• Головна
  • Пити в Вінницькому парку не можна – бо продавати заборонено
09:39, 10 серпня 2011 р.

Пити в Вінницькому парку не можна – бо продавати заборонено

Міліція штрафує за розпивання алкогольних напоїв у парку: на алеях, лавках, біля пам’ятників. У міліції кажуть, що людей біля генделиків не чіпають – це спеціальна територія. От тільки за розпорядженням міської ради спиртне на території парку продавати заборонено.

Продавати алкогольні напої у парку заборонено міською радою. Рішення про це було прийняте ще два роки тому. У ньому йшлося не лише про невеликі палатки, які неогороджені стінами або парканом, і відкриті для очей усіх перехожих. У закритих приміщеннях на зразок кафе «Каштан» та «Морозиво» продаж алкогольних напоїв заборонений. Проте там ним торгують, аби не втратити клієнтів.

 

Заборону на алкоголь підтверджує директор парку культури і відпочинку Юрій Приймак.

- У парку дозволено торгувати лише охолоджуючими напоями, - каже Юрій Приймак. – Єдине місце, де дозволений алкоголь – ресторан «Європа». Ми до нього жодного стосунку не маємо, і зрозуміло, що в ресторані без цього неможливо. Є ще два заклади на території парку, де продають пиво – це ресторан «Першотравневий» та кафе «Морозиво». Ми постійно воюємо з ними. Запрошуємо перевірки з міського департаменту торгівлі та міліцію. Але поки результатів немає.

Перед масовими гуляннями, а саме дев’ятим травня або Днем незалежності, коли на території парку з’являються додаткові точки продажу продуктів, їх також попереджають про заборону торгівлі спиртним.

- Карати порушників адміністрація парку не має права, цим займаються правоохоронці, - каже директор Юрій Приймак. – Парк – місце громадського відпочинку, тут гуляють діти, і їм дивитися на це не потрібно. Продаж пива та іншого алкоголю, а також його розпивання у нас на території - це табу.

 

Табу чи ні, але не усі його дотримуються. Якщо не кривити душею, то в парку лише дві торгових точки не продають спиртне. Одна знаходиться навпроти Літнього театру, інша біля місця, де колись стояв тир. Решта пивом торгують. Це стосується не лише приміщень, які ховають відпочиваючих від дитячих очей, а відкритих літніх майданчиків.

- Звичайно, від торгівлі пивом відмовитися важко – це великі гроші, а тому власнику краще заплатити штраф та торгувати собі далі, - каже приватний підприємець, що має «точку» в парку і не побажав називатися. - Два роки тому, коли тільки вийшло рішення міської ради – контроль за цим був жорсткий. Зараз пустили на самоплив і всі роблять, що хочуть. Перевіряють нас лише на свята. Але якщо прикрити пляшки з пивом у холодильнику – особливих претензій не буде.

Парк вважається місцем громадського відпочинку, кафе – громадське місце. Якщо у ларьку під відкритим небом продається пиво або інші алкогольні напої, пити їх можна в самому місці торгівлі, кажуть юристи.

Купуючи пляшку в парку, наприклад, біля тенісного корту, на літньому майданчику, пити його можна в середині місця продажу – тобто самої будівлі.

- Якщо ви купили пиво чи інший алкогольний напій у відповідному торговому закладі, то споживати його можна лише в місцях або приміщеннях для цього відведених, наприклад, у місцях громадського харчування, у яких є відповідні дозвільні та погоджувальні документи на продаж та споживання алкогольних напоїв саме у таких приміщеннях. До таких закладів громадського харчування ставляться і відповідні суворі вимоги - каже юрист Дмитро Нижник. – В іншому випадку, ви стаєте порушником законодавства щодо заборони розпивання пива, алкогольних напоїв у заборонених місцях і наражаєтеся на штраф.

 

Вінницька міліція по іншому розцінює розпивання алкоголю в парку, а тому тих, хто сидить за столиками генделиків, не чіпає.

- Відкриті кафе у парку – це спеціальна територія, огороджений літній майданчик, - каже начальник Ленінського райвідділу міліції Віктор Сидоренко. - А якщо є межа, не вважаємо розпивання там спиртних напоїв розпиванням у громадському місці. От коли сидять на лавочці у парку, під пам’ятником, чи ходять по алейці з пивом, це вже порушення, за статтею 178 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Якщо пішов з пивом за територію кафе, то це вже буде розпивання у громадському місці.

Неповнолітні не так пиво п’ють, як слабоалкогольні напої. З почату року затримали 130 неповнолітніх. З них 30-35 – це ті, які не досягли 16 років. Склали протоколи на їхніх батьків. Із затриманих неповнолітніх, 95 - досягли 16-річного віку, тому їх притягнули до відповідальності. Вони п’ють, а ми боремося з ними. І трохи понаводили порядок. Хоча б у торбинки ховають. Тепер можна нормально по алейці пройти, а кілька років тому пусті пляшки пивні стояли скрізь сотнями. Всього за півроку притягнули за розпивання спиртних напоїв у громадських місця близько п’яти тисяч вінничан.

За розпивання спиртних напоїв у громадських місцях і поява в громадському місці у п’яному вигляді - штраф 85 гривень. Ті самі дії повторно – до 119 гривень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...