• Головна
  • У вінницьких кафе продовжують диміти
17:31, 18 грудня 2014 р.

У вінницьких кафе продовжують диміти

За даними моніторингу кафе, барів і ресторанів Вінниці 12% закладів порушують Закон і дозволяють відвідувачам курити у приміщеннях.

Ось уже два роки як в Україні діє Закон «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення», згідно якого в закладах громадського харчування заборонено куріння. Український Центр контролю над тютюном, ГО «Інститут Медіа Права» та Коаліція «За вільну від тютюнового диму Україну» протягом листопада цього року провели моніторинг 925 кафе, барів і ресторанів в 19 обласних центрах України.

У Вінниці борці з курінням відвідали 56 закладів громадського харчування і виявили, що у 7 (12%) кафе, барах і ресторанах дозволяють курити й на столах стоять попільнички. Цей показник є нижчим, ніж минулорічний. Тоді активісти перевірили 59 закладів, серед яких куріння було виявлено у 9-ти ресторанах (15%). Якщо порівнювати законослухняність вінницьких ресторанів з іншими обласними центрами, то за кількістю порушень місто має середнє значення по Україні. З усіх обласних центрів, де проходило дослідження найгірше дотримання Закону спостерігається у Києві, у якому виявлені факти куріння в 24% закладів, Харкові – 23%, Чернівцях – 20%, Одесі – 17% і Сумах – 16%.

Щодо даних всеукраїнського моніторингу, то за його результатами 89% відвіданих громадськими активістами закладів є вільними від тютюнового диму і дотримуються законодавства. Цьогорічний результат виявився гіршим, у порівнянні з попереднім періодом 2013 р., коли рівень виконання був на 2% вищим та склав 91%.

Прийнятий два роки тому Закон про заборону куріння в громадських місцях приніс очевидну користь для здоров’я суспільства: кількість курців в Україні зменшилась, а відповідно зменшилась і кількість серцево-судинних і респіраторних захворювань. Дані опитувань та Держстату України показали, що частка людей, яка повідомила про наявність хронічних серцевих хвороб, у 2013 році скоротилася на 12% серед міського населення і на 3% серед сільського населення. Лікарі пов’язують цей прогрес зі зниженням рівня споживання тютюнових виробів українцями, на що головним чином вплинула заборона куріння в громадських місцях.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...