Небезпечне Різдво. Країни, в яких все ще переслідують христия

Сама суть різдвяної історії, як її знає сучасне християнство, безпосередньо пов’язана з тиранією та жорстокістю, біженцями та "нелегальними мігрантами", і, найголовніше – з переслідуванням і загрозою вбивства ні в чому не винних

Проте за останні дві тисячі років все це якось призабулося. За пишнотою і величчю готичних соборів – рівно як і за багатим оздобленням православних церков, яке засяє за якихось 14 днів, виникає враження, що християнство сьогодні – "респектабельна", "безпечна" і мало не "офіційна" релігія, адептам якої давно нічого не загрожує.

При тому що гоніння за релігійні переконання нікуди з цього світу не зникли. Не кількатисячні громади, як то було на зорі християнства, а мільйони людей зазнають порушення прав, фізичних страждань, а нерідко – і смерті за власні переконання. Вони не терористи, не повстанці і не "агенти" Ватикану чи Константинополя. Вони – всього лиш християни, які не хочуть стати мусульманами, маоїстами чи комуністами "північнокорейського розливу".

Ірак

Небезпечне Різдво. Країни, в яких все ще переслідують христия, фото-1

Впродовж цього року християнській традиції в Іраку, яка має 2000 років історії (перші храми з'явились тут в І-му столітті), настав кінець. До 2003 року тут мешкало близько 1,5 мільйона християн. Станом на листопад поточного року з Іраку втекло близько півмільйона християн, десятки тисяч – загинули від рук бойовиків "Ісламської держави". Решта вимушені платити спеціальний податок, і не мають фактично ніяких громадянських прав. У відповідності до норм сунітського ісламу, демонстрація релігійних почуттів християн – навіть вітань "Христос народився" та "Христос воскрес", є порушенням і може мати найсумніші наслідки – до смертної кари включно. Тому говорити про святкування Різва в цій країні якось не доводиться.

Небезпечне Різдво. Країни, в яких все ще переслідують христия, фото-2

Тисячі іракських християн втекли до сусідньої Йорданії після цілої серії терактів в іракських церквах.

Разом з носіями, було зруйновано і всі матеріальні залишки стародавньої християнської традиції. Тільки в захопленому бойовиками Мосулі було знищено або перетворено на мечеті всі 50 християнських храмів, як мінімум 12 – спалено дотла.

Небезпечне Різдво. Країни, в яких все ще переслідують христия, фото-3


Іракська дівчинка на службі в католицькій церкві в центрі Багдада 25 грудня 2010, через два місяці після терактів в церкві, в результаті яких загинули 46 осіб.

При тому ставлення до християнства мусульман-шиїтів, які контролюють решту Іраку, хоч і дещо м’якше, ніж в сунітів, але теж не страждає від зайвої толерантності. Відносно безпечно християни можуть почувати себе тільки на територіях, контрольованих курдами.

Китай

Небезпечне Різдво. Країни, в яких все ще переслідують христия, фото-4

Після певної лібералізації впродовж останніх десяти років, офіційний Пекін, схоже, стурбований зростанням кількості християн у країні. За різними даними, їх нараховується від 60 до 120 мільйонів осіб.

Небезпечне Різдво. Країни, в яких все ще переслідують христия, фото-5


Китайський Ісус Христос

Ця стурбованість вилилась у заборони святкувати Різдво в багатьох китайських навчальних закладах, і рекомендації "приділяти більше уваги традиційним, а не "західним" святам".

Небезпечне Різдво. Країни, в яких все ще переслідують христия, фото-6

При тому слід завважити, що мова йде про обмеження цілком лояльних до влади католиків з "патріотичного китайського об'єднання". Католики, підпорядковані Ватикану, яких в країні, за приблизними оцінками, налічується 10-15 мільйонів осіб, є перманентним об’єктом переслідувань та арештів.

Небезпечне Різдво. Країни, в яких все ще переслідують христия, фото-7

Єгипет

Небезпечне Різдво. Країни, в яких все ще переслідують христия, фото-8

Після падіння режиму ісламістів, ситуація християн в країні помітно покращилася. Не зважаючи на це, небезпека терактів залишилась цілком реальною.

Небезпечне Різдво. Країни, в яких все ще переслідують христия, фото-9

Тому різдвяні служби в католицьких соборах в Єгипті відбуваються за посилених заходів безпеки. Влада країни оголосила про введення найжорсткіших заходів на час різдвяних і новорічних свят в період з 25 грудня по 7 січня.

Небезпечне Різдво. Країни, в яких все ще переслідують христия, фото-10


Підпал коптського храму в Гізі

Зокрема, вводиться заборона на паркування автомобілів в безпосередній близькості від релігійних об'єктів. Посилені наряди армії і поліції будуть спостерігати за громадським порядком поблизу церков.

Куба

Небезпечне Різдво. Країни, в яких все ще переслідують христия, фото-11

Кубинські католики, з "релігійним мракобіссям" яких Фідель Кастор рішуче боровся без малого півстоліття, цього року можуть зітхнути вільніше. Легка "відлига", якою вони тішились впродовж останніх 5 років, за допомогою ватиканської дипломатії цього року змінилась повним потеплінням. І хоч перед католицизмом, який на Острові Свободи, попри все, сповідують 40% населення, стоїть чимало жорстких викликів, святкувати Різдво кубинці можуть спокійно.

Небезпечне Різдво. Країни, в яких все ще переслідують христия, фото-12


Після встановлення соціалізму на Кубі різдвяні свята замінили на «Паррандаси», під час яких люди до ранку спостерігають за салютами і парадами.

Папа Бенедікт на Кубі

espreso
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии