Вінницькі «активовані» після зустрічі з Аваковим «зреклись» Свитка

У міністра МВС Арсена Авакова була зустріч з активістами Вінницького Євромайдану. Він зазначив, що темою зустрічі було обговорення причин і наслідків подій навколо сесії Вінницької обласної ради, коли відбулися сутички між протестувальниками і міліцією.

Про це написав на сторінці у соціальній мережі радник міністра Антон Геращенко.

У цій зустрічі взяв участь також радник Міністра МВС Зорян Шкіряк, волонтер Армії СОС Юрій Касьянов.

Тема зустрічі - обговорення причин і наслідків подій навколо сесії Вінницької обласної ради, коли відбулися сутички між протестувальниками і міліцією. Активісти передали Міністру прохання про об'єктивному розслідуванні дій міліції та кількох Вінницьких охоронних агенств під час зіткнень у Вінниці.

Як доказ активісти доклали диски з відеозаписами та фотографіями зіткнень, де на їхню думку видно явно не законні дії окремих співробітників міліції перевищують необхідний мінімум сили, а також незаконні дії осіб, які ідентифіковані як співробітники як мінімум двох місцевих охоронних агенств.

Міністр доручив службі внутрішньої безпеки перевірити можливо незаконні дії працівників міліції та перевірити дотримання ліцензійних умов і законів вінницькими охоронці агентствами.

Вінницькі «активовані» після зустрічі з Аваковим «зреклись» Свитка, фото-1

Щоправда невідомо, чи поставила до відома очільників правоохоронних органів країни та частина активістів, яка брала участь у зустрічі з керівництвом МВС України про власні дії під час силової акції 6 грудня під ОДА. Адже у мережі інтернет є фотографії та відео, на яких зафіксовані сумнівні дії принаймні одного з учасників зустрічі з Арсеном Аваковим - Ігоря Басюка.

Так на відео та фото видно, як Ігор Басюк знаходиться в центрі протестувальників з цілим пакунком предметів схожих на димові шашки. Поруч з ним знаходяться Януарій Шостак, Таїса Гайда та Сергій Щетинін. Також видно момент передачі шашок між учасниками мітингу та безпосередньо момент жбурляння шашки Ігором Басюком в бік співробітників міліції.

Варто зазначити, що за наслідками силової акції протестувальників 6 грудня близько 10 працівників міліції було травмовано.

В свою чергу вінницькі активісти попросили Міністра МВС посприяти у питанні зміну запобіжного заходу одному з активістів, якому за хуліганство суд обрав запобіжний захід - утримання вод вартою на більш м'який запобіжний захід.

Міністр погодився з тим, що пом'якшення запобіжного заходу активісту в цілому б кроком щодо нормалізації ситуації у Вінницькому регіоні і обіцяв зі свого боку вжити заходів в рамках закону.

За підсумком зустрічі сторони домовилися регулярно підтримувати обмін інформацією з метою не допущення дестабілізації обстановки у Вінниці та надання масових зіткнень», - написав Антон Геращенко.

А одна з вінницьких активісток Таїса Гайда, що брала участь у зустрічі, виклала в мережу власну версію зустрічі. І заявила про припинення будь-якої співпраці та підтримки очільника обласної ради Сергія Свитка.

Вінницькі «активовані» після зустрічі з Аваковим «зреклись» Свитка, фото-2

«З сьогоднішнього дня я ніяким чином не підтримую голову Вінницької обласної ради і прошу з питань підтримки пана Свитка до мене більше не звертатись. 6 грудня я вийшла до облради не за Свитка, а через порушення моїх конституційних прав. Подіі 6 грудня відбулись і я на відміну від пана Свитка , який хоче забути усе що було, попри виклики до слідчих наших активістів, вимагаю справедливості і покарання усіх тих, хто стягнув усі спецпідрозділи під ОДА. Це моя громадянська позиція. А новорічні подарунки, пане Свитко, ви, до речі, краще б дітям на лінії вогню в дитячі будинки б завезли, а не тим міліціянтам, яки били бабусь 6 грудня під ОДА або Хорту в СИЗО».

Після даної зустрічі залишилось декілька питань. Чи володів всіма матеріалами подій 6 грудня Арсен Аваков, який публічно фотографувався з активістами, які брали активну участь в штурмі будівлі ОДА. Чи готовий він нести особисту відповідальність за подальші дії групи вінницьких активістів, які з задоволенням розповсюджують інтернетом селфі з міністром МВС?

vindaily
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии