11:00, 9 серпня 2011 р.
Біля Вінниці «Млиноманія 2011» відбулася без млина (ФОТО)
Цьогорічний фольк-рок фестиваль «Млиноманія» змінив своє звичне місце розташування. Якщо раніше дійство проходило біля старовинного млина, то цього року місце проведення обрали поблизу турбази «Печера»
На берегах Південного Бугу, де річка переходить у пороги, «Млиноманія» зібрала вп’яте своїх шанувальників. Із п’ятого по сьоме серпня у Печері зібралися любителі хорошої музики та зеленого відпочинку. Це фестиваль українських традицій та фольклору, з елементами сучасного мистецтва. Спочатку на ньому виступали народні колективи, а потім до них приєдналися і рок-гурти. Тепер тут проходять рок-концерти, виставка-ярмарок, майстер-класи та екскурсі по визначних місцях. Людей приваблює ще й те, що все відбувається на лоні природи, біля скель та річки Буг. Приходити бажано у вишиванках. Фестиваль має своїх постійних відвідувачів.
Зазвичай фестиваль відбувався біля старовинного Немирівського млина, але цього року місце проведення перенесли далі по Бугу, ближче до турбази «Печера». І недарма, кількість відвідувачів на фесті була найвищою за всі попередні роки. Усі бажаючі біля млина просто не помістилися б.
- Я вперше на цьому фестивалі, - говорить гостя Гордійчук Тетяна. – Нам усе подобається і природа, і ці майстер-класи. А он наші доньки роблять собі боді-арт, а ми були на майстер-класі з ляльки-мотанки. Нам розповідали, з чого вони робляться, що означають. Це має велике значення. Приємно бачити тут багато молоді, яка прилучається до українства, до етносу, до національних традицій.
Не всім присутнім подобалися нововведення організаторів.
- Я уже вдруге на «Млиноманїї», - розповідає Олена Смага. - Першого разу ще, коли фест відбувався біля млина, було на 100 відсотків краще. Тут вийшло ніби другі «Шешори» чи «АртПоле». Мене більше цікавить зустріч із друзями і природа, ніж ці виставки і музика.
- Мені більше подобалися минулі фестивалі, - розповідає Володимир Токаленко. - Я був на всіх «Млиноманіях» і, коли вона проводилася біля млина, то було цікавіше.
Географія фестивалю також значно розширилася. Люди приїжджали із Одеси, Полтави, Києва, Луцька. Усі бажаючі могли записатися у волонтери. Це гарантувало безкоштовне харчування. У стандартний обід входив борщ, козацький куліш та чай.
- Поселилися ще четвертого числа, - розповідає волонтер Вероніка Владимирова. - Приїхали на фестиваль волонтерами. Хлопці косили траву, а ми її згрібали, писали таблички типу: «Купатися заборонено», куди пройти, розставляли їх. Нас годують. Ми були присутні на екскурсії. Нас повели до місцевого млина, церкви, музею, було людей зо тридцять. А взагалі ми приїхали з Одеси.
За порядком весь час спостерігала міліція. Хоча явних інцидентів і не трапилося, та все ж двох нетверезих молодиків вивели. Уночі ж їх змінили козаки із Вінницького полку імені Івана Богуна. Вони охороняли наметове містечко. Незважаючи на те, що організатори пропагандували здоровий спосіб життя, на самому фестивалі алкоголь був у вільному продажі і кожен бажаючий міг «підзарядитися».
Була також машина швидкої допомоги та пожежні. Майстрів на фестиваль приїхало порівняно небагато. Традиційно - ляльки-мотанки, плетіння із соломи, вишивка. Не можна було знайти щось із символікою «Млиноманії». Окрім каменя із гравіруванням, який виставили на аукціон за 11 тисяч євро. Цей камінь виготовили майстри-млиномани. Його виставляють на аукціон, а якщо покупець
не знайдеться, то лот залишається до наступного року, а його ціна збільшується на одну тисячу.
Прикро, що був неякісним звук під час рок-концерту. Це пояснювалось тим, що замість 220 вольт у мережі було лише 150. Тому періодично мікрофони переставали працювати, рипіли колонки і, зрештою, довилося відмовитися від світлової музики. Та усі намагалися не звертати на це уваги.
Душею концертної програми став ведучий Андрій Чуковський. Він постійно намагався повеселити публіку, коли підводила апаратури і підтримував позитивну атмосферу. Андрій - один із завсідників цього заходу.
- Атмосфера на фестивалі мені завжди подобалася, - розповідає ведучий концерту. – Я тут уже п’ятий рік поспіль. Спочатку виступав у колективі, а потім залишився ведучим. Так уже сталося, що я бачив цей фестиваль, коли це була лише назва. Атмосфера просто надзвичайна, як вдома. Сьогодні були проблеми зі звуком. Та, мабуть, це єдине місце, де таке пробачається, хоча б тому, що усі знають, як усе зроблено від душі. Це просто фестиваль друзів. Сьогодні є реальна проблема з енергопостачанням, тому такий поганий звук. Раніше було менше людей. І мені це подобалося. Коли багато, то втрачається якийсь родинний зв'язок. Раніше я приїздив і бачив своїх знайомих, друзів, учасників, а цьогоріч - велика кількість незнайомих мені людей.
Кожен гурт підтримували оплесками. Першого дня рок-концерт завершував вінницький гурт «Ясон». Він настільки запалив усіх, що люди викликали колектив на біс.
Другого ж дня проблему із звуком виправили і музиканти змогли викластися на повну. За словами відпочиваючих, найбільше сподобався виступ київського гурту «ШУМ».
В цілому, відчувалася дружня атмосфера. «Млиноманія» - один із тих фестивалів, на який можна приїхати з родиною.
Довідка
Вперше фестиваль пройшов 7 липня 2007 року в с. Печера, під назвою «Землі квітучої краси». Ідея виникла, коли ще один більш відомий фестиваль «Шешори», який планувався провести саме в Печері, перенесли у Воробіївку.
У 2008 році фестиваль переїжджає на галявину біля старовинного млина в с. Сокілець Немирівського району. Саме тут і народжується назва «Млиноманія».
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:14
10 січня
ТОП новини
Оголошення
10:30, 10 січня
10:30, 10 січня
14:06, 7 січня
23:32, 3 січня
18:34, 31 грудня 2024 р.
live comments feed...
Коментарі