули весь дискомфорт ситуації. 

-   Коли ми випускали газету, то в прямому сенсі ловили світло, - скаржиться депутат Вінницької облради Тетяна Редько,- Наша друкарня друкує 130 газет. Тому через відключення електроенергії, по всій Україні газети не пішли. Приїжджаю в центр, горять ілюмінації по всьому місту, центральні магазини і так далі. Не розумію логіки!

-   У нашому районі сталася така подія: минулого тижня оштрафували більше 70 різних підприємств і підприємців за перевищення споживання електроенергії, - розповідає депутат Вінницької облради Микола Зелінський, -  Особисто наше підприємство подало заявку на додаткове споживання електроенергії, бо появилися замовлення. Після цього  і нас оштрафували на 15 тисяч. Це при тому, що ми працювали в звичайному режимі.

 

-    В Чечільницькому районі є три господарства, які мають тваринництво, два промислові підприємства, є ферма і є завод. Ніхто нас не попереджає, коли вимикатимуть світло. Таким чином всі мотори погоріли. За електроенергію ми вчасно платимо, навіть  наперед. Має ж бути якась відповідальність! Мають бути якійсь чіткі графіки відключення і за ними працювати? – обурюється депутат Вінницької облради  Павло Каленич.

До речі, нещодавно ТОВ «Вінницяобленерго» оприлюднило графіки відключення електроенергії у Вінниці. Але щось пішло не так, і вже вчора на офіційному сайті товариства з’явилася інформація про невідомі зміни у цих графіках.

- Через невиконання споживачами електроенергії обмежень її використання ПАТ “Вінницяобленерго” змушене переглянути графіки аварійних відключень електропостачання по місту Вінниця. Тому раніше розміщена на сайті Товариства інформація щодо графіків знята до повного їх уточнення, - повідомляється на сайті «Вінницяобленерго». 

Проте, скоро буде ще гірше. За словами голови Вінницької ОДА Анатолія Олійника, ПАТ «Вінницяобленерго» розширило дію обмеження споживання електричної потужності до 31 грудня. А в період з 15 до 19 грудня світло вимикатимуть в повному обсязі з 8 ранку до 11 дня та з 16 дня до 22. З приводу цього, губернатор зустрівся з «Вінницяобленерго», аби найближчим часом владнати ситуацію. На цей момент, між вінницькою владою і представниками товариства ідуть перемовини.  

-  Теплові електростанції, які найбільше забезпечують державу електроенергією зараз мають дефіцит вугілля, при чому наші українські електростанції розраховані на антроцит, а не на будь-яке інше вугілля,- пояснює ситуацію  Заступник голови ОДА Андрій Гижко,- З іншими електростанціями, такими як гідроелектростанції також є проблема, бо цей рік був засушливий і рівень води по всіх річках менший, ніж це потрібно, щоб електростанція працювала на повну потужність. Виходячи з цих всіх параметрів, Україна знаходиться у дуже проблемній ситуації. Стосовно цього, є розпорядження Кабінету міністрів «Про вжиття тимчасових заходів на ринку електричної енергії». Стосовно нього, національна енергетична компанія «Укренерго» має забезпечити дотримання встановлених лімітів потужності. І  ми не можемо їх збільшити, бо тоді під загрозою вся енергетична безпека держави. Також Україна виробляє електричну анергію і частково її продає на експорт і разом з тим частково  імпортує. Один із пунктів розпорядження встановлює тимчасові обмеження, що до пропускної спроможності міждержавних електричних мереж України.

Також влада продовжує наполегливо рекомендувати вінничанам економити електроенергію і навіть стимулює переходити на нічний «режим споживання».

-   Ми зараз готуємо проект рішення про зниження коефіцієнту використання електричної енергії в нічний час від 07 до 05,- говорить Андрій Гижко,- Тобто, якщо людина в себе вдома поставить двох чи трьохзонний лічильних і буде використовувати електричну енергію вночі, то вона буде платити лише 50% вартості електроенергії. 

i-vin
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии